HomeMagazín 4 kroky, které vám pomohou připravit se na veletrh

4 kroky, které vám pomohou připravit se na veletrh

| 04.04.2019 | Jiří Hrstka | Jobfairs.eu
Spousta z vás se možná diví, ono se i na veletrh dá nějak předpřipravit? Řečeno slovy našeho UR specialisty, ono se dá jít na veletrh a nepřipravit se předem? V tomto článku naleznete návod na to, jak se můžete odlišit od těch tisíců studentů, kteří se každého veletrhu zúčastní.

Proč se zabývat přípravou na veletrh

O tom, jak se připravit na pohovor, už jsme psali dříve v tomto článku. Jak ovšem mohu předem významně zvýšit své šance, že si mě na pohovor pozvou? Řešením jsou veletrhy. Tedy ta správná příprava na ně.

1. Jak najít ten správný veletrh

Ne každého ihned napadne hodit to do googlu. Je to pravděpodobně nejpoužívanější postup. Stačí zadat podobnou kombinaci slov, jako je veletrh práce + město a okamžitě vám vyjedou požadované informace. Kdo alespoň trošku sleduje nástěnky ve škole či stránky karierních center své fakulty, tak ví, že informace o veletrzích jsou zde také k dispozici. V neposlední řadě můžete informace zjišťovat přímo na webu Jobfairs.cz či na našem Facebooku.

question-mark-1872665_1920.jpg

2. Proč je důležité vědět o firmách, které se veletrhu zúčastní

Veletrhů se často zúčastňují i méně známé firmy, které ovšem mají potenciálním novým zaměstnancům co nabídnout. Proto je vhodné mít alespoň základní představu o jednotlivých firmách, jenž na veletrhu vystavují. Zvláště v poslední době nejsou veletrhy jen o tradičních velkých korporacích. Divili byste se, co vám mohou nabídnout i ty ostatní, méně známé firmy.

Obecně platí, že veletrh by neměl představovat 1. krok, jak se seznámit s danou firmou. Zhruba měsíc před konáním veletrhu už je na internetových stránkách akce k dispozici seznam firem, které se veletrhu zúčastní. Doporučujeme si tento seznam projít, vyfiltrovat si společnosti ze svého obrou, podívat se, jestli jednotlivé firmy známe a vybrat si ty pro mě zajímavé.

Vědět, čím se daná firma zabývá, beru jako samozřejmost. Co je ještě důležité znát? Prostudujte si webové stránky společnosti, nemusíte vědět úplně každou maličkost, ale je dobré mít alespoň základní představu o firemní kultuře, aktuálních volných pozicích, popř. zda na stránkách mají livechat.

A proč je důležité vědět základní informace o firmách už předem? Zkuste se vžít do role personalisty na veletrhu. Těchto akcí se zúčastňují tisíce studentů, personalisté mají na každého zájemce pouze pár vteřin. Pokud by měli každému vysvětlovat čím se jejich firma zabývá, nezbyl by jim čas sdělit vám podrobnější a důležitější informace typu jaké nabízí benefity, čím jsou jedineční a proč byste měli pracovat zrovna u nich.

earth-2254769_1280.jpg

3. První kontakt

U každé vystavující firmy by měl být k dispozici i kontakt na jejího zástupce, který se veletrhu zúčastní. Zpravidla je to kontakt na personalistu. Pokud není na oficiálních stránkách akce nikde viditelný, nebojte se o něj napřímo napsat organizátorovi veletrhu.

Další krok je tedy spojení s reprezentantem vystavující firmy. Jak myslíte, že budete v očích personalistů vypadat, pokud je ještě před veletrhem kontaktujete s žádostí o soukromé setkání přímo na místě? Jednoduše se vyčleníte z celé řady ostatních uchazečů.

Stačí slušně požádat o trochu jejich času na veletrhu, zeptat se, zda by se vám mohli věnovat a navrhnout přesný čas setkání. Můžete přidat konkrétní otázky, které byste rádi se zástupcem firmy probrali. Pakliže personalista souhlasí se setkáním, už vás bude očekávat a sdělí vám osobně všechny informace, které vás zajímají.

Nebojte se napsat ani na obecnou emailovou adresu typu hr@jobfairs.com. Firmy ji uvádějí z toho důvodu, aby se vyhnuli obchodním nabídkám ze strany jiných společností. Vaše maily budou přesměrovávány na konkrétní osoby. Samozřejmě je vhodnější, když firma uvádí přímý kontakt na konkrétní osoby, v našich očích to vypadá věrohodněji.

contact-us-2993000_1280.jpg

4. Využijte LinkedIn

Pokud všechny vaše pokusy sehnat emailovou adresu selžou, zkuste si přidat zástupce firmy na LinkedIn! Jednoduše se odkažte na veletrh, připojte pár otázek a vyslovte přání se na veletrhu osobně potkat. Zde opět platí, není se čeho bát. Vaše aktivita může přerůst v pracovní poměr a o to vám jde především. Může se stát, že některý z vašich známých už je se zástupcem oslovované firmy ve spojení, v takovém případě to máte o to jednodušší a můžete se na něj odkázat.

Důležité je mít na této sociální síti aktuální životopis. LinkedIn sám nabízí tvorbu vlastního životopisu. Tím se zařadil mezi populárnější platformy svého druhu, které tuto možnost už dávno mají! (Ano, samozřejmě tím myslím Jobfairs!)

Zaregistruj se a nic ti neuteče

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj:

Autor článku

Jiří Hrstka

"Už na škole jsem věděl, že nechci pracovat v typické firmě, kde bych musel chodit přesně načas, odpracovat či v některých případech odsedět si svých 8 hodin denně a poté alou domů. Mám štěstí, že to na Jobfairs takto nefunguje. Svým způsobem je to ale dvojsečná zbraň, člověk se musí pořád snažit a někdy je to velká výzva. Ale to mi vyhovuje. Co říci k mým zájmům? Mám velký sen, a to procestovat svět křížem krážem. Vždyť existuje tolik nádherných míst, které jsem ještě neviděl. Dále mě baví sport, zejména fotbal a volejbal, rád čtu, luštím křížovky a jako každý správný Čech mám rád pivo."

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se