HomeMagazín 4 nápady, jak rychleji najít práci

4 nápady, jak rychleji najít práci

| 10.07.2018 | David Sládeček | Jobfairs.eu
Shánění práce je neopomenutelný životní milník, kterým si projde úplně každý. A většinou vícekrát než jednou.
Ať už je shánění práce spojeno s dokončením studia, určitým přechodným obdobím nebo jen samotným hledáním sebe sama.

Situace, ve kterých práci hledáme, se často liší, nicméně jedna věc je většinou spojuje – čas. Čas, který strávíme ať už čekáním na odpověď z personálních oddělení nebo absolvováním zdlouhavých přijímacích řízení může být pro některé z nás na škodu. Práci často potřebujeme najít ihned a i když se třeba nebude jednat o vaši konečnou stanici, mohou vám následující rady pomoci překlenout právě zmiňované přechodné období, obohatit váš životopis a vytvořit prostor pro klidnější hledání toho vysněného zaměstnání.

Dnes se zaměříme na 4 občas přehlížené možnosti, díky kterým se vám může podařit zapojit se do pracovního světa dříve, než si myslíte.

1. Dočasné pozice

Pracovní trh v dnešních dnech „trpí“ přebytkem pracovních nabídek. Vytvořením tzv. dočasných pracovních pozic se společnosti pokouší o realizaci svého podnikatelského záměru co nejdříve. Je to v podstatě win-win situace pro obě strany. Firmy si uvědomují, že na aktuální úkol nebo práci, budou zaměstnance s dlouhodobým charakterem, hledat složitěji. Je pro ně mnohem jednoduší vytvořit dočasnou pozici, která má splnit pouze daný úkol.

Nejdůležitějším faktorem je zde čas. Společnost potřebuje úkol dokončit co nejdříve a podle toho se odvíjí i přijímací řízení. Pro vás taková pozice představuje hned několik výhod. Žádné zdlouhavé přijímací řízení, rychlý výdělek a především nově nabitá zkušenost, která vám určitě pomůže při hledání dlouhodobější spolupráce.

2. Freelancer

Živnostník moderní doby, i tak by se dal freelancer nazvat. Jako největší přínos fungují vaše dovednosti a především nezaujatost. Nezávisle na čemkoliv jiném, máte možnost nabídnout svoje schopnosti pracovnímu světu. Zajímáte se o design, psaní článků, vývoj webu nebo třeba o marketing? Možností je nepřeberné množství, stačí se spojit s okolním světem například pomocí zahraničního portálu UpWork. U nás bychom mohli své dovednosti nabídnout například díky projektu Na volné noze. Freelancer je pánem svého času a z něčeho, co se může zpočátku klubat jen jako krátkodobá spolupráce, se postupem času může stát i mnohem více. Freelancing je úspěšný především díky své časové flexibilitě a širokému spektru nabídek, tak proč toho nezkusit využít. Na drtivé většině portálu je registrace zdarma.

3. Osobní kontakt

Není moc lepších způsobů, jak ukázat své sebevědomí, než přijít do společnosti osobně rovnou s životopisem. Tento přístup se vám může vyplatit zejména u pozic zabývajících se prodejem, pohostinstvím, stravovacími službami, anebo v dalších podobných odvětvích.

U velkých společností se většinou prochází složitějšími náborovými procesy ale ani tak se nedá říct, že byste byli bez šance. Pokud se vám podaří udělat dobrý první dojem, můžete sklidit ovoce i zde. Ukázat svoje odhodlání pracovat není nikdy na škodu. Tak proč byste zrovna vy, nemohli být výjimkou potvrzující pravidlo a přesvědčit HR manažery přímým kontaktem?

Nejdůležitějším aspektem, aby vám podobná taktika vyšla, je kvalitně sestavený a dobře vypadající životopis. Už tím, že ho do společnosti donesete osobně v hmatatelné formě, zvyšujete šanci, že mu personalista bude věnovat více pozornosti, než když mu přijde pouze od úplně neznámé osoby v elektronické podobě. Tipy jak sestavit zajímavý životopis naleznete zde.

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


4. Právě teď a tady

To nejdůležitější co musí zaznít, pokud potřebuje práci získat co nejdříve, je časová možnost vašeho nástupu. Nebojte se i bez případného vyzvání na pracovním pohovoru nebo už během komunikace, která pohovoru předchází zmínit, že můžete nastoupit ihned. Pro někoho to může vypadat jako samozřejmost, ale společnosti si často vybírají zaměstnance i podle časových možností nástupu. To, že můžete začít pracovat prakticky okamžitě, vám dává jistou výhodu oproti ostatním uchazečům. Nebojte se ji tedy využít! 
 

 

Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj:

Autor článku

David Sládeček

Základem všeho je pro mne dobrá nálada a nadhled. To je něco, bez čeho se nedokážu obejít ve studijním ani osobním životě. Jsem studentem Masarykovi univerzity v Brně, kde aktuálně kompletuji magisterské vzdělání v rámci studijního programu Management sportu. Baví mne čelit novým výzvám a řešit zapeklité situace – primárně ale vždy s úsměvem! :-) Volného času moc není, jelikož se už od předškolního věku aktivně věnuji florbalu. Což znamená, že ve zbytku svého volna upřednostňuji pasivní odpočinek s dobrým jídlem a pitím!

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se