HomeSeznamte se - Josef Váňa

Seznamte se - Josef Váňa

26.10.2017 | Valeo

V příbězích našich techniků se dočtete, jak je práce na technických pozicích rozmanitá.

Jako třetí se představí Josef Váňa, který pracuje jako vedoucí lisovny (Rakovník).

Josef pracuje ve společnosti Valeo již 15 let, za tuto dobu se stalo oddělení lisovny nejlepší lisovnou v rámci koncernu Valeo. Do práce chodí rád a stále má pocit, že se má kam rozvíjet.

Co jste musel/a splnit, abyste získal/a současné místo?
V roce 2000 jsem se v průběhu čtvrtého ročníku na VŠ přihlásil do programu pro vysokoškoláky „Manager shadowing programme“. Po této praxi mně byla nabídnuta pozice trainee v oddělení technologie. Po dokončení studií jsem přijal nabídku na plný pracovní poměr v oddělení technologie jako Technolog nových projektů. O dva roky později jsem získal možnost stát se vedoucím oddělení výrobních systémů (Valeo production system). Mojí hlavní zodpovědností bylo rozšíření závodu, nastavení informačních a materiálových toků, které v závodě fungují dodnes. Od roku 2010 pracuji jako vedoucí lisovny s plnou zodpovědností za industrializaci, technologii a výrobu s týmem, jenž zahrnuje okolo 100 lidí.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Moje práce je velice rozmanitá. Každý pracovní den je jiný v návaznosti na řešené problémy a rozvoj strategie. Vedu velice samostatný pracovní tým, který zajišťuje výrobu a na nějž se mohu vždy spolehnout. Osobně nejsem svázaný žádným pevným řádem, věnuji se především rozvoji lisovny, plánování jejího rozšíření a využití nových technologií do výroby. V nejbližší budoucnosti 2016-2020 plánujeme rozšíření výrobní kapacity o 50 % a pro tento účel je nezbytné vše detailně připravit.

Co považujete za dobu, co ve firmě pracujete, za svůj největší úspěch?
Za posledních několik let se stalo oddělení lisovny nejlepší lisovnou (bench mark) v rámci koncernu VALEO. Neskromně si dovolím říci, že jsme také jednou z nejlepších lisoven v celé České republice, a to především díky: využití nových technologií vstřikování, kontroly kvality, plánování výroby a toku materiálu. Od společnosti Engel jsme v roce 2015 dokonce získali celosvětově druhé místo za rozvoj technologií.

Jak se Vám líbí prostředí, kde pracujete? Co byste zlepšil/a nebo změnil/a?
Pracuji ve výjimečném kolektivu, který drží při sobě i při největších krizích týkajících se výroby či už uspokojení zákazníka. Chodím do práce velice rád, přesto že se ode mě očekává dostupnost 24/7 v případě potřeby a musel jsem omezit své koníčky. Co se týká pracovního prostředí, do výrobních prostor lisovny není vpuštěn nikdo bez ochranných pracovních pomůcek, bezpečnostních bot a pláště.

Vidíte ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?
I po 15 letech ve společnosti VALEO mám pocit, že se mám stále kam rozvíjet. Valeo je můj první zaměstnavatel a věřím, že zde ještě mnoho let pobudu na různých manažerských postech.

 

A další již brzy ...


 
Valeo logo

Valeo

4500 zaměstnanců

Smart technology for smarter cars.

 
Zdroj:

Další novinky

DIGITÁLNÍ TOVÁRNA na Mezinárodním strojírenském veletrhu

07.10.2019 |

Mezinárodní strojírensky veletrh Více zde

Bankathon #7 Prague: Diamond Partner Cleverlance

24.09.2019 |

Bankathon #7 Více zde

Patříme mezi Zaměstnavatele roku 2019

22.07.2019 |

Poznejte 7 benefitů, díky kterým jsme opět... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se