HomeMagazín V Albatros Media pomáháme rozvíjet dětskou populaci

V Albatros Media pomáháme rozvíjet dětskou populaci

| 17.07.2020 | Zuzana Tvrdá | Albatros Media a.s.
Lucie pracuje v Albatros Media 4 roky. Celou profesionální praxi se věnuje implementaci aplikací do společností. Vede tým lidí, kteří zajišťují vývoj a aplikační podporu systémů, které v Albatros Media používáme.

Co je vaše hlavní role v Albatros Media?


Moje práce v Albatros Media spočívá ve vedení týmu lidí, kteří zajišťují vývoj, implementaci a aplikační podporu systémů. Jedná se o zabezpečení všech SW procesů ve společnosti, tudíž spolupracujeme se všemi odděleními.

Obsluhujeme nejenom oblast výroby knih a kalkulace knih, ale samozřejmě i obchodní oblast, účetnictví, a také veškerá zabezpečení týkající se prodeje knih na jednotlivých webových aplikacích. Staráme se také o následné přípravy a generování expedice a zastřešujeme samozřejmě i nový skladový systém. Věnujeme se také reportingu a vyhodnocování veškerých datových toků ve společnosti a spolupracujeme s úsekem kontrolingu.

Jak jste se dozvěděla, že Albatros Media potřebuje lidi na IT pozice?


Dříve jsem zajišťovala implementace systémů do distribučních společností energií, jako jsou plynárny, vodárny, elektrárny. Následně jsem byla konzultantem ve společnosti, která je tvůrcem aplikace Helios a zajišťovala jsem implementaci Heliosu do různých firem.

Nabídka od Albatros Media mi standardně přišla z portálu. Oslovilo mě několik firem. Po dřívějších zkušenostech a mnoha letech praxe ve firmách, které měly spíše obchodní charakter, jsem hledala pracovní pozici, která by mi dávala smysl i co se týče produktu. Chtěla jsem svojí prací podporovat produkt, který bude mít nějakou přidanou hodnotu.

„Že pracuji v Albatros Media nebylo zapříčiněno tím, že bych dostala excelentní finanční nabídku, ale bylo to ovlivněno produktem.“

Díky zkušenostem, a i díky mému věku (smích), jsem chtěla, aby má práce dávala hlubší smysl.

Dříve mi stačilo, že jsem poskytovala svoje služby lidem, kterým moje práce ulehčila jejich práci. Následně jsem hleděla i na to, aby produkt, který daná firma vytváří, měl nějaký význam pro společnost, pro děti, pro rodinu atd. A to Albatros Media má.

Nejen že knihami uspokojujeme dospělé klienty, ale samozřejmě také rozvíjíme i dětskou populaci. A současně, naše společnost je tak velká, že si může dovolit poskytovat finanční zabezpečení pro svou nadaci. Pomáhám vyrábět knihy, a ještě podporujeme sociálně slabší skupiny. To mě uspokojuje.

Můžete jmenovat ještě nějaké další výhody práce pro Albatros Media?

Kromě smysluplnosti práce je pro mě nejvíce důležité klima společnosti. Ačkoliv zastřešujeme 19 nakladatelství, tak se pořád ještě zvládáme držet ve standardu středně velké firmy. Nejsme korporát. Máme tady velmi přívětivé vztahy mezi lidmi. Upřímně řečeno, lidé, kteří vyrábí knihy, jsou velmi zajímaví, inteligentní a obohacující pro druhé lidi.

Protože lidem z této branže poskytuji služby, tak vlastně mám šanci s nimi komunikovat, mám šanci jim pomáhat. Jen to, že s nimi spolupracuji, mě obohacuje. Svět knih je z hlediska IT úplně „jiný svět“, ale je velmi příjemné těmto lidem pomáhat. Sama velmi ráda čtu a snažím se aktivně podporovat tuto aktivitu i u svých dětí.
 

Jak se vám spolupracuje s kolegy?

