HomeNávody firma Publikování článků

VI. Publikování článků

Obsah je král. Na toto pravidlo přísahají všichni online marketéři. I vy jste nyní v této pozici a máte možnost zviditelnit vaši společnost zajímavým článkem. Na rozdíl od novinek vyžaduje příprava kvalitního článku více času a soustředění. Vaše usilí se však vyplatí. Pozitivně ovlivníte vaše stávající publikum a pokud bude článek sdílení hodný, zasáhnete další uchazeče a ještě více zviditelníte vaši značku zaměstnavatele.

1. Vytvoření nového článku

V uživatelském menu klikněte na Naše články a poté na tlačítko Přidat článek.

Vyplňte Název článku. Pamatujte, že tento titulek je jedním z prvků obsahu, který rozhoduje o tom, zda si vaše dílo čtenář přečte. Uveďte datum; toto datum se zobrazí v záhlaví článku, ale neovlivňuje jeho skutečné publikování.

Vyberte vhodnou kategorii, k dispozici máte 5 možností: hledání práce, pracovní život, vzdělávání, volný čas a koktejl. Vložte vhodný obrázek; obrázek je dalším důležitým obsahovým prvkem a měl by čtenáře zaujmout a naladit na obsah článku. Nakonec přidejte text náhledu, který se zobrazí v jednom řádku na kartě v seznamu článků.
Obr. 1: Tlačítko pro vytvoření článku
Obr. 2: Článek - editace záhlaví
Obr. 3: Článek - karta v seznamu

Poznámka: Počet článků, které můžete publikovat, není nijak omezen. Jsme si vědomi toho, že se jedná o poměrně náročnou práci. Přesto doporučujeme publikovat alespoň 1x měsíčně.
Nyní se můžete pustit do vytvoření vlastního obsahu článku. K dispozici máte 3 pole, a to perex, hlavní text a zdroj.
 • perex - pár vět, které čtenáře vtáhnou do děje a motivují k dalšímu čtení
 • hlavní text - nejobsáhlejší část článku; k dispozici máte základní formátování, jako je tučný text, kurzíva, číslovaný seznam a odrážky - nebojte se toho využít
 • zdroj - uveďte zdroj, například vaše jméno, pokud jste autorem textu

Doporučení: Článek si připravte předem v nějakém textovém editoru. Není vhodné vytvářet obsah článku přímo ve vašem firemním účtu. Občas se může stát, že vás systém bez upozornění z bezpečnostních důvodů jednoduše odhlásí a vy přijdete o své dílo. I při vkládání předem připraveného textu pravidelně ukládejte.

A nezapomeňte: při vkládání z Wordu používáme CTRL + SHIFT + V ;-)
Obr. 4: Editace obsahu článku
Obr. 5: Náhled článku (klikněte)

Pod vaším článkem se automaticky zobrazí karta firmy. Níže mají uživatelé možnost vkládat komentáře a dotazy. Tuto funkcionalitu zatím řešíme pomocí externí aplikace.

Důležité: Pro funkci komentování používáme systém Disqus. Náš systém proto nedokáže posílat vám informace o nových komentářích. Proto doporučujeme sledovat váš článek po jeho publikování a reagovat na případné komentáře. Jakmile jednou zareagujete na komentář, pak vás Diskus bude automaticky informovat o probíhající diskuzi. Nejlepším řešením tedy je zahájit diskuzi jako první :-).

2. Náhled a publikování

 

Před zveřejněním článku doporučujeme zobrazit si jeho náhled. Postup je stejný jako u nabídek, novinek a událostí. Pro připomenutí:

 • ​datum Publikovat do uveďte do minulosti ("včera" je dostačující)
 • potvrďte kliknutím na tlačítko Uložit
 • kliknutím na tlačítko Náhled zobrazíte váš článek v novém okně; u náhledu se nezobrazuje karta firmy a diskuzní fórum
Pokud jste se svým dílem spokojeni, vymažte datum Publikovat do a uložte. Gratulujeme, publikovali jste článek.

Důležité: Jakmile jednou článek publikujete, bude automaticky zařazen do informačního e-mailu, který systém rozešle následující den.

Pokud článek zveřejníte a poté skryjete, systém přesto rozešle upozornění, ale uživatelé se dostanou na chybovou stránku 404). A to vám radost neudělá.
Obr. 6: Náhled článku a publikování

Poznámka: Stav článku (publikováno / skryto) signalizuje ukazatel v pravém horním rohu obrázku na kartě náhledu. Oranžová = skryto, zelená = publikováno.

3. Tipy a doporučení

Frekvence a témata

Víme, že tvorba kvalitního obsahu ve formě článku je náročná práce. Rozhodně se ale vyplatí a pomůže vaší značce zaměstnavatele získat požadovanou pozici.
 • snažte se publikovat alespoň 1x měsíčně, určitě budete mít o čem
 • informujte o zajímavostech ve vaší firmě, v oboru, o zaměstnancích
 • pokud vás nebaví psát, zkuste nějaký nástroj na převod mluveného slova na text, uvidíte, jak vám to usnadní práci

Kde všude bude článek vidět

Jakmile článek pustíte do světa, zobrazí se na několika místech:
 • na titulní stránce Jobfairs.eu dole pod nejnovějšími firmami
 • v seznamu článků na viz www.jobfairs.cz/magazin
 • na titulní stránce s přehledem novinek v účtu uchazeče
 • v automatickém e-mailovém přehledu aktualit pro uchazeče

Nebojte se psaní článků.

Není to žádná velká věda. Na internetu najdete spoustu inspirace od zkušených textařů - copywriterů. Inspirujte se, ale zůstaňte svoji a otiskněte do textu hlas vaší značky zaměstnavatele. Vaše publikum to ocení.

Máte nějakou otázku?

Napište nám na podpora@jobfairs.eu, děkujeme.

Otázky a odpovědi

Další užiteční informace, týkající se jak Jobfairs.eu, tak další komunikace s mladými talenty, najdete na této stránce.