HomeMagazín Studentské slevy neubývají, společnosti je pořád inovují

Studentské slevy neubývají, společnosti je pořád inovují

| 14.09.2015 | Barbora Kalincová
Nemálo studentů vlastní kartu ISIC, studentskou slevu na vlaky či jiné poukazy s výhodami. Občané do šestadvaceti let se mohou díky těmto službám těšit různým výhodám. Avšak využívají je?
Když už ISICa vlastníte, opravdu je uplatňujete v plném rozsahu? Velmi často se stává, že spousta studentů ani neví, kde všude může mají nárok na slevu. Pokud si chcete rozšířit své obzory, následující řádky by vám mohly být nápomocny.

Mezi nejužívanější slevové karty v České republice patří pravděpodobně karta ISIC a studentský průkaz Českých Drah na vlakové tratě. Málokdo však ví, že existuje i karta EURO26. Úplné minimum studentů pak využívá slev, které jsou nabízeny. Většinou totiž ani netuší, že mají příležitost na slevu přímo pod nosem.

Pokud se jedná o studentský průkaz ČD, překvapivé slevy zde nenajdeme. Spíše dokola překvapuje, že sleva platí pouze na cestu ze školy a do školy. Jakékoliv odchylky od trasy či cestování za jiným účelem je zpoplatněno plným jízdným. K dobru však přispívá možnost zakoupení si zpáteční jízdenky, anebo kreditor dlouhodobější jízdenky.

V takovém případě se slevy sčítají a cesta vyjde nesrovnatelně levněji. Pro studující, kteří do školy nejezdí vlakem, ale i přesto vlak využívají, je možnost koupit si IN25. Karta nabízí čtvrtinovou slevu na všechny vlakové spoje v rámci České republiky.

Možnosti zahraničí

Již zmiňovaná karta ISIC spolupracuje s vysokými školami. Pokud chce jít student VŠ na oběd či do knihovny, bez ISICu je to úplně zbytečné. Využít ji můžete i za hranicemi České republiky. V tomto článku se však soustřeďujeme na záležitosti, které spadají spíše do sektoru volného času.

Pár let zpátky byly zavedeny slevy pro držitele ISIC na autobusové linky. Stačí se podívat, jestli má autobus nálepku ISIC, anebo se zeptat řidiče. Rozpis spojů, na které se sleva vztahuje, a podrobnější informace najdete zde.

Mezi klasické akce pak patří slevy v různých stravovacích zařízeních, obchodech, fitness nebo wellness centrech. Podniky své slevy různě ruší a zase oživují, proto je dobré sledovat oficiální stránky.

Karta EURO<26 se těší podpoře Evropské komise a Evropského fóra mládeže. Stejně jako ISIC přesahují její služby i do zahraničí, konkrétně do čtyřiceti zemí. Není však tolik známá, pravděpodobně proto, že nespolupracuje s vysokými školami. Její slevová nabídka se týká nakupování, služeb, stravování a různých jízdenek, letenek či zahraničních pobytů.

Výhodou oproti ostatním kartám je zřízená infolinka, která funguje nepřetržitě, kdekoliv jste. Držitel se pak může informovat o svých možnostech, z kteréhokoliv místa. Více informací můžete nalézt zde.

Všechny studentské slevy koordinátoři upravují podle aktuální nabídky a poptávky. Pak se může zdát, že už nemáme své výhody, protože zmizí z trhu. Tehdy je však důležité prozkoumat své nové příležitosti. Pokud jste právě zjistili, že jezdíte vlakem zbytečně draze, nebo v zahraničí nikdy nevyužíváte nabízené slevy, je právě čas začít. Například podívat se na některé z webových stránek.
 
Zdroj: euro26.cz, isic.cz

Autor článku

Barbora Kalincová

Narozená v roce 1990 v Košicích, studovala jsem Estetiku na Filozofické fakultě v Brně. Zajímám se o přesah umění do běžného života a filmy, ale také o dění ve světě financí.

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se