To je další téma, které je hodně pozitivní (smích). Ačkoliv zastřešujeme mnoho systémů a poskytujeme aplikační podporu všem uživatelům SW, tzn. všem zaměstnancům, tak náš tým je poměrně malý. Stále se nám daří udržet v týmu takovou, dovolím si tvrdit, rodinnou atmosféru. Vztahy na pracovišti jsou velmi otevřené. Jsme schopni spolu komunikovat velmi vstřícně i v případě tlaku a stresu.

Ochota pomoct je ze strany kolegů velká. V týmu se snažím udržet myšlenku, že všichni jsme na jedné lodi a že když má jeden z nás problém, tak je to prakticky problém nás všech. Všichni kolegové se snaží tento duch držet (klepe na dřevo), a zatím se nám to daří.

Takže u nás je velmi veselo (smích). A musím říct, že i okolní kanceláře to tak vnímají. Vždy, když chtějí dobrou atmosféru, tak u nás ji většinou najdou.

Doufáme, že vám to tak vydrží. Vy jste v týmu jediná žena?

V současné chvíli už konečně ne. Do mého týmu přibyla nedávno nová kolegyňka. Konečně máme i ženskou populaci pokrytou trošku víc než jednou osobou (smích). Ale jinak jsem v týmu byla 4 roky jediná žena.

Když jste se rozhodovala, co budete dál dělat, jak vás napadlo zrovna IT?

V IT pracuji už 20 let, ale původně jsem ekonom. Když jsem pracovala v Pražské plynárenské, tak jsem se náhodně přichomýtla k implementaci zákaznického informačního systému. Následně jsem se stala v rámci plynárny analytikem systému v oblasti ekonomika a zadavatelem. Ze začátku šlo jen o finanční aplikace jako je správa poptávek atd.

Tato oblast se mi následně stala domovem a práce spojená s analýzou a implementací systémů mě velmi baví. Následně mě oslovila společnost, která nám zákaznický systém implementovala s nabídkou implementace jejich systému pro jiné zákazníky. A pak už jsem z toho vlaku nevystoupila a věnuji se této oblasti stále.

„Musím říct, že tato práce je velmi zajímavá a obohacující z hlediska toho, že vidím výsledek.“

Pokud člověk musí opakovaně dělat určité úkony, které jsou pro něj zbytečné a zatěžující a my je zvládneme systémově vyřešit, tak člověk ušetří čas na aktivity, které jsou potřeba např. pro obchodní činnost. Pro mě je to ten kýžený výsledek, který chci vidět. Zákazník (uživatel systému) je spokojený, když mu systém přinese zjednodušení a zefektivnění práce.

Zbývá vám čas na nějaké koníčky?

Jen pokud nepracuji v noci (smích). Mám 2 dospívající děti, které mě v pracovním týdnu vidí velmi málo. Jak intenzivně pracuji v práci, tak intenzivně se věnuji i rodině. S rodinou máme takové rituály činností, které na sebe musí rychle navazovat.

Snažím se uspokojit soukromé potřeby dětí. S dcerou si zvládáme zajít třeba zasportovat. Takže jediné, co mohu označit za koníček mimo mé rodiny a mojí práce, je sport.

Chodíme s dcerou cvičit, s rodinou lyžujeme, bruslíme nebo jezdíme na kole (úsměv).

klicperova_medailonek.jpg
Lucie Klicperová
Vedoucí týmu aplikační podpory IT

Lucie pracuje v Albatros Media 4 roky. Celou profesionální praxi se věnuje implementaci aplikací do společností. Vede tým lidí, kteří zajišťují vývoj a aplikační podporu systémů, které v Albatros Media používáme.

 
Albatros Media a.s. logo

Albatros Media a.s.

300 zaměstnanců 3 nabídky práce

Provázíme čtenáře celým životem.

 
Zdroj: Knihy nás baví

Autor článku

Zuzana Tvrdá

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se