HomeMagazín TOP 10 mobilních aplikací pro seberozvoj

TOP 10 mobilních aplikací pro seberozvoj

| 28.11.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Co když budete mít chuť odpočívat trochu aktivněji? Pobavit se, ale i přesto se zároveň naučit něco nového? V tomto článku se pokusím vybrat a doporučit pár mobilních aplikací, které vám pomohou naučit se novým nebo zdokonalit schopnosti, které již máte.

Učte se od ostatních tím, že posloucháte

Tyto tři aplikace nabízí možnost výuky pomocí přednášek. Nové poznatky budete mít tedy doslova na dosah ruky. 

1.    TED (Google Play) (App Store)

Aplikace s názvem TED je skvělá, pokud si rádi poslechnete přednášky od známých lidí ve svém oboru. V této aplikaci naleznete přes 2000 přednášek v nejrůznějších jazycích (včetně češtiny). Ty jsou rozděleny podle kategorií od vědy, přes technologie až po psychologii. Proto si nenechte ujít ani vteřinu z možnosti nechat se inspirovat.

2.    LinkedIn Learning (Google Play) (App Store)

Stejně tak jako na počítači, můžete využívat learningový program profesní sítě LinkedIn i v mobilní aplikaci. Můžete se v ní učit od expertů z oblastí jako technologie, grafický design, web a mnohé další. I zde si můžete vybírat z mnoha širokých okruhů vzdělávání, díky kterým se dozvíte užitečné informace. A třeba i to vám pomůže vylepšit si svůj profil právě na originální stránce LinkedIn a najít si skvělou práci.
 
"O 5ti zajímavých tipech, jak na LinkedIn jsme psali zde!"

 

3.    Udacity – Lifelong Learning (Google Play) (App Store)

Pokud si troufáte na něco složitějšího, jste technicky zaměření a nemáte problémy s angličtinou. Ne tohle není inzerát na nabídku práce, ale popis aplikace Udacity. Ta je vytvářena společně se společnostmi jako je Google, Amazon, IBM, Mercedes-Benz a další. Přednášky dostupné v této aplikaci jsou spíše zaměřené pro lidi pohybující se v technologiích. Jedním z témat je například Self driving cars nebo Robotics.

ted.jpg

Naučte se něco praktického

Ať už vás bota tlačí v designu, jazycích nebo programování, s těmito pomocníky svého zlepšení určitě hravě dosáhnete.

4.    Duolingo (Google Play) (App Store)

Tuto aplikaci zřejmě netřeba představovat, ale pro ty, kteří ji možná ještě neznají, se jedná o cestu, jak se naučit něco z cizího jazyka, kdykoli máte chvilku volna. Můžete si vybrat z lekcí 23 různých světových jazyků. Ty se začnete učit od úplných základů přes složitější slovíčka až po náročné záludnosti. Aplikace má jednoduchý design a je radost získávat ocenění, když splníte denní výzvu a ve svých znalostech se posunete zase o něco dál.

5.    SoloLearn (Google Play) (App Store)

Pokud by vás zajímalo IT, ale s programováním si stále moc nevíte rady, mohla by se vám líbit aplikace SoloLearn. Ta vás pomocí jednoduchých kroků a ukázek provede 12 programovacími jazyky, včetně Java, HTML, C++ atd. 

6.    Skillshare Online Classes (Google Play) (App Store)

Skillshare je aplikace, která vám nejen řekne, jak věci vytvářet, ale také vám ukáže jak na to. Aplikace se zaměřuje na výuku především designu, hudby nebo například fotografie.  Přednáškové celky jsou rozděleny do krátkých videí, takže se nebudete zamotávat v dlouhých pasážích. Můžete se zde také přidat k jednotlivým skupinám (například Freelancing), takže vám neuteče žádná novinka z této oblasti. 

iphone-4s-technology-mobile-app-device-screen-2.jpg

Zdokonalte si paměť

Aplikace, se kterými je zdokonalování mozku prostě hračka. Díky nim se naučíte lépe reagovat, koncentrovat se a hlavně trénujete paměť.

7.    Memorado (Google Play) (App Store)

Memorado je aplikace plná her, díky nimž nejen zaženete nudu, ale hlavně uděláte něco pro sebe. Po nainstalování aplikace si nastavíte, co vám dělá problémy (například soustředěnost) a podle toho vám hra nastaví nejvhodnější kombinaci hádanek. Za jejich plnění získáváte body, to vás motivuje pokračovat a dále se zlepšovat.

8.    Peak – Brain Games & Training (Google Play) (App Store)

I v této aplikaci najdete hry vytvářené společně s neurospecialisty, motivující vás zlepšovat své dovednosti v oblasti soustředění, koordinace, emoční kontroly a kreativity. 

medics-medical-medical-science.jpg

Zpomalte

Ne vždy je jednoduché vydechnout a zklidnit se, když je potřeba. Calm a Headspace jsou aplikace, které vám s tímto problémem zaručeně pomohou.

9.    Calm (Google Play) (App Store)

Pokud si nevíte rady jak na meditaci, tato aplikace vás provede jejími základy. Najdete zde programy s řízenou meditací, které vám pomohou dosáhnout uklidnění, zlepšení dýchání nebo třeba pomohou s problémy při usínání. Jsou zde na výběr i denní programy s různou délkou. Aplikace je také plná uklidňující hudby nebo zvuků přírody.

10.    Headspace (Google Play) (App Store)

Na podobných principech jako Calm se zakládá také Headspace. Dovede vás k dosažení schopnosti meditace a porozumění. I zde je možné si vybrat k čemu vás má aplikace dovést. Zda k soustředění nebo zbavení se stresu. Zajímavé jsou poté programy pro sport pomáhající vaši mysl udržet fit, když právě sportujete nebo program pr lepší komunikaci a zlepšení vztahů.


Zaregistruj se a nic ti neuteče

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Na závěr

Všechny zmíněné aplikace jsou dostupné jak v Google Play tak i v App Store. V obou obchodech zdarma, ovšem v některých z nich si budete muset za některý obsah zaplatit. I přesto se domnívám, že vám těchto 10 aplikací může pomoci k tomu, abyste trávili i chvíle odpočinku alespoň trochu produktivně a rozvíjeli sami sebe.
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: Google Play, App store

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se