HomeMagazín 7 motivačních akcelerátorů pro tvůj úspěch

7 motivačních akcelerátorů pro tvůj úspěch

| 16.05.2017 | Kristýna Bočková | Jobfairs.eu
Zkoušky, státnice, deadliny …Když se věci nahromadí, kde hledat motivaci a zvládnout to?
Někdy jdou věci jako po másle. Všechno stíháme, vstáváme na první zvonění budíků, máme spoustu energie a nápadů.
Ovšem sem tam přicházejí dny, kdy je toho více než obvykle, my nestíháme a cítíme se pod psa. Jsme bez energie a s tím jde ruku v ruce stres a špatná nálada.
Jak se v těchto dnech nastartovat? Kde hledat ten správný stimul, který nám pomůže dotáhnout věci do konce a udrží nás na správné vlně?

Motivace je mocná kouzelnice, která nás dokáže nasměrovat právě ve chvílích, kdy toho máme hodně a začínáme pochybovat o tom, zda to vše zvládneme. Může to být třeba jen malý úkol, který musíme udělat, ale nám se prostě nechce. Jak se jen přinutit?

Sto lidí, sto chutí - každého motivuje něco jiného. Pokud zjistíme, co motivuje právě nás, budeme nejen lépe zvládat náročná období, ale hlavně budeme mít více sil a větší odhodlání zvládat nové výzvy. Poznat svůj motivátor do jisté míry znamená poznat sám sebe a sílu vlastní osobnosti. 

Pokud ještě neznáš svůj motivační akcelerátor, inspiruj se našimi tipy.

Časopis FirstClass

Našlapaný časopis plný motivace ve všech směrech. Časopis FirstClass je největší magazín o seberozvoji na českém a slovenském internetu. Redaktoři FC jsou super aktivní i na Facebooku, kde ti při sledování neuniknou žádné zajímavé články. Velmi často píší o cestách úspěšných lidí, což je taky silný podnět, který doporučujeme jako číslo dvě.

Osobnost jako inspirace

Dobře tě může namotivovat i příběh úspěšného člověka. Někdo, kdo se stal úspěšným, přestože jeho cesta byla trnitá, je dobrou inspirací k zvládnutí těžkého období. Seznam by byl dlouhý, každý by si měl najít takovou osobnost, která mu je nejsympatičtější a třeba něčím podobná. Za nás je skvělým příkladem tvůrkyně čarovného Harryho Pottera, spisovatelka J.K. Rowllingová, jejíž cesta nebyla žádná procházka růžovým sadem. Přece jen 11 odmítnutí by mnoho lidí odradilo od dalšího snažení se. Ovšem J.K.Rowllingová to s Harrym nevzdala a udělala dobře. Během 5 let se ze svobodné matky žijící ze sociálních dávek stala multimilionářka.

Motivační filmy a videa

Další méně náročnou formou pro absorbování motivace jsou motivační filmy. Pokud máte více času, můžete si vybrat z řad nejrůznějších motivačních filmů. Za nás jsou určitě nejlepší ty, které jsou inspirované skutečnou událostí.

Mezi náš konkrétní výběr patří tyto 4 filmy: Steve Jobs, 127 hodin, Rivalové, Social Network.

No a motivačních videí je taky spousta, my jsme vybrali sice reklamní, ale za to krátké a výstižné.

TED TALKS

Pokud zrovna nejsi vášnivý čtenář článků a raději absorbuješ motivaci nenáročnou formou z videí, tak TED TALKS je pro tebe to pravé. Jedná se o záznamy z konferencí na nejrůznější témata z oblasti vědy, techniky, businessu, vzdělání, kultury a mnoho dalších. Heslem je ideas worth spreading neboli „myšlenky hodné šíření“ a přednášejí je většinou lidé s inspirujícím životním příběhem. Nejenže se zde můžeš inspirovat, ale také můžeš brousit své jazykové dovednosti. Videa jsou v anglickém jazyce, ale řečníkům jde velmi dobře rozumět. Pokud bys přesto měl problém, doporučujeme mrknout na český portál v podobném duchu ByznysPark.

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Koníčky

V neposlední řadě to jsou koníčky, co nás umí nakopnout. Je důležité se umět odreagovat například při sportu, poslechu oblíbené hudby nebo jen tak na procházce. Tím, že odvedeš pozornost od práce a důležitých úkolů si nejen odpočineš, ale právě v této fázi odpočinku mysli nás napadají zajímavé nápady. Dokonce můžeme přijít i na různá řešení našich problémů. Nechali jsme se inspirovat knihou Psychokybernetika, která mimo jiné pojednává o procesech mysli. Podle autora knihy Maltze Maxwella, se právě naše vědomá mysl musí zabývat něčím jiným, tedy dát se do pohody, aby nás začali napadat tvůrčí myšlenky a nápady.

Afirmace

Afirmace jinak řečeno pozitivní tvrzení, krátká větička, která ti dodá motivaci, nasměruje tě a zlepší náladu. Najdi si tu svoji, zapiš si ji na viditelné místo a připomínej každý den, nejlépe hned ráno, kdy tě nastartuje do nového dne.

Motivační workshopy

Jako super motivák je taky fajn si čas od času zajít na workshop nebo seminář o seberealizaci a osobním rozvoji. O takových událostech má přehled stránka Naucmese.cz, která nabízí širokou škálu workshopů a seminářů po celé ČR. Mottem projektu je: „kdokoli může naučit kohokoli cokoli“. Seminářů je zde mnoho a každý si vybere podle svého gusta. Některé semináře jsou za poplatek, ale je jich tady spousta i zadarmo. 

 

 

Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj:

Autor článku

Kristýna Bočková

Optimista je moje druhé jméno. Studuji bakalářské studium v Kodani na Business Academy, a přestože je Skandinávie místem zajímavých možností, já se při každé příležitosti ráda vracím do Čech. Aktuálně jsem stážistkou ve firmě MenSeek s.r.o., kde jsem dostala skvělou příležitost podívat se na personalistiku skrze marketingové brýle. Protože jsem společenská a kreativní, je tohle spojení pro mě to pravé ořechové. Věřím, že úspěch začíná tam, kde končí naše komfortní zóna! :o)

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se