HomeMagazín Petr Krejčí - Jsme zodpovědní za vývoj celého produktu

Petr Krejčí - Jsme zodpovědní za vývoj celého produktu

| 11.12.2019 | Zuzana Tvrdá | Valeo
Ve Valeu Petr pracuje již déle než pět let. Začínal jako softwarový vývojář, kde hlavně programoval. Pak byl chvíli projektovým manažerem a nyní je už více než rok vedoucím softwarového týmu.

Můžete nám objasnit, jak funguje softwarový tým?

Ve Valeu jsou jednotlivé týmy zaměřené zpravidla na určitou specifikaci, ale ten náš je výjimkou. My jsme zodpovědní za vývoj celého produktu a ne jen za určitou část. 

Produkt si sami vymyslíme, naprogramujeme, navrhneme architekturu kódu, zajistíme, že bude komunikovat s ostatními systémy, a hlavně ho postavíme tak, abychom ho byli schopni s menšími úpravami znovu použít. 

Jsme schopni pokrýt celý životní cyklus testování.

Co vše se skrývá pod životním cyklem testování?

Společně se skupinou, kterou vedu, dáváme do kupy software a postupy, jak správně testovat automatické systémy v autech.

Je to od nahrání zkušební nahrávky, přes masivní kolekce dat, kde se nahrávají desítky tisíc kilometrů, až po finální analýzu dat, kdy na závěr bude zelené světýlko, že je systém v pořádku.
Valeo-vyvojove-centrum-(2).png

S jakými nástroji pracujete?

Pracujeme na testovační platformě. Ta se skládá z mnoha částí. Na jedné straně jsou postupy a na druhé je pak hromada různého softwaru. 

Software má například za úkol zabezpečit, aby se v autě nahrávala všechna data. Těch dat je opravdu hodně – stovky MB/s, které se vyvíjí v lad view. Pak máme samostatné skripty, které všechny věci kopírují a nahrávají do cloudu. Dále máme simulační prostředí napsané v CC++ a skripty, které dělají analýzu a reporting.

Napadá vás nějaká zajímavost, o kterou byste se s námi mohl podělit?

Určitě. Musím říct, že mě baví, jak se tu pořád něco děje. Například teď, když na projektu dochází čas, budeme posílat auto zákazníkovi letecky. To auto má plný kufr měřícího vybavení a spoustu dalších věcí, abychom plně využili té příležitosti.

Kdo je Petr Krejčí

Volný čas trávím především se svou rodinou. Mám dvě malé děti, staršímu jsou tři a mladšímu není ještě ani rok. Zajímám se o různé vědecké a technologické novinky a samozřejmostí jsou i nějaké ty rekreační sportovní aktivity, hlavně lyže, squash a florbal. 

Největším relaxem je pro mě příroda. Rád chodím na různé túry. Polovinu cesty ale stejně strávím skloněný a koukám, co kde leze. Jednou jsem takhle odchytil oplodněnou mravenčí královnu, kolega vytiskl na 3D tiskárně mraveniště a od té doby jsou to naši noví kolegové. 

 
Valeo logo

Valeo

4500 zaměstnanců

Smart technology for smarter cars.

 
Zdroj:

Autor článku

Zuzana Tvrdá

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se