HomeMagazín Umíme od všeho trochu a kolektivem držíme při sobě

Umíme od všeho trochu a kolektivem držíme při sobě

| 21.10.2019 | Zuzana Tvrdá | Valeo
Peter Bystrianský hledal práci, ve které by se mohl seberealizovat a kde by, jak sám říká, „ocenili jeho přínos“. Našel to ve firmě Valeo, která v České republice, stejně jako na celém zbytku světa, vyvíjí a vyrábí součástky do aut.
Svůj úspěch si společnost vybudovala díky své spolehlivosti a inovativním řešením v oblasti vývoje chytrých systémů do aut.

Peter se brzy vypracoval na pozici vedoucího testování a automatizace a nyní dohlíží na dodržování procesů, které vedou k bezchybným a spolehlivým výrobkům.

Petře, mohl byste pro začátek vysvětlit, co si má člověk představit, když se řekne "test a automatism leader"?

Je to vedoucí týmu inženýrů testování a automatizace. Má na starosti návrh konceptu, jakým způsobem budou linky testovat výsledné produkty. Navrhujeme i to, jak co nejvíce automatizovat výrobu.

Následně spolu s vedoucím industrializace vypracovávám rozpočet pro budoucí projekt. Pokud projekt získáme, začínáme tvořit technické požadavky na výrobní linku a její část, která testuje produkty.

Vše musí jít ruku v ruce s našimi dodavateli, kteří pak odstartují společně s námi vývoj nové linky.

Vedoucí týmu pak hlídá veškeré detaily. Ať už se jedná o správnost informací pro dodavatele, definice použití technologií nebo třeba obecnou proveditelnost – to vše je moje role. Když dodavatel dopraví linku do výroby, pak dohlížím na výsledné „vyladění“ linky ve spolupráci s inženýry industrializace a její následné používání.
vyroba-ultrazvukovych-senzoru-(1).jpg

Na jakém produktu z širokého Valeo portfolia pracujete?

Pracuji v Rakovníku, kde má firma Valeo neustále se rozvíjející výrobní závod. Začínala zde výrobou autoklimatizačních jednotek následně rozšířenou o ovládací panely autoklimatizace na palubní desce.

Před pár měsíci jsme otevřeli novou halu, kde se vyrábí ultrazvukové senzory používané do parkovacích asistentů či samoparkovacích aut. Zde se právě nachází zdroj mé práce.

Po otevření druhého výrobního závodu v Rakovníku se objevují stále nové výzvy a možnosti. Plány s novou výrobní halou jsou velké a ultrazvukové senzory nejsou jediným novým produktem, který by se měl na linkách objevit.

Zní to vše velmi technologicky.

Ano, to je právě druhý aspekt, na který můžeme být hrdí. Valeo investuje peníze nejen do vývoje systémů do aut, ale i na stálé inovace ve výrobě. Snažíme se jít ruku v ruce s Průmyslem 4.0.

Jak se u vás projevuje tato „revoluce“ v průmyslu, tedy Průmysl 4.0?

Pracujeme zde s plně automatizovanými linkami na výrobu senzorů či ovládacích panelů. Sledují se tu i nejnovější trendy v práci s roboty a coboty (kooperativními roboty, pozn. red.), kteří často velmi usnadní a urychlí naši práci. I tak je stále ale potřeba „šikovných lidských rukou“, ať již na práci se stroji, rameny či roboty nebo na jejich programování.
vyroba-ultrazvukovych-senzoru-(3).jpg

Lidí asi není nikdy dost, hlavně když se stále rozrůstáte…

Tak to máte pravdu! Rozrůstáme se, v dalších letech to má být až o tři sta lidí. Proto je velice důležité, abychom táhli za jeden provaz, vycházeli si vstříc a uměli „od všeho trochu“.

Ve finále si každý hledá práci podle svého měřítka.

Za mě musí být skvělý kolektiv, který je jak rodina a nějaké ty pěkné benefity. U nás máme třeba šest týdnů dovolené a pravidelné měsíční finanční bonusy.

Valeo 

Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a partnerem automobilek na celém světě. Jako technologická společnost navrhujeme inovativní řešení pro chytrou mobilitu se zvláštním důrazem na autonomní řízení a snižování emisí CO2.

Chcete se nechat zasvětit do tajů testování, programování či procesů výroby našich produktů? Hledáte práci, kde byste využili svých znalostí například Labview, C#, C++, VB, Codesys? Nebo rozviňte své schopnosti s řízením strojů pomocí PLC. Koukněte na otevřené pozice (valeo.cz) a přidejte se k nám.

 

Valeo logo

Valeo

4500 zaměstnanců

Smart technology for smarter cars.

 
Zdroj: Valeo

Autor článku

Zuzana Tvrdá

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se