HomeOtázky a odpovědi Univerzitní a studentské spolky – jak a proč navázat spolupráci?

Univerzitní a studentské spolky – jak a proč navázat spolupráci?

Mladí lidé přinášejí do firem čerstvý vítr. Mají široký rozhled, jsou technicky a digitálně zdatní, a především jsou dychtiví se učit a růst. 

Některé firmy bohužel stále zaostávají a neuvědomují si, jak důležité je tyto mladé lidi oslovovat. Ty pokrokovější firmy, hádáme, že zde patří i ta vaše, směřují chytře svůj pohled do dálky. Hledají možnosti, jak přitáhnout mladé zaměstnance a zvýšit tak prosperitu a vitalitu firmy dlouhodobě.

Přesně takové firmy Jobfairs podporuje. Hledáme pro vás nejschůdnější cesty, jak se k těmto mladým lidem dostat. Naším cílem je nejen pomoci vám přitáhnout mladé lidi, ale především ukázat ty správné. Nadšené studenty pro stejný obor, jako je ten váš. Již při studiu dobrovolně využívají svůj volný čas a sdružují se v univerzitních a studentských spolcích.

Co je to studentský/univerzitní spolek?

Spolek je místem, kde se scházejí studenti se stejným zaměřením. Často bývá pod záštitou určité fakulty nebo univerzity. Smyslem spolku je prohlubovat své znalosti určitého oboru. Je zcela dobrovolné byt členem, a proto se zde sdružují studenti, kteří jsou opravdoví nadšenci svého oboru. Tito studenti často mívají mnohem širší znalosti než jejich vrstevníci.

Proč je pro firmu výhodné spolky podporovat?

Jak jsme právě zmínili v předchozím odstavci, ve spolku se spojují studenti, kteří mají mnohem větší zájem o svůj obor, a tudíž větší zapálení. Oslovovat tyto studenty vám přináší hned několik výhod.
  • Vaše firma se dostává do povědomí takových lidí, kteří jsou vaší cílovou skupinou.
  • Vaše firma je známá mezi mladými lidmi.
  • Spolupráce se spolky vám může usnadnit budoucí nábor zaměstnanců.
  • Otevírají se vám dveře k novým nápadům a inovacím ve vašem oboru.
  • Zaměření na studentské spolky, může pozitivně ovlivnit vaše aktivity na sociálních sítích. 
  • Celková reputace Vaší firmy nabere větších rozměrů – posílíte brand.

Jak tedy navázat se spolky spolupráci?

Zmapovali jsme pro vás univerzitní spolky v ČR a vytvořili unikátní databázi. Všechny spolky postupně oslovujeme a zjišťujeme, zda o spolupráci s firmami mají zájem. Pokud ano, zakládáme jim na Jobfairs profily v sekci Spolky. Profily si můžete následně projít a rozhodnout se, zda je pro vás daný spolek zajímavý. Díky Jobfairs můžete spolky snadno oslovit a spolupráce můžeš začít.


Jaké jsou možnosti spolupráce se spolky?

Zde se meze nekladou, zamyslete se sami, jak můžete spolek podpořit. Vytvořte pro členy spolku speciální projekt týkající se vašeho oboru. Nebo jen sponzorujte jejich aktivity. Sponzoring má pozitivní vliv na budování brandu. Zeptejte se spolku sami, jak by chtěli spolupracovat. Diskutujte, spojte se a budujte smysluplný network s mladými talenty vašeho oboru.

 

Chcete zaujmout studentské publikum?


Máte další otázku? Sem s ní :-)

Napište nám na podpora@jobfairs.eu, děkujeme.