HomeMagazín TOP netradiční firemní benefity. I u českých zaměstnavatelů.

TOP netradiční firemní benefity. I u českých zaměstnavatelů.

| 31.01.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Asi ne úplně každý z nás si dokáže představit, že pracuje ve velké nadnárodní společnosti se složitou strukturou, kde se každá změna prosazuje velice těžko. Ale i práce v těchto kolosech s sebou přináší nemalé množství výhod. Jednou z nich jsou zaměstnanecké výhody. Pojďme si říct pár zajímavých firem a jejich benefitů.

Salesforce

Tato společnost zabývající se CRM řešeními má velmi netradiční zaměstnanecký benefit v podobě šesti placených dnů volna navíc, ve kterých konáte dobročinnou aktivitu. Pokud v těchto dnech pracujete jako dobrovolník, Salesforce vám zaplatí, jako byste byli normálně v práci. Navíc každý rok daruje 1000 dolarů na dobročinné účely podle výběru zaměstnance.

Google

Posmrtný benefit. Zní to hrozivě a nikdo si nepřeje, aby někdy tento benefit dostal, ale Google nabízí svým zaměstnancům 50% platu zesnulého partnera po dobu 10 let. 

Goldman Sachs

Opravdu velmi nevšední způsob, jak odměnit své zaměstnance poskytuje bankovní investiční společnost. Pokud se některý její zaměstnanec rozhodne podstoupit změnu pohlaví, Goldman Sachs ji od roku 2008 hradí.

Reebok

Reebok je především společností známou jako výrobce sportovního oblečení. Jeho zaměstnanci tak jako jeden z benefitů dostávají lekce fitness zdarma. Bavíme se zde o Crossfitu nebo vstupech do posilovny, kdykoli během dne mezi 6 ranní a 6 hodinou večerní. 


Spotify

Velmi netradičním zaměstnaneckým benefitem se rozhodli odměnit své zaměstnance ve Spotify. Vzhledem k tomu, že v moderní době stále více matek odkládá kvůli kariéře mateřství, tato společnost se rozhodla, že plně uhradí svým zaměstnankyním zmrazení vajíček a následnou pomoc při oplodnění.

Facebook

O určitém zaměstnaneckém benefitu Facebooku jsme se zmínili v jednom z předchozích článků. Mimo to, tento gigant například poskytuje svým stážistům ubytování. Navíc z místa ubytování jezdí zaměstnanecký autobus, který vás zdarma dopraví do práce i z ní. Takže ušetříte značné množství peněz, což se na stáži opravdu hodí. 
 

Situace v česku

Přestože podle výzkumu, který provedla společnost HAYS v roce 2016, patří v České republice stále mezi nejoblíbenější zaměstnanecké benefity stravenky, i u nás se společnosti snaží svým zaměstnancům nabídnout něco navíc. 

Vodafone

Pokud jste na mateřské dovolené, Vodafone vám vyplatí rozdíl mezi podporou a vaší mzdou. Po návratu z mateřské pak mohou rodiče využít kratší pracovní doby po dobu 6 měsíců od návratu do práce. Aby toho nebylo málo, otcové dostanou po narození potomka 5 dní volna.

Expobank

Tato bankovní společnost nabízí svým zaměstnancům mimo jiné i výhodnější kurzy při konverzi měn. 

Škoda Auto 

Pokud si stavíte vlastní bydlení nebo rekonstruujete a současně pracujete právě pro tuto automobilku, můžete si od ní zapůjčit vůz, aby vám šla práce rychleji. Samozřejmostí jsou pak slevy při koupi nového vozu nebo sleva na náhradní díly. Při odchodu do penze nebo již v důchodu pak máte možnost si koupit třeba ojetý vůz za zvýhodněnou cenu.
 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: glassdoor.com
forbes.cz
jobspin.cz

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se