HomeMagazín Na kurzu u toho nejpovolanějšího #SELFIMPROVE

Na kurzu u toho nejpovolanějšího #SELFIMPROVE

| 26.09.2018 | David Sládeček | Jobfairs.eu
Jak zůstat uprostřed dění a neusnou na vavřínech ve stále se rozvíjejícím oboru plného nových metod, trendů a postupů nám zkusí popsat studentka Míša. Ta se v rámci vlastního seberozvoje zúčastnila kurzu pod záštitou guru české fyzioterapie. Řeč není o nikom jiném než o Prof. PaedDr. Pavlu Kolářovi, Ph.D.

Míšo, můžeš se čtenářům na začátek lehce představit?

Ahoj zdravím všechny :-). Jsem studentkou fyzioterapie, momentálně začínám druhý ročník navazujícího magisterského studia na Univerzitě Palackého v Olomouci.

V rámci cyklu SELFIMPROVE nás zajímá, co jsi pro sebe udělala během svého volna. Můžeš nám popsat, jaké akce ses zúčastnila?

Po zdárně ukončeném semestru jsme se se spolužačkou vypravily do Bratislavy na víkendový kurz, pod záštitou jednoho z nejvýznamnějších fyzioterapeutů dnešní doby, Pavla Koláře.

Zkusila bys laikovi stručně popsat na co byl kurz zaměřený?

Kurz byl zaměřený na aplikaci jeho fyzioterapeutického konceptu, dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS), ve sportu. Pro laika jde v podstatě o využití poloh, kterými si projde zdravé miminko do terapie dospělých. Jde vlastně o přeprogramování špatných stereotypů ve spojitosti s centrální nervovou soustavou.

Kde ses o této akci dozvěděla?

Když nastoupíte na fyzioterapii, máte knížku Pavla Koláře ve své knihovně, ještě předtím, než semestr začne :-). K základním principům konceptu jsem se dostala během bakalářského studia. To, že se jednou zúčastním kurzu, byl můj plán už od prváku.

Dokážeš shrnout, co ti tvoje účast na kurzu přinesla?

Na kurzu jsme se věnovali převážně praktickým cvikům, jak je provést, co si z pohledu terapie pohlídat, kdy je využít jak u pacientů, tak i u vrcholových sportovců. Posunulo mě to zas o kousek dál v oboru, kterému bych se nadále chtěla věnovat. Získané praktické dovednosti bych ráda využila ve výzkumu k diplomové práci.

Všechno máš asi v živé paměti. Napadnou tě plusy a mínusy této konkrétní akce?

Žádné mínusy mě naštěstí nenapadají :-D. Mezi hlavní plusy musím zařadit počet instruktorů, kteří se nám věnovali. Tři instruktoři chodili neustále mezi námi, opravovali nás, ukazovali další varianty a podobně. Kurz byl z 90 % praktický, to byla taky velká výhoda. 

Máš v plánu na akci nějak navázat?

Ano určitě. Těším se, že v listopadu půjdu na pokračování kurzu. Opravdu to stálo za to.

Dostáváme se k tomu, co tě motivovalo se takové akce zúčastnit…

Hlavním „nakopávačem“ k tomu se na kurz přihlásit ještě v době studií bylo téma mojí diplomové práce.

Ptát se, jestli ti to tedy něco může přinést do budoucna je tedy trochu bezpředmětné, co? :-)

Fyzioterapie je obor, který má nespočet možností, úhlů pohledů a řešení. Každý takový kurz mi dává větší a větší penzum schopností a doufám, že v budoucnu bude víc a víc lidí, kterým budu umět pomoci :-)
 

Míšo, moc děkujeme, že ses s námi podělila o svoje zážitky a budeme držet palce nejen s úspěšným dokončením studia ale i ať jsou všechny další kurzy, které navštívíš, stejně prospěšné.


 

Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: Rozhovor autora s Michaelou Musilovou, foto z archivu Michaely Musilové

Autor článku

David Sládeček

Základem všeho je pro mne dobrá nálada a nadhled. To je něco, bez čeho se nedokážu obejít ve studijním ani osobním životě. Jsem studentem Masarykovi univerzity v Brně, kde aktuálně kompletuji magisterské vzdělání v rámci studijního programu Management sportu. Baví mne čelit novým výzvám a řešit zapeklité situace – primárně ale vždy s úsměvem! :-) Volného času moc není, jelikož se už od předškolního věku aktivně věnuji florbalu. Což znamená, že ve zbytku svého volna upřednostňuji pasivní odpočinek s dobrým jídlem a pitím!

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se