HomeMagazín Gaming - zábava až na prvním místě

Gaming - zábava až na prvním místě

| 17.01.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Rádi si občas po škole nebo práci sednete za počítač a zahrajete si nějakou hru? A napadlo vás, že by se dalo touhle zálibou třeba i něco přivydělat nebo rovnou uživit? I to je dnes díky eSportu možné.
Gaming neboli elektronický sport je druh „zábavy“, za který se dá považovat pravděpodobně veškeré hraní nejen počítačových her. V dnešní době se již opravdu jedná o profesionální sport. Na celém světě se mu věnuje velké množství lidí a ti nejlepší jím vydělávají nemalé finanční částky.

Pro představu, na mezinárodním turnaji The International v americkém Seattlu si vítězný tým o pěti členech odnesl v roce 2017 na prize money více než 10 800 000 amerických dolarů. Pro srovnání, vítěz tenisového US Open si v témže roce vydělal 3 700 000 amerických dolarů.

Je to opravdu sport?

Stejně jako u kteréhokoli profesionálního sportu i u eSportu je potřeba věnovat se mu naplno, protože konkurence jde neustále kupředu. Je potřeba se hraní opravdu věnovat na plný úvazek. Profesionálním hráčům nestačí pouze výborně ovládat samotné hraní hry, ale je zapotřebí studovat i týmovou taktiku a v neposlední řadě trénovat i fyzickou kondici. Při některých eventech totiž tráví hráči za počítačem i několik hodin v kuse a tedy i hraní počítačových her umí být pěkně náročné. 

Další podobnost mezi tradičním sportem a tím novodobým se dá nalézt taky u věku hráčů. Ano existují sportovci, jejichž druhé jméno je dlouhověkost, ale obecně i zde platí pravidlo, že mladší hráči mají kratší reakční čas a ten je u většiny eSportů klíčovou dovedností. Ale i pokud je váš rok výroby staršího data, neznamená to, že se v gamingu nemůžete prosadit. I týmy hrající počítačové hry potřebují své trenéry, kteří jim radí s taktikou a o své svěřence se starají.Mezi další způsoby, jak si hraním her vydělávat, je dnes tak populární streamování. To ve zkratce spočívá v tom, že hrajete nejrůznější hry a vysíláte své reakce a dojmy z hraní. Buďto přímo živě nebo sestříhanou formu třeba přes Youtube. Pokud získáte dostatečnou fanouškovskou základnu, lze se tím velmi dobře uživit. I streamování je časově náročné, ale jste časově flexibilnější než hráči týmových her. 

Pokud ale chcete, aby hraní her zůstalo přece jen zálibou, a přesto přemýšlíte o pracovní změně, vytvořte si profil na naší stránce a prohlížejte zajímavé nabídky spolupráce a možnosti seberozvoje.

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

6 zaměstnanců

Přejeme vám lepší práci u férových firem.

 
Zdroj: redbull.cz
gosugamers.net

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Workoholismus aneb jak za práci nepoložit život

14.02.2020 |

Hranice mezi pílí a závislostí je poměrně tenká... Více zde

Jaký programovací jazyk má nejšťastnější vývojáře

18.10.2019 |

Programovací jazyk vs. vlastnosti programátora Více zde

Jak musí vysoké školy bojovat o své studenty?

13.12.2018 |

Svět vysokoškolského vzdělávání se zcela zásadně... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se