HomeMagazín Cestovatel, plavčík a filmař zároveň! Rozhovor o zážitcích z Work and Travel [rozhovor + video]

Cestovatel, plavčík a filmař zároveň! Rozhovor o zážitcích z Work and Travel [rozhovor + video]

| 30.05.2017 | Kristýna Bočková | Jobfairs.eu
Chystáš se vydat na letní brigádu do zahraničí? Pak ti nesmí uniknout postřehy studenta Toma z Ostravy, obohacené o videa z jeho cestování!
Už jsi slyšel o programu Work and Travel nebo jsi dokonce jeden z registrovaných účastníků a za nedlouho tě čeká americké dobrodružství? Pokud se třeba jen rozhoduješ, zda přes léto vycestovat, tak pokračuj ve čtení a nech se naladit zajímavým rozhovorem s dobrodruhem Tomem, který už program Work and Travel absolvoval 3x a podělil se s námi o jeho zážitky a tipy. :-)

S Tomem jsme se potkali ve velmi oblíbené Ostravské kavárně Daniel. Tom momentálně končí magisterské studium na Vysoké škole Báňské a ačkoli má před sebou ještě nějaké zkoušky, už přemýšlí, kam by zase vycestoval. Moje první otázka je jasná.

Tome pověz nám, jak ses dostal k cestování?

Už kdysi jsem studoval v zahraničí a moje první zkušenost byla skvělá. Poznal jsem jinou kulturu, nové přátele a hlavně jsem si posunul hranice a možnosti.

Proč ses rozhodl zrovna pro Work and Travel v Americe?

Na program Work and Travel jsem narazil, když jsem brouzdal na netu. Zaujal mě, a proto jsem se o něm snažil dozvědět co nejvíce. Seznámil jsem se s jedním klukem, který na programu byl. Řekl mi spoustu informací ohledně celého programu v Americe a na základě toho jsem se rozhodl, že to zkusím. Program sice stál na začátku hooodně peněz, ale už jsem tam byl 3x. Určitě se tahle investice vyplatí a vrátí! :-)

Jak probíhala organizace?

Je to program, který si buďto zprostředkuješ sám nebo přes agenturu. Já jsem se nakonec rozhodl vycestovat přes cestovní agenturu Czech-us. Oslovil jsem je a pak se spustila vlna různých školení a testů.

Podle čeho jsi vybíral práci? 

Rád sportuju, takže jsem si vybral práci plavčíka. Byla to super práce, ale dost jiná než „plavčíkování“ tady v Česku. Je tam větší zodpovědnost. V Americe to funguje tak, že na každém bazéně musí být plavčík celou dobu a počet plavčíků se neodvíjí od velikosti, ale počtu slepých míst bazénu. Jinak řečeno, pokud má bazén tvar písmena L, musí být střežen třemi plavčíky.Vím, že je možnost dělat plavčíka i na pláži, to tě nelákalo?

Na pláž bych nejel, je to hodně náročné a navíc tam jsou každé ráno tréninky. Už by to prostě nebyla taková pohoda. :-) Bazén mi vyhovoval, byl jsem spokojen.

Tvá videa a fotky z cestování jsou skvělé. Máš s natáčením nějaké předchozí zkušenosti nebo toto byly první pokusy o cestovatelská videa? 

Předchozí zkušenosti jsem neměl. :-) Ale natáčení videí mě opravdu chytlo. Kameru jsem kupoval hlavně kvůli Americe. Musel jsem si všechny ty skvělé zážitky zvěčnit. :-)

Teď k těm zážitkům, co bylo nejlepší? 

Wow no to je těžká otázka, bylo toho spoustu, ale určitě příroda, ta byla neuvěřitelná. Dále byl nádherný zážitek z potápění se žraloky na Havaji.Co naopak bylo nejhorší?

Není nejhorší, ale negativum je to, že tím, že sdílíš bydlení, tak poznáváš nové lidi a s některými si třeba nesedneš. Každý máme jiné návyky, ale musíš se prostě uskromnit a zkousnout to.

Co tě na Americe překvapilo?

Nejvíce asi vstřícnost Američanů. Jsou mnohem přátelštější než Češi. Zároveň jsem v Americe poznal, co znamená, když je ti opravdu horko a když je ti opravdu zima! :-D Více poznáte z mých videí :-)

Byl jsi nějak limitován školou? Nebo se vše dalo bez problému skloubit.

No, bylo to náročnější, ale dalo se. Když jsem loni v květnu letěl, měl jsem 4. května zkoušku a 5. byl odlet do Ameriky. Problém byl, že zkoušku jsem musel dát na první pokus. Naštěstí se povedlo. :-) Jinak ze zkušeností od ostatních vím, že si převáděli zkoušky do dalších ročníků. Ale jak říkám, dá se to zvládnout, ale jsou to nervy. :-)

Díky Tome! No a čtenáři jsou určitě zvědaví, jaká místa jsi v Americe navštívil, ale proto, že vyjmenovat všechny místa by bylo na dlouho, můžete si pustit videa, která Tom natočil během svých výletů do Ameriky. Stojí vážně za to!Další videa z cest najdete na YouTube kanále Tomáš Czakan.

 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: Fotografie z archivu Tomáše Czakana, video jeho vlastní tvorba

Autor článku

Kristýna Bočková

Optimista je moje druhé jméno. Studuji bakalářské studium v Kodani na Business Academy, a přestože je Skandinávie místem zajímavých možností, já se při každé příležitosti ráda vracím do Čech. Aktuálně jsem stážistkou ve firmě MenSeek s.r.o., kde jsem dostala skvělou příležitost podívat se na personalistiku skrze marketingové brýle. Protože jsem společenská a kreativní, je tohle spojení pro mě to pravé ořechové. Věřím, že úspěch začíná tam, kde končí naše komfortní zóna! :o)

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se