HomeMagazín Neseďte doma aneb kde se učit – Praha

Neseďte doma aneb kde se učit – Praha

| 27.01.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Rubrika o zajímavých místech, kde se dá příjemně strávit čas a využít jej k učení. Vybraná místa jsme vyzkoušeli buďto my nebo lidé, kterým věříme, a proto je můžeme s klidným svědomím doporučit i vám.
Další zastávkou v naší rubrice nemůže být samozřejmě nic jiného než naše matička Praha. To by bylo, abychom v této metropoli nenašli aspoň pár tipů na místa, kterými byste si mohli obarvit každodenní šeď studování skript, vypracovávání úkolů a učení se na zkoušky.

NTK (Národní technická knihovna)  

Knihovna nabízí spojení u nás ještě docela nevšedních architektonických řešení s funkčností budovy. Je zde mnoho míst, kde je možné pohodlně studovat a není potřeba být ani členem knihovny. Najdeme zde klidové zóny i místa, kde lze bez problému vyřešit i nějaký ten telefonát nebo se s někým o něčem poradit. NTK nabízí také individuální a týmové studovny. Ty jsou ovšem pouze pro registrované čtenáře a je potřeba si je dopředu zarezervovat.

Paralelní Polis

Tento unikátní prostor najdeme na Praze 7. Celá budova je rozdělená do několik částí. Pro studium je ideální zejména prostor kavárny Bitcoin Coffee a takzvaného Paper Hubu. Na kavárně kromě placení kryptoměnou nic až tak zvláštního nehledejme, ovšem Paper Hub je zajímavý koncept sdíleného pracoviště. Členství v něm je placené, ale v ceně jsou všichni pomocníci v podobě barevné tiskárny, přístupu na internetu, projekční techniky a další.

Obývák v Altě

Jak se píše na stránkách Obýváku: „Divadelní kavárna? Pracovna? Ateliér? Bar? Čítárna? Zasedačka? Koncertní sál? Zašívárna? Kavárna Obývák ve Studiu ALTA je vše, co chcete mít.“ Studio Alta připravilo svým návštěvníkům tzv. ALTAbarometr, který radí, kdy tyto prostory navštívit podle toho, zda potřebujete klid na studium nebo spíše odreagování od učení. Toto doporučení se každý týden mění v závislosti na tom, jaké kulturní akce jsou na daný týden naplánovány.

Café Neustadt

V centru Prahy v prostorách Novoměstské radnice najdeme malou „zašitou“ kavárnu Neustadt. Velmi klidné místo, kde si můžete vybrat, zda si sednete za stůl nebo zvolíte pohodlí křesla. V letních měsících si můžete sednout také na příjemné zahrádce na nádvoří. Pokud vás při učení přepadne hlad nebo vás bude honit mlsná, můžete si vybrat z pestré nabídky. Kavárna působí spíše studentským dojmem, takže se v ní budete i se skripty cítit velmi příjemně, což je velmi důležité.

Café Jedna

Prostorná kavárna v budově Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci. Prostor kavárny je velice světlý díky velkým oknům, což je pro učení velmi podstatné. Můžete si také vybrat, jestli se vám lépe sedí u malého stolku jen pro vás nebo u většího stolu, kde máte prostor rozložit si všechny potřebné věci. Příjemná obsluha i celkově přátelská atmosféra je přesně to, co potřebujete. Pokud vám při učení nevadí klasický kavárenský ruch, nemusíte se tohoto místa bát. 
 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: www.altart.cz/obyvak
www.techlib.cz
www.paralelnipolis.cz

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se