HomeMagazín NÁŠ VÝVOJ V NOVÉ POBOČCE - BRNO

NÁŠ VÝVOJ V NOVÉ POBOČCE - BRNO

| 19.12.2016 | ERA a.s.
V Brně nás najdete v Technologickém centru, Purkyňova 648/125, Brno - Medlánky.
V září 2015 jsme otevřeli pobočku v Brně a začínali jsme v několika kancelářích Technologického centra uprostřed čelní budovy. Začátkem roku 2016 jsme se přesunuli v rámci stejné budovy do zadní neprůchozí části, abychom měli místo pro nové členy týmu.
Dispozice pobočky
Jak se ukázalo později, toto strategické rozhodnutí bylo takříkajíc za minutu 12, protože celkové obsazení budovy začalo pozvolna dosahovat maxima. Další výhodou přestěhování byla možnost využít příležitost obsadit velkou kancelář, která se v daném prostoru nachází a ze které měl během roku vzniknout prostor uzpůsobený vývoji hw, ale také možnost stavebního oddělení celých prostor od zbytku budovy.
Postupně tedy proběhly úpravy: přizpůsobení infrastruktury, stavba dělicí příčky, kompletní výměna vložek zámků pod správu ERA, zprovoznění EZS… Nejen těmito kroky se z několika kanceláří stala opravdu plnohodnotná pobočka, splňující požadavky na fyzickou bezpečnost při výzkumu a vývoji.
Z pohledu zpříjemnění fungování pobočky pak byla z jedné kanceláře vybudována vlastní malá zasedací místnost, IT nás vybavilo vlastním serverem a marketing krásnými obrazy produktů a nasvíceným logem firmy.
Tím jsme dořešili obecnou provozní stránku a zbývalo vyjít vstříc potřebám našich vývojářů HW. Ti dostali k vánocům již výše zmíněnou velkou kancelář, ve které byla provedena antistatická opatření (výměna koberce za antistatické linoleum).
Laboratoř
V průběhu roku postupně probíhal nákup potřebného drobného vybavení a koncem prázdnin konečně začaly přicházet dlouho očekávané přístroje z dotačního programu OPPIK. V současné době je tato naše „laboratoř“ již plně vybavena a začíná v ní probíhat vývoj HW na projekt pro jeden z našich produktů. Poslední rozpracovanou věcí je umístění vlastního anténního stožáru a antén na střechu budovy. Kabely od antén pak budou přivedeny přímo do kanceláře vývojářů a budou jim dle potřeb k dispozici. Stožár už na střeše máme, teď čekáme jen na dodavatele kabelového vedení.
Spolupráce se školami
Další důležitou činností byl rozvoj spolupráce s místními vysokými školami. Během roku se podařilo podepsat smlouvu o spolupráci s VUT UREL (ústav radioelektroniky) a VUT FIT (fakulta informačních technologií). O tom, že se nejedná jen o formální dohody, svědčí to, že ve spolupráci s UREL se daří již druhým rokem organizovat přednášky o pasivní radiolokaci a také máme vypsáno a v současné době probíhá realizace několika diplomových prací. Přímo do výuky se také podařilo začlenit laboratorní úlohu se SQUIDEM, pomocí kterého se studenti seznamují s funkcí ADS-B.
Stáže, praxe a diplomové práce
Další důležitou věcí, která se povedla během tohoto roku uvést v život, je realizace „internship programu“ pro studenty převážně 5. ročníků VŠ. Cílem je jednak poskytnout studentům zkušenosti z reálné praxe, ale také podpora našeho vývoje (studenti pracují na užitečných úkolech).
Rok 2017
V příštím roce nás čeká převážně doplnění vývojových kapacit dle potřeb Technického úseku a další pokračování v rozvoji spolupráce s VŠ.
 
ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: očima Vedoucího pobočky v Brně

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se