HomeMagazín Jak využít Vánoční čas aktivně

Jak využít Vánoční čas aktivně

| 17.12.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Pokud máte od loňských Vánočních prázdnin pořád výčitky, že jste čas nevyužili tak úplně naplno, jak jste si plánovali a jak jste mohli, určitě je čas ty letošní vše napravit. Přinášíme vám pár tipů, které by vám mohli dodat tu správnou chuť se do toho vrhnout.
Buďme k sobě upřímní. Člověk má o Vánočních svátcích také jiné, důležitější povinnost než jen odpočívat. Navíc po pár dnech nicnedělání člověka nejspíš lenošení omrzí. Pokud mezi ně patříte, tak zkuste třeba některý z následujících tipů.

1.    Pečení a vaření

Dobrá, začněme něčím lehkým, co vás dostane do Vánoční nálady. Co si takhle zpříjemnit návrat domů pečením? Zbaví vás to zaručeně stresu, teda pokud nepřipálíte hned první várku rohlíčků a vyčistíte si u toho hlavu. 
Abychom vám ukázali, že u nás v Jobfairs se bude taky péct, a že se to opravdu umí, podívejte se na blog naší kolegyně Monči. Ta ve svém volném čase vytváří opravdu vypečené recepty a před Vánoci se tam jistě objeví nějaké ty tipy na skvělé cukroví. 

pernicky.jpg

2.    Naplánujte si rozvrh na další semestr

Ideální příležitostí, kdy si rozmyslet plány na další semestr je právě klid Vánočních svátků. V klidu si rozmyslete, kam se budou vaše další studijní kroky ubírat příští rok. Pokud si nejste jisti, máte ideální příležitost poradit se se svojí rodinou a přáteli a vše pečlivě promyslet. Dejte si klidně na čas. Každá strávená hodina navíc při hledání správného řešení, vám v budoucnu může ušetřit i několikanásobně více času. Takže nic nezanedbejte. Myslete také na svou vnitřní pohodu a vyhraďte si čas na své koníčky, ať už jde třeba o cvičení, cestování nebo společný čas s přáteli.

3.    Upravte si svůj životopis a profily na sociálních sítích

Aktualizované dokumenty je vždy dobré mít po ruce, koneckonců, nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat! Příležitost klepe na dveře v okamžiku, kdy to nejméně očekáváte, takže je vždy lepší být připraven. Ať už se jedná třeba o životopis, virtuální životopis na sociálních profilech či například o stipendijní dokumenty. 

Během posledních měsíců jste jistě nezaháleli a dokázali něco, co stojí za zmínku. Dejte o tom vědět světu. Nikdy nevíte, kdy se vám to vyplatí. Napište všechny důležité novinky do svého životopisu, ať na ně později úplně nezapomenete. To stejné platí také o sociálních sítích, zejména pak kariérnímu LinkedInu. 

Pár tipů, jak profil vytvořit, pokud jej ještě nemáte najdete zde. 

4.    Dožeňte čtení, které jste zameškali

Ne opravdu tentokrát nemluvíme o povinné četbě do školy. I když by bylo skvělé, kdyby vás právě povinná četba bavila, nejspíš ani ve vašem případě to není pravda. Přečtěte si tedy aspoň něco ze seznamu literatury, která vás už delší dobu láká, ale během roku jste na ni prostě neměli prostor. Užijte si trošku té offline pohody alespoň o Vánocích. 
Při čtení dokážete příjemně zrelaxovat, rozvinete nejen svoji slovní zásobu, ale i svoji osobnost a fantazii. 

5.    Potkejte se se starými přáteli a nezapomeňte na ty nové

Pokud studujete v jiném městě, než jste chodili na střední školu, pravděpodobně nemáte tolik příležitostí trávit čas se svými starými přáteli, a proto nezbývá nic jiného, než vše dohnat o Vánočních svátcích. Zapomeňte na staré sváry a pozvěte staré kamarády na společný vánoční drink nebo třeba zorganizujte společný výlet. 
Nezapomínejte přes svátky ale ani na vaše kamarády, které jste potkali na kolejích nebo na přednáškách. Je fajn vědět, jak slaví svátky někdo jiný, zejména pokud jde třeba o studenty z jiných zemích se kterými jste se v průběhu semestru seznámili. Rozšíříte si obzory a vaši kamarádi budou vědět, že na ně nekašlete a oba se tak můžete těšit až se spolu zase setkáte.

light.jpg

6.    Naplánujte si předsevzetí

Aby toho plánování nebylo málo, tak pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi vymýšlení a zejména následné plnění novoročních předsevzetí, čas se vám krátí. Pokud vymyslíte své předsevzetí pár vteřin před silvestrovskou půlnocí, nejspíš to nebude mít patřičnou hloubku a na takovýto slib sám sobě, brzo zapomenete. Dejte si proto záležet a pečlivě vše promyslete, existuje několik taktik, jak to tentokrát zaručeně zvládnout.

7.    Užijte si čas s rodinou

Nakonec přece jen to, co je pro většinu z nás to nejdůležitější. Pokud jste se vrátili na svátky domů do svého rodného města po delší době, je fajn strávit čas s přáteli, využít čas ke čtení či práci, ale přece jen jste zpátky doma! Je krásné, když můžeme strávit svátky s těmi nejbližšími. Takže nezapomeňte být své rodině co možná nejvíce na blízku. Ať nelitujete, že jste to neudělali, až zase budete cestovat zpátky na kolej!

Za celý tým Jobfairs.eu přeji parádní Vánoce a superúspěšný Nový rok.
 

Zaregistruj se a nic ti neuteče

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj:

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se