HomeSeznamte se - Vojtěch Udatný

Seznamte se - Vojtěch Udatný

14.12.2017 | Valeo

V inspirativních příbězích našich absolventů se dočtete, jak u nás rozběhli svoji kariéru.

Jako druhý se představí Vojtěch Udatný, který pracuje jako P1 Industrial Engineer (Žebrák).

Vojtěch nastoupil po absolvování školy do Valea do projektového teamu na pozici Indistrial Engineer. Nejzajímavější na jeho práci je to, že je rozmanitá – každý den jej čeká něco nového.

Jakou střední/vysokou školu jste studoval? V jakém roce jste studium ukončil?
Do oboru jsem se začal profilovat již na střední škole, kdy jsem nastoupil na Střední průmyslovou školu strojní. V oboru jsem pokračoval i na vysoké škole ČVUT v Praze, nejprve na bakalářském a poté jsem navázal magisterským studiem s ukončením roku 2015.

Na jaké pozici v současné době pracujete?
Po absolvování školy jsem nastoupil do Valea do projektového teamu na pozici Industrial Engineer. Mám tedy na starosti proces výroby nových produktů, které se budou zavádět do sériové produkce.

Znal jste Valeo Žebrák předtím, než jste se přihlásil do výběrového řízení? Jak jste se o volné pozici dozvěděl?
Práci jsem, mimo jiné, začal hledat vyplněním profilu na pracovním serveru a na tomto základě jsem začal být oslovován pracovními agenturami s různými nabídkami práce. Valeo jako takové jsem před tím okrajově znal, ale konkrétně Valeo Žebrák nikoli.

Co jste musel splnit, abyste získal současné místo?
Účastnil jsem se několika výběrových řízení o několika kolech, v případě Valea byly dvě kola přímo ve Valeu a jedno v personální agentuře. Nijak speciálně jsem se nepřipravoval, doufal jsem, že škola mi dala ten potřebný základ a Valeo mi poskytne ze začátku podporu, kterou absolvent potřebuje a pomůže mu se plně adaptovat do pracovního nasazení. Tyto všechny faktory se sešly a tak jsem nastoupil do Valea, kde stále působím.

Jak vypadá Váš typický pracovní den?
Typický pracovní den ve své podstatě není a skoro každý den mě čeká něco nového. Práce je tu kreativní – design nových nástrojů, úprava stávajícího zařízení, nastavení celého výrobního procesu atp., také odpovědná – zajištění a kontrola chodu předsériové výroby, jednání s dodavateli, jednání s kolegy na technických řešeních.

Co považujete za dobu, co ve firmě pracujete, za svůj největší úspěch?
Do Valea jsem přišel s vědomím, že nic nevím. To se po nástupu potvrdilo – skutečně jsem pořádně nevěděl, která bije. Myslím, že se mi celkem rychle dařilo se do práce dostávat hlouběji a hlouběji. Právě toto považuji za úspěch, který, doufám, ještě neskončil a budu se nadále rozvíjet.

Jak se Vám líbí prostředí, kde pracujete? Co byste zlepšil nebo změnil?
Během školních exkurzí a částečných úvazků jsem měl možnost navštívit spoustu výrobních podniků a prostředí udržované ve Valeu patří určitě k těm nadprůměrným. Nevýhodou je celkem rozsáhlejší open space. Štěstí je, že zde pracuje spousta mladých lidí, kteří jsou otevřeni pomoci a komunikaci, tudíž z tohoto hlediska zde nejsou zásadní překážky v práci.

Vidíte ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?
Můžu o sobě říct, že jsem ambiciózní člověk a určitě se ve své budoucnosti chci posouvat. Nevím přesný důvod, ale vnitřně mě táhne posun částečně směřovaný do managementu. Cítím, že tato cesta tu je otevřena, stejně jako možnost pracovně vycestovat do zahraničí na delší dobu, čehož jsem během studia využíval pouze na pár měsíců a takováto zahraniční zkušenost mi chybí. Nyní se ale soustředím na současnou práci, abych se ji plně naučil.

 

Děkujeme, že jste četli příběhy našich zaměstnanců. 
Valeo logo

Valeo

4500 zaměstnanců

Smart technology for smarter cars.

 
Zdroj:

Další novinky

DIGITÁLNÍ TOVÁRNA na Mezinárodním strojírenském veletrhu

07.10.2019 |

Mezinárodní strojírensky veletrh Více zde

Bankathon #7 Prague: Diamond Partner Cleverlance

24.09.2019 |

Bankathon #7 Více zde

Patříme mezi Zaměstnavatele roku 2019

22.07.2019 |

Poznejte 7 benefitů, díky kterým jsme opět... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se