HomeMagazín #WORKPLACE: Co nás čeká

#WORKPLACE: Co nás čeká

| 04.07.2018 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Začátek letních prázdnin je období, kdy si možná užíváte zasloužené volno. Ale pokud jste dokončili školu a můžete se pyšnit titulem, nejspíš už brzo budete hledat uplatnění. Protože jsme se začátek července rozhodli na sociálních sítích věnovat tématu pracovního prostředí, kde se vám snažíme ukázat i jak to vypadá u nás v Jobfairs.eu, věnujeme tento článek trendům v této oblasti.


Před nějakou dobou jsme si již ukazovali takzvané kanceláře budoucnosti, u nás i ve světě. Rádi bychom na tento článek navázali. Ukážeme si tedy aktuální trendy kam „kancelářské prostředí“ směřuje. Pokud se tomu tak tedy dá v některých případech ještě říkat.

V dnešní společnosti se blahobyt a osobní zkušenosti stále více oceňují nad penězi a majetkem. Proto je důležité zajistit zaměstnancům zdravou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Toho lze dosáhnout organizováním příjemných fitness a rekreačních aktivit nebo poskytování stravování se zdravou výživou. Je skvělé poskytovat klidné prostory a nabízet kurzy meditace nebo předplatné aplikací pomáhajících uklidnit mysl. Nezapomeňte: zdraví zaměstnanci dělají zdravý business.
 

meeting-1702638_1920.jpg

Čtvrtý prostor se rozšiřuje

Společnost Starbucks se směle označuje jako "třetí prostor": alternativu k prvnímu (domácímu) a druhému (pracovnímu) prostoru. Nyní plní coworking prostory funkci čtvrtého prostoru: velká, sdílená kancelář, kde jsou přijímáni pouze registrovaní členové. Obliba pružnějších pracovních postupů přinesla obrovský nárůst popularity coworkingových prostorů. A to díky přínosům, které přinášejí: od flexibility, ke zvýšení společenskosti a neocenitelných příležitostí různorodého propojování myšlenek.

Seznamte se s novými zaměstnanci: Siri & Alexa

I nadále naši efektivitu bude zlepšovat všudypřítomná technologie, včetně pracovních aplikací. Stále vidíme více a více věcí, které jsou připojené k zařízením nebo sítím prostřednictvím kabelového (nebo bezdrátového) připojení. Chytré telefony a nositelná elektronika (jako jsou Fitbits a Apple Watches) jsou integrovány na pracovištích. Siri a Alexa, naši virtuální asistenti se stávají spíše skutečnými asistenty. Poslouchají, odpovídají na otázky a vytvářejí seznamy úkolů, telefonní hovory, schůzky a mnoho dalšího. Umělá inteligence začíná chápat, kdo jsme, co děláme, a předvídat to, co chceme nebo potřebujeme. Řídí světla a teplotu našich pracovišť. Autonomní automobily nejsou daleko, všechna data jsou uložena v cloudových úložištích a technologie blockchainu otevírá transparentnější a bezpečnější transakce.

iot-3404892_1920.jpg

Další vývoj ve zkratce

Připravte se na Gen Z: S vysokými očekáváními v oblasti technologie a flexibility, a přitom věnují velkou pozornost kvalitě života a dobrému životu, generace Z mění pracovní prostředí novým a vzrušujícím způsobem nejen pro sebe, ale pro všechny generace.
 

Internet věcí (IoT): Pracoviště podporované IoT je příležitostí účinněji provozovat business a zapojovat zaměstnance zlepšením pohodlí ve fyzických prostorech, přesností procesu a nakonec kvalitou života pro všechny.
 

Řízení lidského kapitálu 3.0: Řízení lidského kapitálu (HCM) 3.0 přináší všechny různé technologie a programy, aby se pracovní zkušenost stala životním zážitkem. Cílem HCM je zvýšit zkušenosti zaměstnanců a pomoci organizacím v tom, aby fungovaly co nejlépe.
 

Vytvoření emocionálně inteligentního pracoviště: Emocionální inteligence se dnes stala základní dovedností pro vysoce výkonné organizace. Práce na pracovišti může být emocionálně inteligentní tím, že lidem umožní přivést celé spektrum emocí do práce a ta je připravena na to se těmto emocím alespoň částečně přizpůsobit

Budeme rádi, když vyfotíte, co se vám ve vaší kanceláři líbí nebo co jste obkoukali jinde a pošlete nám své fotky na Instagramový profil Jobfairs.eu. Zajímavé fotografie jistě nezůstanou bez povšimnutí!

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: workdesign.com
facilityexecutive.com
spacestor.com

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se