HomeMagazín Facebook jako soukromý deníček

Facebook jako soukromý deníček

| 24.03.2016 | Lucie Větrovcová
Ve společnosti jako takové se v posledních pár letech neuvěřitelně rozmohly sociální sítě. Například takřka každý, kdo má Facebook, má na něm také spoustu přátel. Sdílí své pocity, své fotky, komentuje odkazy, nahrává videa. Nicméně tato sociální síť zdaleka není pouze o „přiblížení přátel“, popřípadě rychlé komunikaci, jak takové.
Nejenom, že si Facebook může založit každá fyzická osoba, stává se stále častěji, že si profil založí i obchodní řetězec, různé firmy (jako jsou naši oblíbení operátoři na příklad), popřípadě kapely, zpěváci, herci, modelové, ale filmy samotné. To není ještě nic, nad čím by měl člověk dlouze přemýšlet.

Facebook pro volný čas

Na facebookových profilech se najdou ale mnohem, mnohem zajímavější stránky. Na příklad pokud máte rádi časopisy pro pány, jsou zde samozřejmě i jejich fun page. Dívat se na nahotinky, aniž by člověk musel dlouze brouzdat a hledat na netu, je každému pánovi určitě vhod. Pro slečny jsou jiné speciality. Pokud sháníte nějaké pěkné, luxusní oblečení a nechce se Vám nikam vyrážet, stačí si nalézt pouze tu a tu stránku a můžete hned vybírat hadříky, dle libosti.

Svěřování na Facebooku?

Tak to byl volný čas. Nákupy a pokukování po krasotinkách. Pokud máte ale něco na srdci a bojíte se to říct veřejně (tedy pod vlastním jménem na FB), i na to se myslelo. Existují totiž takové stránky, kde se každý může svěřit se svými tajnými pocity, neřestmi, nebo přáními. Pánové mají svou samostatnou stránku, dámy mají též svou. Je opravdu zarážející, co jsou jak slečny, tak pánové, schopni napsat na nějakou anonymní stránku, když vědí, že se jejich jméno nikdy nezveřejní. Opravdu zarážející, nepochopitelné, nemyslitelné a do nebe volající statusy se nesou celou facebookovou sítí, sdílí se a komentují. Ani to zde nemohu publikovat, jelikož to jsou přání většinou velmi vulgárního charakteru.

Učitelé se také svěřují

Ovšem takové „svěřující" stránky nemají pouze dámy a pánové, ale například i učitelé. Je sice pravda, že komentářů je tam méně, za to jsou mnohem vtipnější, chytřejší a hlavně publikovatelné. Na příklad: "Jaké poučení plyne z pohádky O Otesánkovi?", žákyně 1.třídy s naprosto vážným výrazem: "Z pohádky O Otesánkovi plyne poučení, že nemáme jíst své rodiče." Nebo další přiznání: „Fascinuje mě, jak se žáci baví tím, že nás zesměšňují a napodobují a myslí si, že to nevíme. Možná by si měli uvědomit, že my děláme to samé. ;)". „Jsem homosexuál a vždy se nesmírně bavím, když se na mne studentky snaží zapůsobit hlubokými výstřihy a dlouhýma nohama." „Na konci školního roku místo kytek chci dostat brambůrky, nejlépe solené...Studenti to stále nechápou a nosí slaninové". Ovšem některá přiznání jsou docela zarážející, ale zároveň milé a úsměvné. Například: „dávám body i za špatné odpovědi, když jsou vtipné". A komentář: „shut up and join my school!". Nebo: „Čas od času, když mi celá třída napíše nějakou písemku špatně, omluvím se, že se mi na ně vylilo kafe, a že tudíž nejdou opravovat. Může mě pak ranit mrtvice, když se někteří nesebekritičtí jedinci na mě naštvou...:))".

FB i pro studium

I když FB skýtá mnoho nástrah, je ovšem velmi praktický. Vzhledem k tomu, že tato sociální síť byla vymyšlena na sdílení studijních materiálů, tato „základní funkce" nevymizela. Pro většinu studentů je to opravdu skvělý pomocník před zkouškovým obdobím, pokud se během semestru škole nevěnoval tak, jak by měl. Pochopitelně toto je jenom jedna z mnoha dalších „vymožeností", které se FB vyskytují, a které jsou velmi užitečné. Ať už se jedná o rychlou komunikaci, nebo o „zjišťování nových informací".
 
Zdroj:

Autor článku

Lucie Větrovcová

Narodila jsem se na začátku února roku 1991 v Praze, přesněji na okraji Prahy, v části jménem Újezd nad Lesy. Studovala jsem Univerzitu Jana Amose Komenského se zaměřením na sociální a mediální komunikaci. Během studia na vysoké škole jsem si uvědomila, že mě naplňuje psaní, ráda předávám svůj tok myšlenek na papír. Snažím se tomu dávat nějakou čtivou formu, proto se snažím stále více psát. Mezi mé záliby patří četba, hudba, sport, posezení s přáteli a společenské události.

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se