HomeMagazín Brno žije RE:PUBLIKOU

Brno žije RE:PUBLIKOU

| 07.06.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Pokud jste z Brna tak jste jistě o festivalu Re:publika již mnohé slyšeli. Pokud nebydlíte v Jihomoravské metropoli, vězte, že navštívení BVV, kde se festival koná, rozhodně stojí za to. Máte čas ještě do 17.6.2018.
Ku příležitosti oslav 100. výročí založení naší republiky se v Brně pořádá festival s názvem Re:publika. Ten je všestrannou ukázkou toho, co lidé za dobu existence republiky dokázali vytvořit. Tyto „výtvory“ najdeme rozprostřeny po pavilonech zaměřených například na divadlo, tanec, sport nebo literaturu. Nechybí ani stage pro hudební a taneční vystoupení a velmi výjimečnou příležitost mají návštěvníci v podobě možnosti navštívit slavnou Slovanskou epopej.

Při zahájení samotné výstavy zmínil slovenský premiér, že právě v Brně žije, studuje a pracuje mnoho Slováků. Podle brněnského primátora Petra Vokřála může město hrát roli mostu mezi oběma státy. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek vyjádřil přání, aby výstava ukázala úspěchy Čechů a Slováků v uplynulých 100 letech. „Aby byli hlavně mladí hrdí na to, co se dokázalo,“ uvedl Šimek.

Nezapomeňte se zastavit


Pokud pomineme Slovanskou epopej, která bude mít své místo na Brněnském výstavišti i po skončení festivalu, jednou z nejzajímavějších součástí oslav bude mapování historického vývoje sportu u nás. Dějiny našeho sportu si připomeneme v pavilonu V, v takzvané Re:Lax zóně, kde si přijdou na své jak pamětníci tak děti. Právě v tom je tento pavilon oproti ostatním tak unikátní. Dochází zde v podstatě ke generačnímu propojení. Jsou zde zmapovány úspěchy českého a československého sportu, přičemž lidé si mohou i velké množství sportů sami vyzkoušet. Za zmínku stojí především hřiště na kolovou, kde se můžete projet na speciálních kolech a alespoň na moment se stát tak trochu jedním z Pospíšilů. V Re:Lax zóně se také po dobu celého festivalu pořádají besedy s bývalými sportovci a významnými postavami ze sportovních dějin. Najdete zde také stánek Fakulty sportovních studií Masarykovy Univerzity, kde si budete moci popovídat přímo se studenty.

nas sport.JPG
Tak trochu proti proudu pak jdou umělci v pavilonu G1 s výstavou Avant Garde. Zde se nám pokouší ukázat prostřednictvím designu a architektury jejich pohled na základní témata, jako jsou příroda, lidství nebo naše kořeny. Výstava je interaktivní a umělci svými výstavami ukazují i díky technologiím jakousi vizi budoucnosti moderního a svobodného města.

Osobitým způsobem se mohli do festivalového dění zapojit také lidé, kteří přispěli svými dobovými fotografiemi, které jsou vystaveny v pavilonu A. Na stejném místě pak budou k vidění i expozice mapující historii divadla Husa na provázku či Brněnský architektonický manuál. V neposlední řadě by pak lidé rozhodně neměli zapomenout na výstavu 100 let 100 knih, kdy v pavilonu Morava bude k vidění to nejlepší, co s sebou naše literatura za 100 let přinesla.

světla.jpg

Jak to vidí lidé

,,Nejvíce se mi líbil asi pavilon V, kde je Re:Lax zóna. Měl jsem možnost vyzkoušet si nejrůznější sporty, což je především pro malé děti skvělá příležitost." – Jakub (25), návštěvník


,,Vidět Muchovu Epopej byl opravdový zážitek." – Vlasta (67), návštěvník

,,Celý festival je moc pěkný, ale vyzdvihnul bych především hudební vystoupení nebo sportovní pavilon."
– Jiří (32), návštěvník

,,Ideální příležitost pro školy jak zpestřit výuku a ukázat dětem kam se naše země za těch 100 let posunula."
– Petr (24), zaměstnanec Re:lax zóny

Návštěva rozhodně stojí za to. Běžte se o tom přesvědčit a podořte festival s #Brnoslavirepubliku


Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: www.gotobrno.cz/festival/festival-republika

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se