HomeMagazín JAK SE U NÁS STÁT PROGRAMÁTOREM

JAK SE U NÁS STÁT PROGRAMÁTOREM

| 04.01.2017 | ERA a.s.
Když nevyvíjíme, neinstalujeme naše systémy, neřídíme projekty, nejsme na obchodním jednání, nevymýšlíme konstrukční řešení nebo neoživujeme a netestujeme, jsme docela normální parta lidí, která se umí i bavit.
Programátor (zejména junior) bývá tvorem tichým a plachým, tak jsem se rozhodla, že všem takovým začínajícím a plachým z vás napíšu dopis, ve kterém vysvětlím, jak to u nás chodí, a přiblížím, co je základní předpoklad, když se u nás chcete stát programátorem.
Základem pro nás je znalost programovacího jazyka C++, který je poměrně těžký, nicméně prověří vaše programátorské schopnosti. Vzhledem k tomu, že ani na vysoké škole se jím nebudete dlouho zabývat, není nutné mít vysokoškolské vzdělání a postačí, když máte s C++ zkušenost a rozvíjíte v něm vaše znalosti i v rámci volnočasových aktivit. Druhým předpokladem je schopnost porozumět zadání a vytvořit dokumentaci o tom, co jste vytvořili. Třetím nutným předpokladem je schopnost domluvit se se svými kolegy, u nás postačí v českém jazyce.
Když od vás obdržím CV, většinou během týdne vás kontaktuji, popovídáme si krátce po telefonu a domluvíme se na setkání. Někdy ještě před setkáním, někdy po něm vám zadám úlohu z programování, která nám pomůže zjistit úroveň vašich znalostí, a vám ukáže na hře, kterou jsme pro vás vymysleli, s jakými standardy a zadáním pracují naši programátoři.
Setkání s námi probíhá pouze jedno, kdy u rozhovoru jsem většinou já a kolega, který řídí vývoj softwaru. Pozveme vás do Pardubic, nebo Brna, nebo Prahy. V budoucnu ještě přidáme Strakonice, nebo Uherské Hradiště. To jsou všechno lokality, kde působíme.
Během 14 dnů dostanete vyrozumění, bude-li kladné, spojím se s vámi telefonicky a pošlu vám akceptační dopis, který zaručuje podmínky spojené s nástupem k nám.
Pokud jste ještě studenty, a hledáte zajímavou stáž či téma diplomové práce, nabízíme i takovou možnost, princip stáží a témata jsou popsána v naší nabídce. Aktuální přehled témat se dozvíte, když mi napíšete.
Kdybyste byli přece jen hodně plaší, je možná si nás „omrknout“ při různých akcích. Chodíme občas přednášet na UREL nebo VUT, jsme vidět na akcích s UPCE a občas i na nějakém veletrhu. O všem píšu na náš profil. Nejbližší akce, kde jako ERA budeme, jsou:
  • únor – v Brně popularizační přednáška na FIT VUT,
  • březen - veletrh pracovních příležitostí v Pardubicích (buď Kontakt na UPCE, nebo veletrh v bývalém AFI paláci),
  • duben – v Brně na veletrhu PerFEKT VUT,
  • 8. dubna v Praze na veletrhu JobDev.
Máte-li předpoklady pro práci programátora a napadne-li vás stát se programátorem, který navrhuje aplikační software pro systémy řízení letového provozu, bez váhání se ozvěte. Když nevyvíjíme, neinstalujeme naše systémy, neřídíme projekty, nejsme na obchodním jednání, nevymýšlíme konstrukční řešení, nebo neoživujeme a netestujeme, jsme docela normální parta lidí, která se umí i bavit.

Petra Šefčíková
ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: autor

Podobné články v magazínu

Spolupráce s firmami během studia přináší cenné body do životopisu

20.08.2021 |

Prozíraví studenti vědí, že praxe se dneska cení... Více zde

Jak vystoupit z davu díky skvělému CV a jednání

16.06.2021 |

Dobrý dokáže být každý. Vaším cílem je napsat CV... Více zde

Jak se (ne)fotit na osobní prezentační materiály

26.08.2020 |

Přidávat do životopisu fotografii nebo ne? Stačí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se