HomeMagazín #SELFIMPROVE aneb studenti, kteří na sobě pracují

#SELFIMPROVE aneb studenti, kteří na sobě pracují

| 11.09.2018 | David Sládeček | Jobfairs.eu
Září je měsícem nových startů. Proto jsme se pro Vás rozhodli spustit nový cyklus SELFIMPROVE, ve kterém se Vám pokusíme přiblížit příběhy studentů, kteří přes léto nezahálí a podílejí se na nejrůznějších univerzitních projektech a akcích. Dnes v hlavní roli Šimon Karger z brněnské Masarykovy univerzity.
Šimon Karger je typickým příkladem československého studenta. Narodil se v Praze, kde strávil své rané mladí a následně žil a studoval 15 let ve slovenské Nitře. V pátém největším městě Slovenska Šimon dodělal bakalářský program Sport a Rekreace a aktuálně kompletuje magisterské vzdělání na Masarykově Univerzitě v Brně v rámci oboru Management sportu. Sport je tedy jeho hlavním koníčkem.

Šimon se od začátku svého působení v Brně aktivně zapojuje i do univerzitních projektů, a proto jsme se ho v rámci cyklu #SELFIMPROVE rozhodli trochu vyzpovídat.

Ahoj Šimone, náš cyklus #SELFIMPROVE se zaměřuje na aktivní trávení „volného času“ v univerzitním prostředí. Můžeš čtenářům na začátek říci, na jaké akci ses v poslední době podílel?

Zdravím čtenáře magazínu Jobfairs.eu. Na konci prázdnin letošního roku jsem se účastnil jako organizátor akce HOCKEY CUP 2018 v Brně pro děti ročníku narození 2006 a 2008, takže mladé naděje českého hokeje :-)

Kde ses o této akci dozvěděl?

O akci jsme se dozvěděl od akademických pracovníků sportovní fakulty Masarykovi univerzity v Brně, kteří často spolupracují s externími subjekty a studentům, kteří mají zájem se zapojit, nabízí tímto způsobem zajímavou pracovní zkušenost z oboru.

Co bylo tvojí hlavní pracovní náplní?

Turnaj probíhal od čtvrtka 23. 8. do neděle 26.8. Od začátku jsem řešil především technické věci ohledně ubytování sportovců, rozlosování skupin a komunikace s jednotlivými týmy. Měli jsme několik technických schůzek vedení turnaje, na kterých jsem vždy detailně rozebírali, co už je hotovo a co naopak hoří a musí se ještě dodělat.

Dokáže shrnout největší plusy akce?

Velkým plusem je to, že se takové turnaje vůbec organizují. Pro děti je to skvělý způsob, jak aktivně trávit prázdniny a porovnat se se sportovní špičkou v republice. Pro organizátory je to zase skvělá zkušenost s pořádáním takové akce.

Myslím si, že největší devízou bylo prostředí, které se nám podařilo zajistit. Pro všech 17 týmů bylo zajištěno ubytování v docházkové vzdálenosti od haly a i to, že se nám podařilo zajistit nakonec dvě ledové plochy, tak plynulosti turnaje velmi prospělo.

Napadá tě něco, co naopak tak úplně neklaplo?

Problém u takových akcí je určitě divácká atraktivnost. Většinou se na tribunách pohybovali jen rodiče. Kdyby se nám pro příště podařilo nalákat i jiné věkové skupiny (rozšíření kategorií), mohlo by to být divácky i sponzorsky zajímavější.

Od samotné akce, přejdeme k tvojí motivaci se takové akce účastnit ve „svém volnu“. Dokážeš říci, co tobě konkrétně tato akce přinesla?

Skvělou příležitost nakouknout do zákulisí poměrně velké sportovní akce. V rámci mojí pozice jsem zároveň působil i jako „průvodce“ pro jeden tým, takže jsem se dostal i k bezprostřední zpětné vazbě od činovníků jednotlivých týmu. Tu jsem pak prezentoval i na našich technických schůzkách. Celkově jsem si tedy rozšířil povědomí o tom, jak taková akce vlastně probíhá a jak jí aktéři prožívají.

Určitě bych chtěl vypíchnout i to, že jsme si vzal obrovský příklad z toho, jak turnaje probíhal v časovém rozložení. V podstatě všechno běželo po celou dobu tak jak mělo, bez žádných časových prostojů, což turnaji hodně pomohlo. Takže si o to víc uvědomuji, že naplánování precizního časového harmonogramu je pro takovou akci alfa omega všeho.

Můžeš trochu zabrousit i do vlastní motivace? Proč ses vůbec nějaké takové akce chtěl zúčastnit?

Baví mě sledovat šikovné lidi z oboru. Jak odvádí svojí práci, jak řeší nastalé komplikace. To se mi na turnaji splnilo. Mým osobním cílem je nasbírat co nejvíce zkušeností z akcí podobného rázu a pokusit se zapracovat pozitiva z akcí minulých do nových projektů, a naopak se vyvarovat chybám, které se například staly.

Myslíš si, že se ti to v budoucnu může zhodnotit?

Jinak bych to přece nedělal :-) Už teď mám určitou představu, co by se na turnajích podobného rázu dalo zlepšovat. Neusnou na vavřínech a každý další projekt posouvat o krůček dál k dokonalosti.

Určitě do budoucna nemůžu opomenout i množství kontaktů, které jsem třeba na této konkrétní akci posbíral. Vím, že jsem narazil na lidi, na které se můžu i případě nějakého osobního zájmu obrátit s prosbou o radu.

Máš na závěr nějakou myšlenku nebo doporučení pro naše čtenáře?

Asi nic hlubokého :-) Všem, co mají zájem doporučuji projít si nabídku na jejich fakultách a univerzitách a aktivně se podílet. Jsou to ty nejlepší zkušenosti. Už teď jsem opět v kontaktu s organizátory HOCKEY CUPU a řešíme co zlepšit pro příští ročníky. Takže se mi z toho možná klube dlouhodobější spolupráce.
 

Šimone, moc děkujeme, že sis na nás udělal trochu času a věříme, že bude třeba i tvůj přístup motivací pro další lidi, k zapojení se do různých univerzitních projektů.


 

Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: rozhovor autora se Šimonem Kargerem, fotodokumentace z oficiálních Facebookových stránek akce

Autor článku

David Sládeček

Základem všeho je pro mne dobrá nálada a nadhled. To je něco, bez čeho se nedokážu obejít ve studijním ani osobním životě. Jsem studentem Masarykovi univerzity v Brně, kde aktuálně kompletuji magisterské vzdělání v rámci studijního programu Management sportu. Baví mne čelit novým výzvám a řešit zapeklité situace – primárně ale vždy s úsměvem! :-) Volného času moc není, jelikož se už od předškolního věku aktivně věnuji florbalu. Což znamená, že ve zbytku svého volna upřednostňuji pasivní odpočinek s dobrým jídlem a pitím!

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se