Smart technology for smarter cars.

Home Firmy Valeo
f4bf6a01-4d8d-40d6-a806-86a76714740c logo
4500 zaměstnanců | 4 regiony | 5 oborů činnosti | 0 followerů

Žijeme pro lepší auta


Jsme Valeo v České republice. V celosvětovém měřítku patříme mezi největší dodavatele automobilového průmyslu. Vyvíjíme hi-tech produkty, které dělají řízení automobilu pohodlnější, zábavnější, bezpečnější a šetrnější k životnímu prostředí. Naše technologie jsou unikátní, naše produkty inovativní. Udáváme směr, kterým se budou ubírat nové technologie automobilového průmyslu.

​Auta budoucnosti jsou na cestě k vám! Jste vy na cestě k nám?


 • Detail firmy

  O nás

  V celosvětovém měřítku patříme mezi největší dodavatele automobilového průmyslu. Vyvíjíme hi-tech produkty, které dělají řízení automobilu pohodlnější, zábavnější, bezpečnější, šetrnější k životnímu prostředí. Udáváme směr, kterým se budou ubírat nové technologie automobilového průmyslu.

  Historie
  Vše začalo v roce 1923 výrobou brzdových a spojkových obložení. Skoro sto let poté jsme celosvětovou jedničkou na trhu pro prvovýbavu ve stěračích, senzorech, parkovacích systémech a alternátorech. Máme 184 výrobních závodů, 55 výzkumných a vývojových center a 15 distribučních skladů. Zaměstnáváme 115 000 lidí ve 33 zemích po celém světě.

  Klíčový hráč v českém automobilovém průmyslu
  V České republice jsme jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu s více než 4 500 zaměstnanci na 5 pobočkách.  V našich výrobních závodech v Humpolci, Rakovníku, Podbořanech a Žebráku vyrábíme kompresory, klimatizační jednotky a kontrolní panely na jejich ovládání v kabině, hydrauliku do spojek, či výparníky.

  Vývojové centrum v Praze
  Vývojové centrum v Praze se zaměřuje kromě technického vývoje klimatizačních jednotek, kompresorů, výparníků a kontrolních panelů také na vývoj senzorů, softwaru a systémů pro autonomní auta jako např. parkovací asistenty, kamery, automatické nouzové brzdění, hlídání mrtvého úhlu nebo adaptivní tempomaty.

  Testovací polygon
  Jsme jednou z mála automotive vývojových firem v České republice s vlastním testovacím polygonem. Naše prototypová auta můžete ale potkat i v běžném provozu na dálnicích nebo ve městech.

  Inovace
  Vynalezli jsme stop-start systém, adaptivní dálkový světlomet „Beamatic“ a náš prototyp autonomního auta „Cruise4U“ má za sebou 125 000 úspěšných testovacích kilometrů. 11 % z tržeb investujeme do výzkumu a vývoje. Našich bezmála 18 000 inženýrů registruje ročně přes 2 000 patentů.

  Stále rosteme
  Hodnota objednávek se během let 2009 – 2017 více než zdvojnásobila na 28 miliard eur. Polovina nových zakázek je na produkty pocházející z inovace, tedy z komponentů, které jsou na trhu méně než tři roky.

  Nadstandardní benefity
  Věříme ve správnou rovnováhu mezi prací a volným časem a proto nabízíme jako jedna z mála firem v České republice 6 týdnů dovolené. Stravenky, příspěvek na dojíždění i pro DPČ, či příspěvek na sport jsou samozřejmostí. Nově také můžeme chodit na naše vlastní multifunkční hřiště a do fitness v areálu Valeo Praha. Více v sekci Benefity.

  Ocenění
  Získali jsme ohodnocení Top Employer ve 22 zemích světa včetně České republiky a opakovaně jsme vyhráli soutěž Zaměstnavatel Roku ve Středočeském kraji v kategorii firem do 5 000 zaměstnanců. Patříme mezi Top 100 Thomson Reuters Global Innovators.

  R&D centrum v Praze a 4 výrobní závody

  R&D centrum v Praze
  Výzkumné a vývojové centrum v Praze se zabývá vývojem senzorů, softwaru a systémů pro autonomní auta. Sídlí tu i inženýři starající se o budoucnost klimatizačních systémů a ovládacích panelů. Vytváříme technologie, které podporují mobilitu a zároveň dokáží respektovat životní prostředí. Neustále hledáme inovativní řešení. Nasloucháme spotřebitelům a snažíme se maximálně vyhovět jejich požadavkům a očekáváním. Řídíme se i našimi zákazníky z řad automobilových výrobců a nabízíme jim naše nejnovější technologie. V dubnu 2018 Valeo slavnostně otevřelo novou budovu svého pražského vývojového centra. Dvoupodlažní stavba v hodnotě 125 milionů korun o rozloze 2300 m2 poskytuje kancelářské a zkušební kapacity pro dalších 250 inženýrů. V jednom patře pracují týmy na vývoj klimatizačních systémů, ve druhém se vyvíjí nové generace laserových senzorů.

