HomeMagazín ERA MÁ V TÝMU VÍTĚZE HOKEJBALOVÉ EXTRALIGY

ERA MÁ V TÝMU VÍTĚZE HOKEJBALOVÉ EXTRALIGY

| 22.11.2016 | ERA a.s.
Mnoho našich zaměstnanců se ve svém volném čase věnuje sportu, někteří z nich se mohou pyšnit i úspěchy v soutěžích. Například Jakub, profesí vývojář SW, se věnuje hokejbalu a se svým týmem v roce 2016 vyhrál vše, co se vyhrát dalo.

Většina lidí hokejbal nezná, mohl bys nám ho trochu představit?

Hokejbal je amatérský sport, který se velmi podobá lednímu hokeji. Je to taková jeho verze bez bruslí. Rozdíly jsou především ve výstroji hráčů, která je značně odlehčená. Hraje se na asfaltovém nebo plastovém povrchu, hráči obouvají sportovní boty a místo puku mají plastový míček.  V pravidlech je rozdíl v podstatě jediný a to je plovoucí modrá čára.

Co tě vedlo k tomu, že jsi začal hrát hokejbal?

Od mala jsem byl veden ke sportu a v 6 letech jsem začal hrát hokej. Pak přišla dlouhá nemoc a výpadek v tréninku, takže jsem hokeje musel zanechat. Nahradil ho hokejbal, kterému se věnuji bezmála 13 let a doufám, že ještě pár let budu.

Kolik času a peněz tomuto sportu obětuješ?

Časově je to velice náročný koníček, týmové tréninky máme sice jen 2-3x týdně, ale protože hrajeme nejvyšší soutěž v Česku, tak nám tyto tréninky nestačí. Většina z nás ještě individuálně pracuje především na své fyzické kondici. Já osobně se věnuji crossfitu, plavání nebo běhu, občas si jdu zahrát i fotbálek se svým otcem. Samozřejmě stejně důležitá, jako trénink samotný, je i regenerace po něm. O víkendu se pak hrajeme zápasy, někdy jen jeden, někdy hrajeme oba dva dny. Dá se říci, že mám v podstatě každý den nějakou sportovní aktivitu.
Hokejbal je amatérský sport, jak jsem již zmínil, to znamená, že musíme si platit většinu věcí sami. Jde o veškeré vybavení, individuální tréninkové aktivity a nějaké výživové doplňky. Klub nám zajistí dopravu na zápasy, ubytování a stravu.

V minulé sezoně se Tvému týmu dařilo, vyhráli jste hokejbalovou extraligu, je to Tvůj největší úspěch?

Ano, dařilo se nám. Vyhráli jsme CCM Extraligu, Český pohár a k tomu ještě Československý superpohár, ve kterém jsme se utkali se s mistrem slovenské extraligy z Martina. Na klubové úrovni už se dá vyhrát jen Světový pohár, kterého se zúčastníme v příštím roce jako mistři České republiky.
Za největší úspěch ovšem považuji účast na juniorském mistrovství světa do dvaceti let v rakouském Villachu, na kterém jsme získali stříbro.

Je těžké tento koníček skloubit s prací?

Musím říct, že s tím není absolutně žádný problém. Tréninky máme vždy večer po práci a zápasy jsou o víkendech. Kdybych pracoval někde ve směnném provozu, asi by s tím nějaký problém byl, ale tady v ERA jsem v tomto směru maximálně spokojený. Jako vývojáře software mě zajímají technologie a IT, které se vyvíjejí rychlým tempem.  Při této profesi je důležité držet krok s trendy, tedy vždy po tréninku si pročítám odborné články a vyvíjím vlastní, většinou webové aplikace.

Co čeká Tebe a Tvůj tým v následujících měsících?

Hokejbalová extraliga se hraje systémem podzim-jaro, takže někdy koncem listopadu nám skončí podzimní část. Po krátké pauze začne zimní příprava, ve které nabíráme fyzickou kondici do jarních zápasů a play-off.

Vzkaz na závěr pro příznivce hokejbalu?

Pokud by někoho zajímalo více informací, najde je na webu hokejbal.cz nebo na hcbpce.cz. Zároveň bych chtěl zmínit, že se v Pardubicích bude v červnu 2017 konat Mistrovství světa, na kterém se bude reprezentace České republiky chtít vrátit na světový trůn.

 
ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: interní

Podobné články v magazínu

Odpočinek, aneb na co společnost zapomíná

26.03.2021 |

Pokud jste viděli film Nevěstinec, víte, že i ... Více zde

Introverti, víte co vám brání v úspěchu?

29.07.2020 |

Stejně jako mají introverti své silné stránky... Více zde

Jak si zorganizovat čas se můžete lehce naučit

27.03.2020 |

Taky máte problém s plněním úkolů? Máte pocit, že na... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se