HomeNovinky Den chytrých aut 13. a 14. 10. 2017

Den chytrých aut 13. a 14. 10. 2017

31.10.2017 | Valeo
Den chytrých aut je vrcholnou akcí pro nadšence autonomního řízení a chytrých aut.
Systémy, které umožní Vašemu autu samostatně zaparkovat, zabrzdit Vaše auto před blížící se překážkou nebo dokonce rozpoznat dopravní značky? To všechno jste mohli vidět a na vlastní kůži si vyzkoušet na letošním říjnovém Dnu chytrých aut, který byl nejúspěšnějším ze všech doposud konaných akcí v dané sérii. Během pátku a soboty tuto akci na našem testovacím polygonu v Milovicích u Prahy navštívilo přes dvě stě automobilových nadšenců. 

Pro všechny návštěvníky byl připraven bohatý program, v rámci kterého se mohli prakticky seznámit s technologiemi a systémy, za jejichž vývojem Valeo stojí a dozvědět se řadu zajímavostí od našich expertů. Návštěvníci byli rozděleni do několika týmů, které se střídali u jednotlivých stanovišť. Na každém stanovišti na tým čekala sestava našich odborníků, kteří vysvětlovali, jak fungují naše high tech vymoženosti do autonomních aut. Navíc se každý návštěvník mohl svézt v autech, na nichž se tyto vymoženosti testují. 

Nyní se pojďme podívat na to, s jakými vychytávkami z oblasti automobilového průmyslu bylo možné se na Dnu chytrých aut setkat.  

Prvním z nich je systém Park4U, díky němuž si už nebudete muset dělat starosti s parkováním. Vaše auto jednoduše zaparkuje za Vás. Stačí zmáčknout tlačítko, auto si najde vhodné parkovací místo, zajede do něj a Vám už zbývá jen vypnout motor a vystoupit. Dalším systémem, který jsme na Dni chytrých aut představili, je Park4U remote. Ten dokáže zaparkovat auto, aniž byste v něm seděli, a to pomocí dálkového ovládání.  

Mimo systémů usnadňující řízení jsme předvedli také systémy zvyšující bezpečnost řízení. Těmi jsou například systém Autonomous Emergency Braking, který má schopnost zabrzdit auto před překážkou na silnici nebo systém Lane Change Assistant, který umí upozornit řidiče na blížící se vozidlo v mrtvém bodě. Nechyběla ani ukázka systému Surround View, jenž monitoruje okolí auta, kam řidič nevidí a inteligentních kamer pro rozpoznávání dopravních značek a překážek. 

Všichni návštěvníci si program pochvalovali a akce proběhla v příjemné atmosféře. Někteří viděli chytrá auta poprvé, a tak skoro nevěřili vlastním očím. Ti zkušenější dychtivě debatovali s našimi specialisty o budoucnosti ohromujících chytrých vozů.

 
Valeo logo

Valeo

3300 zaměstnanců 9 nabídek práce

Smart technology for smarter cars.

 
Zdroj:

Další novinky

Create IT blog

05.12.2018 |

Create IT blog Více zde

Nová spolupráce na obzoru

12.06.2018 |

Svět studentů? Tam jsme doma! Více zde

Seznamte se - Vojtěch Udatný

14.12.2017 |

Přečtěte si příběhy našich absolventů, kteří u nás... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se