HomeMagazín Studium v zahraničí nebo práce v Čr? Proč ne obojí! [rozhovor]

Studium v zahraničí nebo práce v Čr? Proč ne obojí! [rozhovor]

| 06.09.2018 | David Sládeček | Jobfairs.eu
Jeden z nás se rozhodl, že je čas zase poznat nový kus světa. Zažít něco nového a hlavně vystavit sám sebe nekomfortní zóně. Proto jsme si připravili rozhovor se Štěpánem, který je součástí projektu Jobfairs.eu o jeho plánované cestě na Erasmus.
Pokud člověk stíhá v Jobfairs.eu plnit své povinosti není prakticky nutné, aby seděl v kanceláři, takže pojem dovolená je nám téměř cizí. Stejně tak není problém skloubit dohromady práci a studium. Toho využil i Štěpán, který se rozhodl odjet na delší dobu mino Čr. Proto jsme se rozhodli Štěpána před odjezdem trošku vyzpovídat a zjistit jak bude jeho půlrok v Portugalsku vypadat.

Štěpáne, kam vyrážíš na Erasmus a proč sis tohle místo vybral?

Očekávaná otázka na začátek, ovšem není tak jednoduché na ni odpovědět. Odjiždím do Porta v Portugalsku, tahle část je jasná, ale odpovědět proč právě do Porta není zase tak jednoduché. Dostal jsem od kamarádů velmi dobré reference na tamní fakultu. Není asi od věci říct, že studuji na Fakultě sportovních studií v Brně. Brněnská fakulta má velmi rozsáhlý program pro mobilitu studentů po celé evropě, takže je velmi těžké si vybrat to správné místo. 

Budeš dál pokračovat v práci na projektu Jobfairs.eu?

Ano, měl jsem štěstí, že Jobfairs.eu je velmi otevřený projekt, kde se dá domluvit prakticky cokoli. Proto jsme se dohodli, že budu na Jobfairs pracovat i z Portugalska. Pravděpodobně první týdny budou náročnější než si člověk najde ten správný rytmus a vše si sedne. Ale věřím, že příprava na můj odjezd, jak v práci tak na škole proběhla poctivě a proto se vše zvládne bez větších komplikací.

Jak bude spolupráce vypadat?

Jak jsem již zmínil, tak jsme se na můj odjezd pečlivě připravili. Doufám, že naše úsilí bylo dostačující. Na projektu Jobfairs.eu pracuje poměrně malý tým lidí, který převezme více mých povinností na začátku semestru než se pro mě v Portu vše ustálí, za čož jim patří velké díky. Potom už snad bude spolupráce na dálku probíhat v normálu. Máme taky naplánované pravidelné reporty naší práce a společné videochaty, takže komunikace bude pořád velmi častá. Nic se prakticky měnit nebude.

Myslíš si, že zvládneš školu i práci zároveň?

Přestože do školy budu chodit každý všední den (což u nás není úplně standardem) a rád bych během pobytu v Portu stihl i nějaké to cestování po Portugalsku, tak si myslím, že bych měl všechno zvládat. I když to nebude určitě alespoň v začátcích snadné. Je ovšem skvělé, že vše mohu řešit na dálku jen pomocí internetu. Taky je fajn, že například témata článků a celý koncept jsme lehce přispůsobili mému odjezdu. Můžete se těšit například na rubriku právě o programu Erasmus.

Co ti bude chybět na práci v Brně a na co se těšíš až se vrátíš zpátky do kanceláře? 

Můsím říct, že máme na projektu Jobfairs.eu potažmo ve společnosti Menseek, která projekt zaštiťuje, opravdu úzkou skupinu lidí, ve které spolu všichni skvěle navzájem vycházíme. To mi určitě bude chybět. Zároveň se taky lehce vzdálím od větších projektů, na kterých pracuji právě v rámci Menseek.eu. To je samozřejmě škoda, ale věřím, že hned jak se vrátím zpět do Brna, tak se budu moci zapojit do dalších projektů a nebude problém se začlenit zpátky takříkajíc do výrobního procesu.

Štěpáne, díky za krátké okénko do tvých dalších studijních i pracovních plánu a budeme ti držet palce, ať vše klape tak, jak má.

O tom, jak probíhá Erasmus v různých zemích a mnohem více se dozvíte brzo v novém cyklu článků v našem magazínu. Bude se týkat konkrétních zážitků studentů, kteří se vydali právě na Erasmus. 
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: rozhovor redakce Jobfairs.eu se Štěpánem Pírkem

Autor článku

David Sládeček

Základem všeho je pro mne dobrá nálada a nadhled. To je něco, bez čeho se nedokážu obejít ve studijním ani osobním životě. Jsem studentem Masarykovi univerzity v Brně, kde aktuálně kompletuji magisterské vzdělání v rámci studijního programu Management sportu. Baví mne čelit novým výzvám a řešit zapeklité situace – primárně ale vždy s úsměvem! :-) Volného času moc není, jelikož se už od předškolního věku aktivně věnuji florbalu. Což znamená, že ve zbytku svého volna upřednostňuji pasivní odpočinek s dobrým jídlem a pitím!

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se