HomeMagazín 5 + 1 univerzit, které budete chtít navštívit dobrovolně i o prázdninách

5 + 1 univerzit, které budete chtít navštívit dobrovolně i o prázdninách

| 20.06.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Pokud si lámete hlavu s tím, kam se letos v létě podívat, vězte ze i návštěva univerzity může stát za to.

Čas, kdy se zkouškové období chýlí ke konci, je možná nejaktuálnějším tématem pro většinu studentů cestování. Slovo univerzita by ovšem v ani v tenhle moment nebo možná právě teď neměla být považována za sprosté slovo. Ukážeme si jedny z nejkrásnějších univerzit a jejich kampusů, které rozhodně za navštívení stojí.

1.  Universidad de Salamanca (Španělsko)


Univerzita v Salamance ve Španělsku je nejstarší univerzitou v zemi a třetí nejstarší na světě. Byla založena v roce 1134. První instituce, která nabízela kurzy zahraničním studentům. Univerzita je proslavena barokní architekturou, knihovna je zjevným důrazem. Obsahuje více než 160 000 svazků a ozdobná fasáda přitahuje mnoho studentů a návštěvníků, kteří tráví čas hledáním skryté žáby. Legenda říká, že pokud student spatří tuto žábu, snadno projde zkouškami. Město Salamanca, které zahrnuje mnoho univerzitních budov, bylo prohlášeno za místo světového dědictví UNESCO.

salamanca.jpg

2. Harvard University (Massachusetts, USA)


Nejstarší a nejprestižnější univerzita v Americe se skládá ze série budov, které jakoby vyprávěli o vývoji architektury v USA. Univerzita byla založena v roce 1636. Téměř sto let předtím, než Spojené státy získali nezávislost. Návštěvníci, tedy my turisté, si můžeme volně prohlédnout pozemky obklopující kouzelné budovy z červených cihel. Většina budov má bohužel omezený přístup pouze pro studenty. Přesto návštěva tohoto místa rozhodně patří v Bostonu k těm nejzajímavějším.
Zajímavostí je, že dvě z ulic procházející kampusem se jmenují Oxford Street a Cambridge Street.

statue-harvard.jpg

3. Columbia University (New York, USA)


Původně založený jako King's College v roce 1754, Columbia University je jednou z nejstarších univerzit v USA. Areál univerzity se nachází přímo na ostrově Manhattan. Je to idilycká oáza v rušném a hektickém městě, s dostatkem zeleně, obklopená budovami z červených cihel. Pokud se tedy vydáte do „velkého jablka“ a budete si chtít odpočinout od jeho rušných ulic, je návštěva tohoto kampusu výtanou alternativou Central Parku. Za zmínku stojí také univerzitní obchod s předměty nesoucí logo univerzity. Své si zde totiž najde doslova každý.

columbia-university.jpg

4. Universitá di Bologna (Itálie)


Nejstarší univerzita v západním světě, Università di Bologna, má své kořeny až v roce 1088, kdy se volné učení rozšířilo mimo církev. Mnoho univerzitních budov pochází z období renesance a několik z 17. a 18. století. Procházka skrz kamenné arkády kolem univerzity nutí člověka k příjemnému zamyšlení. Několik muzeí připomíná vědecké pokroky intelektuálů jako byl Mikuláš Koperník nebo Erasmus Rotterdamský, kteří zde studovali. Za návštěvu stojí zejména Museo di Palazzo Poggi, které vystavuje botanické exempláře, vědecké přístroje a paleontologické artefakty.

bologna.jpg

5. + 1 Oxford University a Cambridge University (Velká Británie)


Když už jsme se o těchto univerzitách zmínili v odstavci o Harvardu, nemůžeme je v našem výběru opomenout. Snad nejznámější univerzity světa, alespoň co se vzájemné rivality týče. Důkazem budiž prestižní závod osmiveslic na řece Temži v Londýně. První závod se jel již v roce 1829 a v celé jeho historii se jej účastnil také jeden Čech.
Ale vraťme se zpátky ke krásám obou univerzit, díky kterým stojí za to tato fenomenální místa navštívit. 

Je těžké si představit malebnější univerzitu než Oxford. Nejstarší univerzita v Anglii, založena 1167. V areálu jsou postaveny gotické budovy, ve kterých se nacházejí učebny. Okolo těchto budov pak  zelené trávníky, kde si můžete představit třeba Oscara Wilda. Fanoušci filmu Harry Potter jistě vědí, že zde byly natočeny některé scény v Bradavicích.

Univerzita Cambridge je charakterizována vyšperkovaným školním areálem. V celém najdeme na 31 různých kolejí, kdy nejstarší byla založena roku 1284. Město Cambridge vzniklo v římských dobách a samotná univerzita v roce 1209. Prestižní univerzita pojme na 19 tisíc studentů, proto není divu že návštěva celého komplexu je otázkou několika hodin.

oxford.jpg

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: www.fodors.com/news

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se