HomeNabídky PHP programátor/ka

PHP programátor/ka

HLEDÁME KOLEGYNĚ A KOLEGY, PRO KTERÉ JE PROGRAMOVÁNÍ VÍC NEŽ JEN PRÁCE.

Náplň práce

Co vlastně děláme?

Aktuálně pracujeme na zcela nové verzi Webnode. Protože celý systém programujeme téměř zcela bez vazeb na původní verzi, je zde mnoho krásné a zajímavé práce na analýzách a vývoji nejmodernějšího publikačního systému. Budujeme a upravujeme systém vnitřní architektury založené na mikroslužbách a distribuované infrastruktuře. Musí tak být vymyšleno mnoho nových funkcionalit, napsáno mnoho nového kódu, refaktorováno pár kostlivců a nasazeno několik nových technologií.

Jaké technologie používáme?

Vývoj Webnode probíhá ve dvou hlavních jazycích PHP a Javascript, data jsou primárně uložena MySQL a vše běží na systémech Nginx, HHVM a Apache. Kromě toho se u nás můžeš potkat s řadou dalších moderních technologií (Docker, MongoDB, ElasticSearch, Keen.io ...), datové analýzy jedou na Amazon Redshift. U podpůrných aplikací se můžete potkat i s dalšími programovacími jazyky (C++, JAVA, Perl, Ruby, ...).

Jak řídíme naše projekty?

Celou firmu se snažíme řídit pomocích agilních metodik - vládnou u nás Kanban boardy, úkoly evidujeme pomocí JIRA. Promýšlíme a modelujeme architekturu systému i datových skladů, naše kódy píšeme, až když máme jasno v objektovém návrhu. Píšeme testy a v práci nás podporují skvělé nástroje jako PHPstorm, Enterprise Architect, Confluence, Phabricator, Gitlab a řada dalších. Závislosti řeší Composer, s Javascriptem pomáhá Closure. Technologie i postupy vybíráme podle konkrétního projektu a týmu - často zkoušíme nové nástroje a postupy a hledáme, co nás může posunout dál.

Jak probíhá vývoj?

Vývoj software a vše, co je s ním spojeno, nás baví. Nebojíme se zodpovědnosti. Když už se něco nezdaří, tak to umíme rychle opravit a chyby zapíšeme do Fail logu, který nám pomáhá se z toho poučit. Chceme vyvíjet kvalitní kód; k tomu nám slouží code review. Baví nás navrhovat uživatelsky přátelské prostředí, které zvládne použít i "naše babička". 
Pro vývoj můžete používat libovolné nástroje, které vám vyhovují. Vyjdeme vám vstříc i v oblasti volby HW či operačního systému.

Jakou používáme HW infrastrukturu?

Webnode běží na více než 300 serverech, využíváme jak vlastní servery, tak řadu poskytovatelů cloud hostingu. Obsah distribuujeme po světě pomocí CND sítí. O servery se nám stará tým zkušených administrátorů. Rádi dostáváme technologie na hranici možného - z každého serveru i technologie chceme dostat maximum.

Požadavky

Jakou osobnost a technické znalosti hledáme?

Většina z nás začínala s programováním už kolem 15 let i dřív - prvním webem či aplikací pro spolužáky, sportovní klub či firmu známého. Někteří z nás začali s programováním až na výšce, ale s o to větším zápalem. Spojuje nás zájem o vývoj a analytiku, máme rádi nové technologie a neváháme věnovat svůj čas a peníze na vlastní vzdělání. Nečekáme, že nás bude někdo učit, ale klidně se do toho proaktivně pustíme. Nebojíme se zeptat, když něčemu nerozumíme. Žijeme a pracujeme tak, aby nás život naplňoval a měl smysl - workoholismus, ani flákačství není náš životní styl. Pokud je vám to blízké, snadno k nám zapadnete. 

Na schůzce si s vámi budeme chtít promluvit o zkušenostech a znalostech v oblasti PHP a objektově orientovaného návrhu, o SQL databázích, HTML, CSS, JavaScriptu a případně dalších programovacích jazycích, se kterými možná máte zkušenosti. Rádi uslyšíme, čeho jste ve své dosavadní kariéře dosáhli a na co jste pyšní. Oceníme vaše širší znalosti např. z oblasti protokolů HTTP, DNS, CDN sítí, cloudových služeb či distribuovaných datových úložišť. 

Předpokládáme, že máte zkušenosti s verzovacími systémy, jako jsou GIT nebo SVN, a že jste se již podíleli v nějakém pracovním týmu na řešení větších projektů. Vaše formální vzdělání pro nás není důležité, ale pokud jste získali nějaký diplom, certifikát nebo zkoušku, určitě nám to nezatajujte. Ale to hlavní, co hledáme, je chuť k práci, ostatní se naučíte. Stačí chtít. 

Další informace o nás a o otevřených pozicích získáte na našich webových stránkách v sekci Kariéra.

Odměny a benefity

 • Práci na plný/částečný úvazek ve stabilní a rychle rostoucí společnosti v Brně.
 • Flexibilní pracovní dobu.
 • Možnost home office v případě potřeby.
 • Práci s nejnovější technologií a high-tech nástroji.
 • Školení, vzdělávání a příležitost pro osobní rozvoj.
 • Využití anglického či jiného jazyka (19 národností v Brně).
 • Firemní akce, teambuildingy a „národní“ snídaně.
 • Firemní školka.
 • Zvýhodněný bankovní účet a mobilní tarif.
 • Dárky k Vašim kulatinám, Vašemu miminku.
 • Rychlé a přátelské výběrové řízení.
 • Moderní pracoviště blízko centra města a další.
 • Nástup ihned nebo dle domluvy.

Zajímavé benefity

Webnode CZ logo

Webnode CZ

90 zaměstnanců 1 nabídka práce

Webnode je jednou z nejrychleji rostoucích a nejuznávanějších internetových společností na světě a nabízí tak silné a stabilní zázemí jak svým zákazníkům, tak všem svým zaměstnancům.

Máš zájem o tuto nabídku? Reaguj ihned a zvyš svou šanci.
Jako registrovaný uživatel můžeš ihned odeslat zprávu včetně životopisu. Zaregistruj se
Vytvořte si s Jobfairs svůj úspěšný životopis online. Více informací zde.