HomeMagazín Univerzitní „bucket list“ aneb co musíš během studia stihnout

Univerzitní „bucket list“ aneb co musíš během studia stihnout

| 23.08.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Hlavním důvodem proč jít na univerzitu, je pravděpodobně abyste získali titul a posunuli se blíže ke svojí vysněné kariéře. Ale nezapomeňte, že si musíte také užít sami sebe a zažít nové věci. Dali jsme proto dohromady seznam věcí, které byste měli stihnout, než školu dokončíte.

1.    Naučit se vařit

Univerzita je ideální čas, abyste vylepšili své dovednosti v oblasti vaření, protože vás to připraví na celý život. Může se tedy zdát, že to opravdu nebudete potřebovat vždyť město je plné restaurací a rychlého občerstvení, ale věřte, že vaše peněženka a tělo vám poděkují, pokud si alespoň občas připravíte jídlo sami. A pokud uvaříte něco navíc, vaši spolubydlící budou také vděční!

2.    Udělat nějakou charitativní práci nebo dobrovolnictví

Existují stovky příležitostí, jak se zapojit do charitativní práce, zatímco jste na univerzitě. Nemusí to být ani organizovaná akce, můžete sami plánovat a získávat peníze na dobrou věc. Ať tak či onak, je to skvělý způsob, jak zachránit planetu a současně si najít nové přátele. Stejně tak dělat dobrovolníka například na sportovní akci není úplně k zahození. Podíváte se do zákulisí něčeho velkého, poznáte zajímavé lidi a odnesete si spoustu zkušeností!

african-american-3618507_1920.jpg

3.    Studentský spolek

Být součástí studentského spolku je jedním z nejlepších nápadů. Potkat podobně smýšlející lidi a mít přátele, kteří mají zapálení pro stejnou věc je k nezaplacení. Na vysokých školách jsou takovýchto spolků desítky a každý si určitě vybere. Nebojte se zkusit zavítat na setkání více spolků abyste zjistili který vyhovuje nejvíce vám. Nebudete litovat.

4.    Vystřelit si ze spolubydlících

Na světě se nic nevyrovná zábavě a smíchu. Vystřelit si ze svých spolubydlících a upevnit tak kolektiv a atmosféru tam kde bydlíte je skvělé. Nic není příjemnější než se s chutí vracet domů a vědět, že tam bude skvělá parta přátel (spolubydlících). Jen tak totiž opravdu budete velmi rádi vzpomínat na svá studentská léta.

5.    Celonoční studium v knihovně

Spousta univerzit dnes nabízí přístup do knihoven nebo speciálních učeben pro své studenty celých 24/7. Tato místa jsou hojně využívána především během zkouškového období. Právě zážitek v podobě celonočního studia v knihovně z vás udělá pravého vysokoškoláka. Pohodlně se oblečte, vybavte se něčím dobrým k snědku a vzhůru do toho. Třeba zjistíte, že klid noci a prostředí univerzitní knihovny je to pravé místo pro vás.

library-1598427_1280.jpg

6.    Zúčastněte se výzkumu a pomáhejte ostatním

Pomoct ostatním při výzkumu k jejich závěrečným pracím nebo domácím úkolům může být skvělou příležitostí, jak zažít něco nového. Buďte součástí studentského filmu, psychologického výzkumu nebo třeba výzkumu fyzické zdatnosti. Nejenže pomůžete někomu dalšímu k získání titulu, ale budete si tuto zkušenost moci napsat třeba do životopisu. Navíc poznáte nové přátele a to se počítá.

7.    Podporujte svůj univerzitní sportovní tým

Stejně jako škola nabízí stovky předmětů určitě má také několik sportovních týmů hrající nejrůznější sporty. Od těch nejšílenějších až po ty tradiční. Podpořte svoje spolužáky v soubojích s jinými školami a ukažte, že vám není jedno na které škole studujete. Takže popadněte týmové tričko a ukažte svoji podporu. Univerzitní týmy budou určitě vděčné, když uvidím známé tváře v hledišti.

football-1156996_1920.jpg

8.    Erasmus

Ano nechali jsme si to nejlepší na konec našeho seznamu. Naprostá většina lidí, kteří na Erasmus vycestovali vám jistě řeknou, že to byl nezapomenutelný zážitek a svého rozhodnutí nelitují. Navíc univerzita vám přidělí stipendium, které vám sice všechny náklady nepokryje, ale pokud byste si měli takovouto cestu platit sami, pravděpodobně by většina z nás nikam nejela. Nebojte se proto vystoupit z komfortní zóny, přerušit závazky, které doma máte a vydat se za dobrodružstvím. 

Absolvent

Přestože je důležité užít si srandu, přece jen jsme všichni vstoupili na univerzitní půdu kvůli stejnému cíli. Nebo alespoň skoro všichni. Tím cílem je absolvovat. Takže se snažte si své studium užít co nejvíce splnit náš seznam a úspěšně nastartovat svou kariéru.

 
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj:

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

10 důležitých hodnot, ke kterým nepotřebujete talent

23.02.2022 |

Úspěch. Jednoduchý cíl, za kterým směřujeme. Ať už... Více zde

Životní cíle I – jak si stanovit ten svůj

08.01.2022 |

Snažíte se najít svou životní cestu, ale pořád se... Více zde

Co znamenají vaše sny o práci?

10.12.2020 |

Stres z práce vás nakonec vždy dostihne. Může se... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se