HomeMagazín Jak musí vysoké školy bojovat o své studenty?

Jak musí vysoké školy bojovat o své studenty?

| 13.12.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Svět vysokoškolského vzdělávání se zcela zásadně přeměňuje. Jeho neustále se měnící forma ovlivnila názor studentů na další studium a způsob, jakým nahlíží na případné spojení své budoucnosti s jednotlivými institucemi.
Není překvapením, že vysoká škola už nemá tak vysokou prestiž jako tomu bylo v minulosti. Přestože naštěstí v česku nevyvolává obrazy nereálných studentských půjček a světa dluhů, i tak se stále více lidí ptá, zda vůbec na vysokou školu jít. Svět se změnil, a tak místo toho, aby studenti obcházeli vysoké školy, ve většině případů školy musí dostat to nejlepší ze sebe mezi veřejnost. 
V dnešní době existují dvě věci v „hlavách“ vysokých škol: získat více studentů a zvýšit jejich zapojení. Což znamená, že marketing se ukázal jako životně důležitý úkol. Tak aby přilákal potenciální studenty a vybudoval značku prestižní vysoké školy. Vzhledem k tomu, že marketing je absolutně nutný k podpoře vyššího počtu přihlášek, je také důležité, aby byla značka vytvořena a aby byla značka viditelná, angažovaná a důvěryhodná.

Influenceři sdílící školní chvíle

Jednou z možností, jak se škola může propagovat pomocí sociálních sítí je využití svých studentů a motivovat je, aby sdíleli některé ze svých školních zážitků na svých profilech. Škola, by takovéto studenty, kteří mají jistý důvtip a kreativitu měla podněcovat k tomu, aby takovéto posty plné svých zkušeností ze školy sdíleli.

Jak využívat marketingového vlivu:

Pokud věnujeme čas tomu, abychom našli sociálně angažované studenty, kteří chodí na „vaši“ vysokou školu a mají velké množství followerů a začneme přemýšlet, jak by vzájemná spolupráce prospěla oběma stranám. Co kdyby tito studenti tvořili na krátkou dobu obraz vaší značky? Dejte jim přístup na vaše účty na sociálních sítích!

marketing-(1).jpg
Video Marketing k vytváření emotivních příběhů

Marketing potřebuje emoce. To je nevyhnutelný fakt. Ať už pohání lidi k tomu, aby se cítili šťastní, vyděšení nebo naštvaní, je třeba, aby prostě něco cítili. A video je dokonalý způsob, jak toho dosáhnout. Je to prospěšné jak pro vysoké školy, tak pro studenty. Studenti získají více videí, na která se mohou na sociálních médiích dívat, zatímco instituce zvyšují počty zapsaných studentů, potažmo své příjmy. Ale takhle jednoduše to bohužel nefunguje. Potřebujeme něco, čemu se říká storytelling.

Jak využívat video marketing:
Co vytvářet videa pro významné roční události, jako je například první den na akademické půdě, první pohled na to, jaký je život v kampusu, nebo příběhy studentů, kteří odjeli do zahraničí? Využijte právě skutečné příběhy od skutečných lidí, aby vaše videa získala větší sílu.

Mobil až na prvním místě

Většina lidí by jako první věc, bez které by ráno vyšla z domu označila svůj mobilní telefon. Stejně tak, jako málokdy potkáte studenta, který ve volném čase není přilepený a display svého smartphonu. Co to znamená? Přesvědčte se, že oslovujete své potenciální budoucí studenty právě tam, kde se cítí nejkomfortněji. Upravte své marketingové strategie tak, aby upřednostňovali mobilní telefon před stolním počítačem.

Jak využít mobilní první marketing:
Přemýšlejte o používání reklamy v médiích, která umožňují zachytit zvuk i obraz a upoutají tak oko příjemce. Pokud uvažujete o placení reklamy, spusťte je na platformách, které studenti nejvíce využívají na svých telefonech, jako jsou Instagram, Spotify a YouTube.

Živé přenosy a okamžitá spojení

Schopnost spojit se s potenciálními studenty v daný konkrétní moment je skutečným krokem vpřed pro vysokoškolské instituce. Je to téměř tak blízko, jak se s nimi setkat tváří v tvář. Podle průzkumu by 80 % diváků spíše sledovalo Live stream než si přečetlo příspěvek na blogu. Dalších 82 % dává přednost živým přenosům nad běžnými příspěvky na sociálních sítích. 

Jak využívat výhod plynoucích z Live Streamingu:
Jedním z nejlepších míst, kde můžete využít živé vysílání, jsou nerůznější události.
Začněte streamovat všechny důležité události, které se dějí ve vašem kampusu. Spojte se s jednotlivými odděleními, která jednotlivé události pořádají a dejte jim možnost na vašem kanále streamovat podle jejich představ. Ta bude každé živé vysílání jedinečné a budoucí studenti se o vaší univerzitě dozví více informací do hloubky. Co třeba vysílat část univerzitního sportovního utkání? Nebo konference, která se u vás koná?

Questions.jpg

E-mail  marketing pro personalizované zkušenosti

Lidé mají rádi pocit, že jsou chtěni, proto je vždy dobré, když k nim značka, v našem případě univerzita mluví přímo. Jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak toto zajistit, je prostřednictvím e-mailového marketingu, přičemž 74 % obchodníků potvrzuje, že cílenou personalizací zvyšuje angažovanost zákazníků. Pomocí segmentace, můžete přinést relevantní obsah správným lidem, abyste si vytvořili vztah, důvěru a důvěryhodnost.

Klíčové otázky

Ano video je v dnešní době velmi populární, ale psaný text je naprosto nezbytný! Zvláště pokud jde o vysokoškolské instituce. 64 % budoucích studentů vysoké školy by raději četlo obsah webových stránek, než sledovat video, které přináší stejnou zprávu. Klíčem je, aby video a text fungovaly společně v tandemu. Přirozeně existují některé oblasti, kde je video naprosto nezbytné, zatímco jiné jsou nejvhodnější pro textový obsah.

Kde zvolit text?
Text by měl být zvolen právě tam, kde se řeší klíčové otázky studia a studijního života. Přesně ty věci, které očekáváte, že by studenti mohli „Googlit“. 
Žádný dotaz není dost banální na to, abyste na něj nemohli potencionálním studentům odpovědět. Zvažte, co hledají studenti na Googlu. Zamyslete se nejen nad klasickými dotazy, ale především se snažte jít více do hloubky a odpovídat specifické dotazy studentů.

Jak mohu najít lidi, se kterými sdílet ubytování?
Jak vypadá život na kampuse xy?
Kde mohu nabít kartu do menzy?

Pokud jste na tyto otázky ještě neodpověděli, měli byste začít co nejdříve. Pokud budoucím studentům zjednodušíte nástup na univerzitu co nejvíce o to větší šance bude, že si vyberou právě vaši instituci.
 

Zaregistruj se a nic ti neuteče

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: tintup.com

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se