HomeMagazín Výhody ručního psaní

Výhody ručního psaní

| 23.01.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
23.1. je mezinárodním dnem ručního psaní. A tak opět vyplouvá na povrch otázka, zda klasickému ručnímu psaní již neodzvonilo. Proto si pojďme říct pár argumentů, proč k vymření ručního psaní pravděpodobně jen tak nedojde.

Rozvíjení schopností (čtěte v obrázkové příloze)K této problematice se vyjádřil i Petr Kaderka z Ústavu pro jazyk český AV ČR: „Dovednost ručního psaní patří k základním dovednostem. Stejně jako má smysl učit se v éře digitální fotografie kreslit, má smysl učit se v éře počítačů a tiskáren psát rukou. Pro dítě to má smysl, protože si tím rozvíjí jemnou motoriku a objevuje další rozměr jazyka.“

Psaní poznámek

Pokud se člověk rozhoduje, zda si poznámky bude psát na papír nebo do notebooku, měl by vědět následující. Při psaní do počítače člověk snáze ztratí pozornost. A po chvíli se může stát, že ani pořádně nevnímá informaci, kterou v sobě poznámky ukrývají. Zatímco při ručním psaní, vzhledem k tomu, že je časově náročnější, musí pisatel myšlenky přeformulovat do kratší a snáze uchopitelné formy. Psaní rukou lze vnímat jako svobodnější či kreativnější. 
 

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

6 zaměstnanců

Přejeme vám lepší práci u férových firem.

 
Zdroj: E15.cz

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

9 typů inteligence, které má každý z nás

21.02.2020 |

Každý z nás v nějakém oboru vyniká a v nějakém... Více zde

4 jednoduché kroky k nastartování vaší kreativity

07.02.2020 |

Každý z nás má v sobě potenciál pro to být kreativní... Více zde

3 užitečné tipy, jak zvládnout time management

23.01.2020 |

Máte někdy pocit, že vám život proplouvá doslova... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se