HomeMagazín Bojíte se mluvit anglicky?

Bojíte se mluvit anglicky?

| 15.04.2019 | Marie Lemonová
​Asi 50 % lidí, kteří se učí angličtinu, jsou věčnými začátečníky! Nejste v tom tedy sami. Zahoďte svoje předsudky a začněte s tím něco dělat! Ale jak?

1)  Využijte vzdělávacích kurzů zdarma

Na stránkách Edx.org najdete přípravný kurz na zkoušku IELTS od Australské university: The University of Queensland. Stačí se pouze zdarma zaregistrovat. V kurzu se naučíte komplexně pracovat s anglickým jazykem a vaše úroveň písemného i mluveného projevu se neskutečně pozvedne. Součástí kurzu je i seznam akademických slovíček, která jsou potřeba pro úspěšné zvládnutí zkoušky. Více kurzů zdarma od zahraničních univerzit najdete tady či na coursera.org.

2) Využijte online placených kurzů

Proč bych měl platit za nějaký kurz, když ho můžu mít zadarmo? Stejně se tomu nebudu věnovat a ještě za to budu platit!
Jako hlavní rozdíl mezi placenými a neplacenými kurzy je podpora. Pokud si zaplatíte za kurz, můžete počítat s maximální podporou jak po jazykové, tak i po  technické stránce. Takový kurz naleznete např. na onlinejazyky.cz. Kurz je velmi interaktivní, obsahuje spoustu videí, obrázků a poslechových částí. Ihned také vidíte, jak jste v kurzu pokročili. Velkou výhodou je lektor “online”.  Můžete se tak učit kdekoli a kdykoliv, i během cestování. Díky kurzu online se nemusíte bát každotýdenního ztrapnění v hodinách angličtiny. V nabídce jsou i kurzy zaměřené na obchodní, lékařskou nebo právnickou angličtinu. Můžete využít první lekce zdarma zde.

fluent.jpg

3) Najměte si svého osobního učitele

Velmi populární je najmout si lektora, se kterým si jdete sednout na kafe, nebo který může přijet k vám domů.
Ceny takových lektorů se pohybují zhruba od 150-400 Kč za hodinu. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, nejdříve si lektora “omrkněte”. Zkuste první hodinu a pak se rozhodněte zda vám styl výuky vyhovuje. V případě, že jste začátečníci, vyberte si lektora, který umí anglicky i česky. Nicméně pokud ovládáte základy, rozhodně doporučuji lektora, který je rodilý mluvčí a NEumí mluvit česky.
Dejte si pozor na sezení v kavárnách. Uvědomte si, že si budete muset pokaždé zakoupit kafe nebo nějaké zboží. To se vám může dost prodražit. Zvažte také, zda vás nebude otravovat okolní ruch.
Kde takového lektora najdu? Zkuste např.: naucim.cz nebo navolnenoze.cz.

4) Najděte si kvalitní jazykovou školu a zaplaťte si individuální hodiny

Pokud se rozhodnete pro lektora v jazykové škole počítejte s větší podporou a zázemím, ale také s vyšší cenou za hodinu. Osobně jsem si vyzkoušela individuální hodiny jazykové školy Wall Street English v Praze. Mým lektorem byl rodilý mluvčí z Ameriky, Frank. Moje úroveň angličtiny se za 3 měsíce zvedla z B1 na C1. Stálo mě to ale spoustu času a energie. Prostory jazykové školy jsou moderně vybavené, chování zaměstnanců je na velmi vysoké úrovni a přistupují k vám individuálně. Nejdříve zjistí vaši úroveň angličtiny a popovídají si s vámi o tom, co je váš cíl, jaká možnost studia by pro vás byla nejvhodnější. Případně se domluvíte na studiu. Takový přístup požadujte v jakékoliv jazykové škole! Pokud vás zařadí do skupiny a chtějí jen vaše peníze, tak rychle pryč! Je to ztráta času a peněz.

thiebaud-faix-1192578-unsplash.jpg

Jak poznám co je to pro mě vhodné?

Zkuste si spočítat kolik peněz a času jste ochotni věnovat studiu a jaký chcete výsledek. Jaký styl výuky vám vyhovuje? Zvládnete se motivovat sami? Pokud ano, vyzkoušejte kurzy zdarma online. Pokud ne, investujte pár tisíc korun do vašeho vzdělání. Časem uvidíte, že se vám tato částka i energie vrátí zpět.
Já osobně jsem se naučila za kvalitní vzdělání platit poměrně vysoké částky. A vyplácí se mi to.

Přeji hodně úspěchů!
 
Zdroj: www.marielemonova.cz, edx.org, onlinejazyky.cz, coursera.org, naucim.cz, navolnenoze.cz, wallstreetenglish.cz

Upravil: Štěpán Pírek  Dan Gold

Autor článku

Marie Lemonová

Plním si svůj sen a cestuji po celém světě. Ráda zkouším nové věci a ve svém volném čase se věnuji sebevzdělávání. Založila jsem si svůj osobní blog, díky kterému bych ráda inspirovala ostatní k cestování a sebevzdělávání i po ukončení vysoké školy.

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se