HomeMagazín Co je to infografika a v čem vám pomůže

Co je to infografika a v čem vám pomůže

| 29.10.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
V tomto článku se pokusíme ve stručnosti shrnout, co jsou to infografiky a jak je co nejlépe můžeme využívat, ať už jako koncový uživatel nebo jejich tvůrce a popsat jejich užitečnost.
V dnešní uspěchané době, kdy se na nás z nejrůznějších médií valí každou sekundu nepřeberné množství informací, je čím dál více náročné tyto informace zpracovávat a třídit. Pojmout velké množství informací je navíc čím dál více časově náročné. Stejně tak pokud se chceme poučit a načerpat informace z nových oborů, ve kterých se ještě ne úplně orientujeme. Právě toto nejspíše přispělo ke značnému rozšíření takzvaných infografik.

Co to je infografika?

Z názvu logicky vyplívá, že by se mělo jednat o graficky zpracovanou informaci. Ta by měla být dostatečně přehledná tak, aby se v ní čtenář bez problému orientoval a dokázal si z ní odnést informace, které hledá a které mu má infografika poskytnout. Takto kvalitně zpracovaný obrázek je pak schopný ušetřit čtenáři velké množství času a pomoci mu utřídit získané informace. 

Nejčastěji se pak infografika užívá pro sdělení:

o    Problému z nového úhlu
o    Zajímavé informace
o    Tiskové zprávy
o    Novinky na trhu
o    Zajímavých dat

Infografiky mají za cíl jasně a ve stručnosti podávat informace tak, aby se u nich nemuselo namáhavě přemýšlet. 
Mají také tu pravomoc, zpřístupnit a zjednodušit široké nebo složité myšlenky. Spíše než procházení velkým množstvím informací, můžete získat všechny údaje, statistiky a milníky, které potřebujete, v jedné barevné, kreativní a poutavé infografice. 

infografika.jpg

Vizuální průvodce komplexními úlohami

Učení složitých úkolů, které zahrnují řadu různých kroků, může být náročné. A to i tehdy, pokud používáte seznam bodů, abyste je rozdělili na nejzákladnější součásti. Infografiky vám dávají možnost, abyste si tento úkol zapamatovali tím, že začleníte vizuální prvek. Může například zahrnout obrázek, který se vztahuje ke každému kroku úlohy. To je zvláště užitečné pro studenty, u nichž je méně pravděpodobné, že si pamatují návody založené na textu. Co si budeme nalhávat, že?

Zjednodušuje složité koncepty nebo nápady

Je to proto, že infograficky zjednodušují informace do lehce stravitelných kusů. Infografika má také schopnost upoutat pozornost. Můžeme vytvářet barevné grafy, které zvýrazňují trendy nebo vkládat obrázky, které zobrazují konkrétní detaily.

Uchování znalostí

Jednou z nejvýznamnějších výhod používání infografiky je, že zvyšuje uchovávání znalostí. Nabízí rychlý přehled o tématu, což znamená, že nemusíme číst dlouhé odstavce a hledat informace které potřebujeme vědět.

V dalším článku se budeme zabývat tím, jak a proč infografiky vytvářet. Primárním cílem je totiž poskytnout jasný a soudržný snímek nápadu nebo konceptu, nikoli zmatek s oslnivými barvami a nesčetnými obrazy.


 
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: ceskeinfografiky.cz
digitalmarketingphilippines.com

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se