HomeMagazín OBCHODNÍ INŽENÝR – KDO TO JE

OBCHODNÍ INŽENÝR – KDO TO JE

| 26.06.2017 | ERA a.s.
Pro talentované techniky se smyslem pro obchod.
Pozice obchodního inženýra je poměrně specifickou pozicí a možná málo známou, proto se o ní zmiňuji. Zjednodušeně řečeno, je to skvělá příležitost pro start kariéry u techniků se smyslem pro obchod.
 
Hlavním úkolem obchodního inženýra je zpracovávání studií, technických částí nabídek a poskytování technické podpory. Technickou podporou je myšlena analýza technických požadavků, návrhy řešení diskutované společně s dalšími odděleními ve fázi výběrových řízení.
 
Je třeba úzce spolupracovat s obchodním manažerem na řešení konkrétní obchodní příležitosti, účastnit se jednání, která probíhají převážně v zahraničí, a tedy být v kontaktu i s konečnými zákazníky. Vedení obchodního případu již ale přísluší obchodnímu manažerovi. Obchodní inženýr se setkává/vytváří dokumentaci, jeho denním chlebem je písemná korespondence a ústní jednání, vše v drtivé většině probíhá v anglickém jazyce. Dalšími jazyky, které je možné využít, jsou němčina, ruština, španělština a občas francouzština, atd.
 
Práce obchodního inženýra relativně dynamická a dochází častěji ke změnám priorit v plnění úkolů na základě vývoje obchodních příležitostí.
 
Klíčem úspěchu na pozici obchodního inženýra je analytické myšlení, dobrá jazyková vybavenost, minimálně znalost anglického jazyka na vysoké úrovni. Dále jsou potřebné alespoň základní znalosti o signálech, nebo ATC technologiích apod. V současném týmu je hodně kolegů, kteří mají zmíněné technologie jako hobby.

Martin, který k nám před rokem a půl nastoupil rovnou po škole, už procestoval kvůli jednání se zákazníky 5 kontinentů.
 
ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: autor

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se