HomeMagazín PROČ MUŽI NERADI MLUVÍ A ŽENY MLUVENÍ ZBOŽŇUJÍ

PROČ MUŽI NERADI MLUVÍ A ŽENY MLUVENÍ ZBOŽŇUJÍ

| 03.02.2017 | ERA a.s.
Ženy a muži si často nerozumí. Může za to historický vývoj rolí. Co s tím? Vlastně, stačí jen vědět, proč to tak je, a přizpůsobit tomu komunikaci.
Představme si klasickou situaci: muž přijde domů z práce a žena se ho zeptá: jak si se měl, co v práci, co ráno děti, kočka, pes, jeho maminka. Muž v očích ženy jeví velmi malé nadšení a stručně odpoví: dobře, pořád stejné, zlobily, nevím, rozkousal mi ráno boty, volala, že chce přijet na vánoce. Ženě to nestačí a naléhá dalšími otázkami. Muž vypadá ještě více rozmrzele. Ona si řekne: aha, něco se stalo, když se mnou nemluví. On si řekne: aha, něco se stalo, když má potřebu se mnou více mluvit. A problém je na světě.
Podívejme se, kde se vzala rozdílná touha komunikovat. Je to dané rolemi, které máme tendenci zastávat. Totiž pár tisíc let zpět ženy především pečovaly o příbytek, udržujíce oheň, starajíce se o děti, a zhotovujíce pokrmy. Čas si krátí tím, že se baví o počasí, dětech, vztazích atd. Mluvení je činnost, která zpříjemňuje jejich denní aktivity. Naopak muži jsou na lovu. Mlčí. Pokud něco řeknou, bude to něco jako: pozor, mamut nebo bacha za Tebou. Promluví jen, když je problém. Ticho znamená: vše je v pořádku. Mluvení znamená: problém nebo nebezpečí. A odtud nedorozumění pramení.
Role se posunuly, nicméně prapůvodní založení přetrvává více či méně. Tento poznatek lze využít doma i na pracovišti.
O rozdílnosti v komunikaci či přemýšlení mezi muži a ženami existuje mnoho literatury i zábavných scének. Za mě bych doporučila následující: httpwww.youtube.com/watch?v=SUmCRrKYwBQ . ■

Petra Šefčíková
ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: autorský článek

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se