HomeMagazín Setkání vedení se zaměstnanci v Ball Aerosol Packaging

Setkání vedení se zaměstnanci v Ball Aerosol Packaging

| 06.12.2019 | Zuzana Tvrdá | Ball Aerosol Packaging
Velká výzva, ale zároveň akce, která má hlubší význam. Přesně tak vnímáme setkání vedení se směnovými zaměstnanci, které mělo velmi pozitivní odezvu.
Celé to začalo jednoduše – obyčejnými dotazníky. Ty jsme nechali kolovat po všech směnách a poté už jen čekali, jaké výsledky se k nám dostaví.

Bylo pro nás důležité, aby si zaměstnanci uvědomili, že nám na jejich názorech opravdu záleží. Že nejen nasloucháme jejich nápadům a poznatkům, ale také převezmeme iniciativu a změníme věci k lepšímu.

Z dotazníků vyplynulo, že zaměstnanci touží převážně po větší informovanosti a osobitějším přístupu. Pak přišla spontánní myšlenka, díky které se mohla celá akce uskutečnit.

Sešlo se 6 skupin zástupců napříč odděleními, kteří se rozhodli uskutečnit schůzky, na kterých by zaměstnance informovali o všech důležitých skutečnostech.
2_Ball_Aerocan_Oddeleni_logistiky-(1).jpgNápad jako celek byl skvělý, ale jeho realizace o to těžší. Na směně může být až kolem 60 lidí. Každý má vlastní práci a není možné je svolat. Možnost, že by každého člověka někdo obešel a sdělil mu informace zvlášť, nebylo reálné zvládnout. Nakonec jsme všichni museli přijít hodinu před směnou.

Dohromady proběhlo celkem 5 setkání. 4 s výrobními směnami a 1 s administrativou. Vše bylo s živou diskuzí, sdělováním názorů a zodpovídání otázek. Jaké hlavní věci jsme potřebovali předat zaměstnancům?

Jako první jsme potřebovali více představit ostatní oddělení ve firmě, aby se zaměstnanci cítili jako součástí celku. Každý vedoucí oddělení proto představil pracovní náplň, hlavní cíle oddělení, rekapitulaci, co se povedlo roku 2019 a také samozřejmě plány na rok 2020 a jak se na nich společně podílet.

Na základně zpětné vazby si troufáme tvrdit, že akce proběhla úspěšně a skutečně splnila cíle, které jsme si stanovili. Zaměstnanci setkání velmi ocenili a s aktivním zájmem se zapojovali a ptali na dotazy.

Není to poprvé, co ve firmě proběhla podobná akce. Přesto byla tato jedinečná. Vedení osobně sdělilo velmi podrobné informace ohledně chodu firmy a oddělení. Věříme, že se jedná o pozitivní krok kupředu. V nastoleném trendu máme v plánu pokračovat.

Pro zlepšení informovanosti začalo také vedení každé pondělí chodit do výroby a ucelovat pevnější vztahy. Každý zaměstnanec má nyní možnost přímého kontaktu s vedením.
5_Ball_Aerocan_Technicke_oddeleni.jpg
Pokud je zaměstnanec nespokojený nebo má zajímavý nápad, může využít schránky důvěry nebo zlepšovacích návrhů. Je zcela individuální, zda se bude jednat o anonymní či osobní vzkaz.

Další zajímavostí je například to, že jsme do odpočívacích místností vestavili monitory, které průběžně ukazují novinky a souhrny informací z různých oddělení.

Aktuálně vybíráme ambasadory, kteří budou aktivně chodit na setkávání a následně komunikovat informace dál, přirozenou cestou. Příjemně nás překvapilo, kolik lidí má zájem se podílet na upevňování firmy.

Blíží se nám Vánoce. Proto si nemůžeme nechat pro sebe ani to, že každý rok před svátky dostávají zaměstnanci tašku s dárkem, vitamínovým balíčkem a dopisem od ředitele.

 
Ball Aerosol Packaging logo

Ball Aerosol Packaging

300 zaměstnanců

Designové hliníkové plechovky pro celý svět.

 
Zdroj:  Ball Aerosol 

Autor článku

Zuzana Tvrdá

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se