HomeMagazín Studuješ? Připoj se k WiFi zdarma po celém světě!

Studuješ? Připoj se k WiFi zdarma po celém světě!

| 10.10.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Možná si občas lámete hlava, kolik vás bude stát účet za telefon, pokud se připojíte k internetu mimo Českou republiku. Pravda teď, kdy začala pro celou EU platit stejná pravidla, jako pro domácí tarify, je situace o hodně snazší. Pokud, ale budete cestovat mimo Evropskou unii, můžete se přesto velmi snadno připojit k internetu na mnoha místech. To vše díky eduroam.
Předpokládám, že jste o eduroam již slyšeli a mnozí z vás jsou na něj právě teď připojeni. Věděli jste ale, že připojení k této síti nefunguje jen na vaší alma mater, ale kdekoli na celém světě, kde tuto „vzdělávací“ síť používají?

Pokud pořád nevíte, o čem je řeč, tak eduroam (vzdělávací roaming) je bezpečná celosvětová roamingová přístupová služba vyvinutá pro mezinárodní výzkumnou a vzdělávací komunitu.
Je k dispozici v obrovském množství míst ve více než 89 zemích světa. Od školních areálů až po kavárny. Více než 10 000 hotspotů eduroam je k dispozici na univerzitách, výzkumných střediscích, akademiích, mnoha školách a dalších výzkumných a vzdělávacích institucích. A jejich počet neustále roste.

Co to stojí?

Díky globální dohodě je roamingová služba eduroam Wi-Fi bezplatná pro jeho uživatele.

S aplikací eduroam nainstalovanou na vašem notebooku, mobilním telefonu nebo jiném zařízení není třeba vytvářet speciální účty. Stačí pouze zapnout zařízení a měli byste se kdekoli na celém světě automaticky připojit. Není nutné zadávat uživatelská jména a hesla prostřednictvím nejistých formulářů webového prohlížeče. Přístroj identifikuje platný přístupový bod eduroam a přihlašuje se automaticky. Vaše heslo se nikdy nesdílí s žádným přístupovým bodem.
Vaše heslo pro identitu online vám poskytne vaše "domovská" instituce. Tedy tam kde jste zapsáni ke studiu nebo jste zaměstnáni.
Kdekoli vidíte, že se "eduroam" objeví v seznamu sítí Wi-Fi, budete i vy velmi rychle a snadno online.

Všechna místa, kde se již nyní můžete připojit k síti eduroam najdete na interaktivní mapě zde.

Podpora výzkumu a vzdělávání po celém světě

Od svého založení v roce 2002 se stal eduroam významnou součástí výzkumu a vzdělávání. Počínaje Evropou se rychle rozšiřuje po celém světě a studenti a výzkumní pracovníci mohou využít bezplatného, ​​bezpečného a spolehlivého přístupu k internetu bez ohledu na to, kam právě cestují nebo kde studují. Eduroam podporuje denně více než 5 milionů přístupových autentifikací s více než 500 000 mezinárodními ověřeními. Eduroam skutečně podporuje vizi globálního pohledu na výzkum a vzdělávání.

Takže nezbývá nic jiného než věřit, že i vy budete tuto službu využívat čím dál tím častěji a ať už budete kdekoli a ocitnete se bez připojení k internetu, tak si vzpomenete právě na eduroam a snadno se připojíte u nejbližší univerzitní knihovny nebo u jiného z mnoha dalších vzdělávacích míst.

 
Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: https://www.eduroam.org

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

Jak úspěšně zvládat stres

22.04.2021 |

Stres - jedno z nejčastěji skloňovaných slov dnešní... Více zde

Introverti, levá nebo pravá?

30.11.2020 |

V pokračování článku o introvertních typech a jejich... Více zde

Introverti, umíte se prodat?

26.10.2020 |

Introverti musí každý den bojovat sami se sebou... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se