HomeMagazín Kdy si říct o zvýšení platu?

Kdy si říct o zvýšení platu?

| 25.08.2014 | Šárka Michálková
Za jak dlouho po nástupu do zaměstnání je vhodné si říci o zvýšení platu? Odpoví vám zkušená personalistka.
Na naši stránku na Facebooku jsme obdželi tento dotaz: "Za jak dlouho po nástupu do zaměstnání je vhodné si řici o zvýšení platu? "

I když se nás zatím zeptal jen jeden student, jsme přesvědčeni o tom, že tahle otázka se už prohnala hlavou skoro každému. Všichni víme, že je třeba ten správný okamžik. Ale po jaké době přichází?Neváhali jsme a zeptali se zkušené personalistky.

Tady najdeš pro sebe tu nejlepší práci. Stačí se zaregistrovat zdarma.

Dotaz:

Dobrý den, 
chtěl bych se Vás zeptat, po jaké době si myslíte, že je vhodné si říci o zvýšení platového ohodnocení po nástupu do práce. Děkuji za odpověď.
H.P.

Odpověď personalistky:

Dobrý den,
co se týče zvyšování mzdy, často záleží na společnosti a interním nastavení. V některých společnostech se mzdy revidují každý rok a na základě výkonu práce se už po roce můžete dočkat zvýšení mzdy.

V jiné společnosti se mzda zvedá s vyšší pozicí, jakmile tedy budete mít dostatek znalostí a zkušeností a dosáhnete interního povýšení, s největší pravděpodobností se Vám zvýší i mzda.

V úplně jiné firmě to může být nastaveno tak, že na zkušební dobu budete mít nižší mzdu, ale ihned po tříměsíční zkušební době se Vám mzda zvedne.

Samozřejmě většinou je to na Vás a na tom, jak k práci přistupujete, jak rychle se zdokonalujete a učíte. S tím potom příchází i úspěch.

Ať se daří. Š.M. FNZ  
Michálková Šárka, FNZ medailonek 

 
 
Zdroj:

Autor článku

Šárka Michálková

Pracovala jako Recruitment Manager ve společnosti FNZ, náboru nových zaměstnanců se věnuje již přes 10 let. Baví ji komunikovat s lidmi, ráda jim hledá zaměstnání, zajímá se také o budování značky zaměstnavatele, za firmu jedná s univerzitami. Sama se ráda vzdělává a snaží se na sobě neustále pracovat. Nejlépe se odreaguje u sportu, věnuje se badmintonu, jachtingu, běšhá a plave. Ráda se setkává s přáteli u sklenky dobrého vína a jídla.

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se