HomeMagazín Neseďte doma aneb kde se učit – Brno

Neseďte doma aneb kde se učit – Brno

| 20.01.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Nová rubrika o zajímavých místech, kde se dá v příjemném prostředí strávit několik chvil a využít je k učení. Všechna místa jsme sami vyzkoušeli, a proto, je můžeme s klidným svědomím doporučit a nezbývá než věřit, že i vám se v nich zalíbí.
Prvním městem, které jsme si pro naši rubriku vybrali, nemůže být žádné jiné než právě naše domovské Brno. O moravské metropoli se ví, že v ní žije značné množství studentů a město se díky nim vyvíjí. Proto zde vznikají nová místa, která jako by přímo vyzívajíla k tomu, abychom v nich trávili příjemné chvíle, i třeba i s ne už tak příjemnými skripty.

Moravská zemská knihovna (MZK)

Pro začátek nemůžeme opomenout největší knihovnu v Brně. Její prostory byly pro studium samozřejmě přímo navrženy. Prostory studovny Moravské zemské knihovny jsou přístupné pro čtenáře s průkazem. Registrovaní členové mohou využívat množství služeb, jako je půjčování tabletů, přístup k internetu nebo rezervování místa ve studovně. Nepotřebné věci si můžete odložit v šatně, což se v zimních měsících opravdu hodí. Možnosti tisku či kopírování je samozřejmostí. V prostorách knihovny je rovněž kavárna, kde si můžete dát zaslouženou pauzu.

Knihovna univerzitního kamusu MU (KUK)

Knihovna univerzitního kampusu je ještě stále relativně novým prostorem pro studenty Masarykovy univerzity. Velký prostor rozdělený na několik částí podle studijních oborů je protkán množstvím gaučů a sedacích pytlů příjemných k sezení nebo dokonce ležení, kvůli kterému se nemusíte cítit provinile. Součástí knihovny jsou i počítače a jedna samostatná počítačová místnost. Pokud vás bude rušit šum od ostatních studentů, vězte, že součástí knihovny jsou i odhlučněné kóje pro skupiny i jednotlivce.

Tržnice Brno

V nedávné době otevřená brněnská tržnice na Zelném trhu je příjemnou novinkou. Ruch tržnice nemusí vyhovovat pro učení všem, ale rozlehlé prostory nabízí možnost najít si příjemné místečko k sezení (třeba i na zemi) a přečíst si některá ze svých skript. Tím spíš, že tržnice O to více, kdy ještě není tržnice zcela zaplněna prodejci a proto je v ní stále hodně volného prostoru. V letních měsících se dá využít i nádherná střešní terasa s výhledem na katedrálu Petrov.

Chajovna

Příjemná čajovna v centru města na Dominikánském náměstí, která je rozdělena do pěti různě velkých a vyzdobených místností, takže si každý najde prostor, který je mu příjemný. Samozřejmostí je i podávání vodní dýmky, pokud se při ní rádi učíte. Klidná atmosféra a velký výběr čajů v kombinaci s příjemnou obsluhou zaručují ideální kombinaci právě pro učení.

Falk

Kavárna v sousedství Filozofické fakulty MU je zajímavě vybavena starým nábytkem a celková atmosféra prostoru působí jedinečně. Kavárna nabízídne především klid pro učení. Toho využívá celá řada lidí, a tak vás možná bude motivovat i to, že všichni kolem vás na něčem pracují, čtou si knihu nebo se také učí.

Tungsram

Malinká zapadlá kavárna na Kapucínském náměstí pod Biskupským dvorem je příjemným a klidným místem. Malé stoly jsou ideální pro učící se jednotlivce a dvojice využívající kavárny třeba pro výuku cizích jazyků. To nezní špatně, co myslíte?

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: Vlastní toulky po městě Brně.

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se