HomeMagazín Jé, vy jste z Velimi

Jé, vy jste z Velimi

| 27.05.2019 | Ball Aerosol Packaging
Jako významný regionální zaměstnavatel jsme se účastnili burzy práce, která se konala 24.4.2019 v areálu GASK v Kutné Hoře.

Burzu práce pořádal Úřad práce ČR, kontaktním pracovištěm Kutná Hora ve spolupráci se Spolkem kutnohorských podnikatelů. Představilo se zde 48 zaměstnavatelů z okresů Kutná Hora, Kolín, Chrudim a Havlíčkův Brod. Nabízená pracovní místa zahrnovala profese z oblasti strojírenství, dopravy, potravinářství, sociálních služeb a z řad ozbrojených složek.

 

Naše firma zde byla zastoupena již podruhé. Hlavním cílem účasti na podobných akcích v regionu je rozšíření povědomí o tom, že nedaleko Kolína má své sídlo významný zaměstnavatel, což se zdárně daří. Těšily nás reakce typu: „jé, vy jste z Velimi“... „u vás děláte ty hliníkové plechovky“… „ano, určitě vás znám“… „u vás pracuje známý“ a tak podobně.

 

Letos jsme mezi návštěvníky postrádali studenty středních škol. Pravděpodobně načasování akce samotné nám nehrálo do karet, jelikož se blíží maturity a studenti mají jiné starosti.

 

Nicméně nám opravdový zájem ze strany návštěvníků kompenzovali příchozí, kteří jsou momentálně v evidenci ÚP nebo ti, kteří u současného zaměstnavatele spokojeni nejsou, ale i ti, kteří hledají změnu. Co nás opravdu potěšilo bylo, že jsme se nepotkali s žádným z našich kolegů :-)

 

Mezi stovkami návštěvníků se našli i tací, kteří výstavu pojali jen jako hon na reklamní předměty a nic jiného je vcelku nezajímalo. Občas se zastavili i tací, kteří se potřebovali zas a opět ujistit, že nejen prací člověk může být živ a tak nám vysvětlili, co všechno jim brání v tom, aby se zařadili mezi nás, kteří každý den bojujeme s budíkem. O to smutnější pak bylo povídání s někým, kdo vás v mžiku přesvědčí, že by každý den do zaměstnání tak rád vstával, ale vážné zdravotní důvody mu brání v zařazení mezi pracující většinu se všemi výhodami, které to přináší.

 

Ball Aerosol Packaging logo

Ball Aerosol Packaging

300 zaměstnanců

Designové hliníkové plechovky pro celý svět.

 
Zdroj: Ball Velim

Podobné články v magazínu

Jak se (ne)fotit na osobní prezentační materiály

26.08.2020 |

Přidávat do životopisu fotografii nebo ne? Stačí... Více zde

Chcete mít nejlepší životopis? 15 tipů čeho se vyvarovat

10.06.2020 |

Napsat ten nejlepší životopis na světě zvládne... Více zde

Co dělat, pokud jste kvůli krizi přišli o práci?

10.05.2020 |

Ztráta pracovní pozice je velmi stresující. V... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se