HomeMagazín Neseďte doma aneb kde se učit – Hradec Králové a Plzeň

Neseďte doma aneb kde se učit – Hradec Králové a Plzeň

| 08.02.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Třetí a čtvrtou zastávkou v naší rubrice budou tentokrát Hradec a Plzeň. V těchto univerzitních městech najdeme hned několik vysokých škol s fakultami nejrůznějších zaměření. I proto jsme si i tady vyhlídli pár opravdu příjemných míst na učení.

Hradec Králové

Crosscafé Knihovna

Dalo by se říct, že tohle místo je ideálním pro studium. Kavárna se nachází přímo v areálu Univerzity Hradce Králové na ulici Hradecká. Velké stoly se zásuvkami a lampičkami jsou skvělým pomocníkem při učení. Velmi příjemný interiér a spousta lidí, kteří jsou zde se stejným cílem jako vy, vás jistě motivují k tomu, abyste u dobré kávy pracovali na tom, co je právě třeba.

Logr cafe

Skvělá káva, příjemná a klidná atmosféra. Tak by se dalo ve zkratce popsat tohle místo. Dobré atmosféře přidává i pohodový personál. Pro učení jsou skvělá velká okna, díky kterým je kavárna krásně prosvětlena. 

Kraft kavárna

Místo v bývalých prostorách továrny spojující dobrou kávu a kulturu. Jak se píše na internetových stránkách kavárny: „Můžete k nám jít pracovat, studovat, číst si, učit se, dát si schůzku, ale i jen tak posedět u kafe.“ Večer se pak kavárna mění spíše na klub, ve kterém se pořádají především koncerty. My se ale zaměřujeme hlavně na tu část dne, kdy se můžete přijít do Kraftu učit. Proto nesmíme opomenout, že je zde spousta zásuvek, místa a internetové připojení.

Čajovna na Masarykově náměstí

Od tohoto místa dostanete přesně to, co od něj očekáváte. Tedy příjemnou atmosféru, kde vás při učení nikdo rušit nebude. Klidná hudba a kvalitní čaj o to méně. Zajímavé jsou především venkovní prostory, které můžete od jara využívat.

Plzeň

Vědecká knihovna

Pokud přece jen upřednostňujete pro učení místo, kde vás nebude rozptylovat opravdu nic, je knihovna ideální. V Plzni by mohla být dobrou volbou Vědecká knihovna, která se nachází v centru města blízko Smetanových sadů. Nevýhodou tohoto místa je ale relativně krátká otevírací doba (po-pá 8-19, so 9-12, ne zavřeno) a pro připojení k internetu musíte být v knihovně registrováni. 

Univerzitní kavárna Družba

Jak už z názvu vyplívá, Družba je prostorem právě pro studenty. Jejím účelem je tedy propojení právě s univerzitou. Toho dosahuje především tak, že své prostory nabízí pro nejrůznější studentské akce. „Kavárna by měla plnit především roli prostoru pro vzájemné setkávání studentů, akademiků, umělců, aktivistů“ říká L. Lipták, předseda spolku Hlas, který kavárnu provozuje. Z toho vyplívá, že je zde relativně rušno. To by vás však nemělo odradit od toho, abyste sem zašli a vyzkoušeli, zda právě tohle místo vám pro učení nevyhovuje.


 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: regionplzen.cz
svkpk.cz
krafthradec.cz

Děkujeme za spolupráci studentkám z těchto měst Simoně Markovcové a Adéle Vlastníkové.

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se