HomeMagazín 5 věcí, které dělají z dobrých obchodníků ty nejlepší

5 věcí, které dělají z dobrých obchodníků ty nejlepší

| 24.03.2016 | Komerční banka, a.s.
Co dělají top prodejci jinak, že jsou lepší než ostatní? Kromě určitého osobního charismatu, intuice, tvrdé práce a zkušeností jsou především mistry v efektivním využívání času a v rozpoznání případů, kdy by se jim vynaložená energie nevyplatila. Server INC.com ve svém nedávném článku zveřejnil seznam pěti věcí, které dělají ti nejlepší obchodníci jinak, a díky kterým dovedou překonávat své prodejní cíle.

1. Bezchybná kvalifikace klientů

Ještě předtím, než se top obchodníci rozhodnou snažit se někomu něco prodat, kvalifikují potenciálního klienta pomocí správně zvolených otázek a analýzy potřeb. Tím ještě před zahájením prodeje zjistí, zda je daný člověk či firma vůbec vhodným kandidátem na to, stát se zákazníkem.

2. Pokládání otevřených otázek

Top prodejci se vyhýbají uzavřeným otázkám (ano/ne) a nechají klienta rozmluvit. To, co vám klient řekne sám o sobě a o čem vlastně sám od sebe chce mluvit, vám prozradí mnoho o jeho očekáváních a prioritách.

3. Shánění kontaktů navíc

Ti nejlepší z nejlepších nikdy nespoléhají pouze na firmu, její komunikační kanály a marketing, pokud jde o shánění nových kontaktů na potenciální klienty. Sami využívají svých kontaktů a dobrých vztahů se zákazníky k tomu, aby získávali nové kontakty na vlastní pěst.

4. Zaměření na produktivitu

Produktivita práce má v time managementu top obchodníků absolutní prioritu. Neztrácejí čas zbytečnostmi, neprokrastinují a soustředí se na dosažení svých cílů.

5. Perfektní přehled o klientech

Před každou schůzkou si ti nejlepší obchodníci udělají kvalitní rešerši o daném člověku či firmě, „rozhodí sítě“ mezi svými známými a snaží se o potenciálním klientovi dozvědět co nejvíce relevantních informací. I proto dokáží na míru vypracovávat ideální individuální řešení.

 
Zdroj: http://www.inc.com/barrett-riddleberger/8-things-smart-salespeople-never-ever-do.html

Podobné články v magazínu

Jsme pohodáři zamilovaní do knížek

15.12.2020 |

Palmknihy a jejich tým si za poslední období prošly... Více zde

Práce na knize je vždy týmová

02.11.2020 |

Patří mezi naše nejdéle sloužící zaměstnance. Má za... Více zde

Představujeme Pointu – online nakladatelskou službu

12.08.2020 |

Patří mezi naše vůbec nejúspěšnější a... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se