HomeMagazín Projezte se k lehčímu učení

Projezte se k lehčímu učení

| 26.05.2016 | Adéla Weissová
Cítíte se při nebo i před zkouškovým vyčerpaní? Hlava už to nebere a tělo říká dost? Zkuste si do svého jídelníčku zařadit následující potraviny a třeba to půjde lépe.

Avokádo

U nás si tento zdroj živin stále hledá svou cestu k zákazníkům, což je velká škoda, jelikož pomůže s únavou, zregeneruje buňky, a povzbudí mozek.

Tip: Zkuste si pro změnu jídelníčku udělat mexické Guacamole. Tento velmi jednoduchý dip si získal oblibu příznivců zdravé výživy v USA. Podívejte se na recept:

Borůvky

Ačkoli je tento modrý zázrak sezónní, jeho zařazení pro zpestření jídelníčku ochrání mozek před stresem.

Tip: Pokud nenajdete na pultech čerstvé borůvky v odpovídající kvalitě, zkuste koupit mražené. A příště si je můžete nasbírat a zamrazit sami.

Brokolice

Další pomocník pro zdravé nervy a srdce. A díky obsahu vitamínu C se možná vyhnete chřipce.

Tip: Uvařte brokolici v páře, uchová si tak nejvíce svých prospěšných látek. Pokud hledáte rychlý a zdravý oběd, zkuste těstoviny s brokolicí a sýrem cottage.

Granátové jablko

Jablko denně drží doktora daleko. To granátové vám ale díky obsahu látky zvané potasium pomůže přenášet nervové impulsy. Navíc působí jako antioxidant.

Tip: Vybírejte neoschlé, nepoškozené kusy. Nejste-li jeho příznivcem kvůli náročné konzumaci, můžete z něj za pomocí odšťavňovače udělat šťávu. Nebo ji koupit.

Ořechy

Jsou to pravé ořechové. Mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, kešu. Ačkoli se dají považovat za kalorické bomby, pokud si je dáte místo čokolády, neprohloupíte. Látky v nich obsažené zajistí správné fungování mozku a mají příznivý vliv na psychiku.

Tip: Přihoďte si alespoň pět ořechů ke snídaňové misce. Jejich energetickou hodnotu přes den spálíte a maximálně využijete jejich vlastností.  

S jako semínka

Semena sezamu, lnu, dýně, chia aj. jsou bohaté na Omega - 3 mastné kyseliny, které posilují funkci mozku.

Tip: Semínka perfektně nahradí nezdravé ,,zobání´´ při sledování filmu.

Šalvěj

Neboli rozmarýn je bylina, která zlepšuje náladu a bystří mozek. Čaj z ní pomůže proti nespavosti a nervovému vypětí. Nejlépe však uděláte, seženete-li si šalvějový olej, který obsahuje její nejcennější látky.

Tip: Ačkoli četné studie dokázaly prospěšný vliv na učení, nepřehánějte to s ní a využívejte ji pouze v zátěžovém období. Jednak obsahuje malé množství jedovaté látky a jednak její silice mohou vyvolat křeče.

Voda

Dehydratované tělo = tělo plné stresu. Někteří nutriční terapeuti přestali čaje a polévky aj. počítat do celkového příjmu tekutin. Zkuste ji proto pít čistou, třeba s citrónem.

Tip: Připravte vodu do nádoby většího objemu. Třeba půllitrové sklenice. Nebudete se moci vymlouvat na nedostatek času na její přípravu a pohled na ni vás donutí pít.

Ještě víc

Tento výčet zázračných potravin není zdaleka schopen vyjmenovat všechny. Pokud pátráte po dalších a chcete odhalit jejich vliv na naše tělo, doporučuji knihy Změňte mozek, změňte život a Změňte mozek, změňte tělo od Daniela G. Amena.  

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


 
Zdroj: http://www.recepty.cz/recept/avokadove-guacamole-12847

Autor článku

Adéla Weissová

Studovala Veřejnou správu a sociální politiku na Slezské univerzitě v Opavě. Přesto že je introvert, miluje komunikaci s lidmi a ráda naslouchá. Snaží se sebezdokonalovat a objevovat nové věci. Ideálně tráví čas cestováním, procházkami v přírodě a s přáteli u sklenky dobrého vína, nebo konvičky kvalitního čaje.

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se