HomeMagazín Chytří studenti plánují na léto už nyní

Chytří studenti plánují na léto už nyní

| 27.01.2014 | Zuzana Vichorcová
V lednu je zkouškové v plném proudu. A kdo by myslel na prázdniny... Ovšem právě teď je ten čas, pokud si chcete vybírat. Co zvolíte? Workcamp, jazykový či aupair pobyt pořádaný agenturou nebo raději stáž?
Aby toho však nebylo málo, člověk by se měl pomalu pustit do plánování letních prázdnin. Možností je přitom nepřeberné množství. Co se přihlásit na workcamp, jazykový či aupair pobyt pořádaný agenturou? Nebo byste raději využili nabídky univerzity a zúčastnili se nějaké zajímavé letní školy či získali grant na pracovní pobyt?

Můžete se ale také sami aktivně zapojit do hledání a zaslat žádost o pracovní stáž do některé evropské či mezinárodní instituce. Letní pracovní stáže jsou pro studenty lákavé, neboť tak mohou získat relevantní pracovní zkušenost a zároveň potrénovat cizí jazyk. Přitom se od nich nevyžaduje předchozí praxe či nějaké specializované dovednosti. Pojďme se podívat na některé z nabídky letních stáží a začít se těšit na letní měsíce. Byla by škoda nějakou z těchto zajímavých příležitostí v návalu studijních povinností opomenout.

Zajímavou stáž pro studenty ekonomie, financí, rozvoje lidských zdrojů, společenských věd, zemědělství, životního prostředí, rozvoje soukromého sektoru a dalších relevantních oborů nabízí pravidelně dvakrát ročně Světová banka. Pokud máte zájem se ucházet o čtyřměsíční letní stáž ve Washingtonu, musíte nejpozději do konce ledna vyplnit registrační formulář. Základní požadavky na uchazeče jsou dva. Zaprvé budou do výběru přijati pouze studenti s ukončeným bakalářským titulem, kteří jsou zapsaní do prezenčního magisterského nebo doktorandského studia. Uchazeči musí plynule ovládat angličtinu. Další jazyky jakožto počítačové dovednosti a předchozí pracovní praxe jsou výhodou. Odměnou vám bude kromě obohacující a zajímavé zkušenosti také hodinová mzda a v některých případech i úhrada cestovních nákladů. Tak co, že byste do Ameriky teď vyjeli ne jako plavčíci, ale jako stážisti Světové banky?

více se dozvíte zde 


Několikrát do roka se můžete hlásit na stáže do institucí Evropské unie. Některé instituce provádí náborové kampaně stážistů pravidelně, u jiných musíte možnosti praxe čas od času kontrolovat na jejich stránkách. Možnost hlásit se na pětiměsíčního stáž začínající v říjnu nabízí až do 3. února Evropská komise. Nutnou podmínkou je absolvování bakalářského programu a dobrá znalost angličtiny, němčiny nebo francouzštiny. Evropská komise nabízí až 1 400 míst ročně a měsíční odměnu ve výši 1 000 euro a k tomu úhradu cesty! Jako stážisti můžete být přiděleni na oddělení soutěžního práva, lidských zdrojů, environmetální politiky a spousty dalších. Překladatelům ovládajícím dva oficiální evropské jazyky je nabídnuta možnost stáže zaměřené na překladatelskou praxi. Pokud vás tato nabídka zaujala, prozkoumejte stránky.

více se dozvíte zde 


Možnost stáže nabízí pro absolventy medicíny, farmacie, přírodních věd a informačních technologií, kteří jsou znalí anglického jazyka, Evropská léková agentura. Zařadit se do výběrového procesu mohou také lidé na začátku své kariéry zaměřené na právo, ekonomii, lidské zdroje a další. Přihlášku do této instituce můžete zvažovat až do 15. června. Pokud projdete telefonickými pohovory, bude vám nabídnuta roční stáž se začátkem v říjnu a měsíční odměna £1 350 plus cestovní náhrady.

více se dozvíte zde 

Jestliže jsou vám blízká témata mezinárodního rozvoje, neměli byste opomenout možnost stáže, kterou nabízí Unicef ve svých sídlech i v pobočkách v jednotlivých zemích. Nábor stážistů probíhá podle interní potřeby, přičemž je nutné se hlásit dva až tři měsíce před požadovaným začátkem stáže. Taky jsou ovšem nároky na uchazeče mnohem vyšší, kromě absolvování bakalářského stupně, znalosti angličtiny a dalšího pracovního jazyka Unicef by měl mít uchazeč také výborné studijní výsledky a jeho přihláška by měla být podpořena univerzitou nebo jinou relevantní institucí. Naopak vybraným stážistům nebude nabídnuta žádná finanční odměna a tak je nutné, aby se vybraný uchazeč zajímal o možnosti financování stáže na své univerzitě.

více se dozvíte zde 
 
 
Zdroj:

Autor článku

Zuzana Vichorcová

Nedávno opustila přednáškové sály ekonomico-správní fakulty a snaží se prosadit z pozice čerstvého absolventa. Vedle průzkumu pracovního trhu se dál vzdělává, neboť je jí jasné, že titulem období učení nekončí. Kromě takových dobrovolně povinných aktivit ráda vyrazí ven s kamarády nebo na kolo.

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se