  Humpolec
  Tento moderní závod byl založen v roce 2002 a patří k předním výrobcům  kompresorů pro klimatizační jednotky osobních automobilů. Klade důraz na kvalitu, týmovou spolupráci a flexibilitu, kterou zajišťuje přes 1150 zaměstnanců. Zákazníky jsou světoví výrobci automobilů - Renault, Mercedes, Toyota, Volvo, Nissan a další. V současnosti závod připravuje zahájení výroby kompresorů pro klimatizační systémy elektromobilů.

  Rakovník
  Závod v Rakovníku prošel několika fázemi rekontrukce a rozšíření. Aktuálně je vnitřní uspořádání závodu tvořeno výrobními, skladovacími, logistickými a administrativními plochami o celkové výměře 33 tisíc m2, což představuje 25 fotbalových hřišť. Zároveň je největším zaměstnavatelem v rámci okresu, poskytuje příležitost pro téměř 1300 zaměstnanců. Disponuje více než 30 nejnovějšími vstřikovacími lisy, na kterých se vyrábí odlitky autoklimatizací a ovládacích panelů.
  V květnu 2018 začala výstavba nového výrobního závodu pro produkci ovládacích panelů a senzorů do asistenčních systémů vozidel. Továrna bude mít 11 000 m² výrobních prostor a 2 300 m² kancelářských prostor. Očekává se, že do provozu bude uveden v prvním čtvrtletí roku 2019.
  Valeo do nového výrobního závodu investuje 880 milionů korun. Na 25 výrobních linkách bude ročně vznikat více než 15 milionů ultrazvukových senzorů a 7 milionů kamer, což jsou klíčové komponenty pro autonomní řízení a autonomní parkování.

  Žebrák
  VALEO v Žebráku je moderní výrobní závod. Vyrábí výparníky určené pro montáž do klimatizace osobních a nákladních automobilů. Naši operátoři zajišťují efektivní využití výrobní techniky při výrobě autoklimatizací. Mají na starost dílčí část nebo kompletní výrobu daného výrobku. Součástí jejich práce je i testování kvality na konci výrobní linky. 
  V roce 2017 zahájil výrobní závod Valeo v Žebráku i výrobu chladičů EGR (Exhaust Gas Recirculation). EGR chladič je tepelný výměník, který zajišťuje chlazení výfukových plynů. Díky této inovativní technologii dochází ke snižování uvolňování škodlivých emisí do ovzduší.
  Bude zde vybudována nová hala na výrobu chlazení baterií pro elektromobily. Nová výrobní hala bude mít rozlohu 4 000 m². Očekává se, že výroba v nové hale bude zahájena na konci roku 2019.

  Podbořany
  Valeo Podbořany se řadí mezi nejmladší Valeo závody v České republice. Vyrostl nejdříve pod jménem německé značky FTE. Na konci roku 2017 se závod stal důležitou součástí skupiny Valeo. Na tomto místě se vyvíjí a vyrábí komponenty pro brzdovou a spojkovou hydrauliku. Závod patří tedy do výrobní divize Powertrain Systems (Pohonné systémy).

  SMART TECHNOLOGY by Valeo

  Není nás vidět a stejně jsme přítomni. Vylepšujeme auta tak, aby se lépe řídila. Naše umění tkví v bezpečné a příjemné jízdě. Až si příště sednete do auta, vzpomeňte si na nás a buďte v klidu.

  Naše chytré technologie:

  Cruise4u
  Jako první na světě naše autonomní vozidlo Cruise4U objelo Francii, procestovalo Spojené státy Americké a vydalo na cestu skrz hlavní centra metropolí západní Evropy. Podívejte se na video o Cruise4U  

  Park4u
  Vylepšili jsme systém Park4U, nyní systém dokáže sám zaparkovat automobil pomocí speciální aplikace, aniž by v něm řidič seděl. Podívejte se na video o Park4URemote

  Elektrické turbodmychadlo
  Nejen, že jsme jako první na světě vyvinuli elektrické turbodmychadlo, ale zahájili jsme i jako první jeho sériovou výrobu. Podívejte se na video o elektrickém turbodmychadle

  Elektronické zpětné zrcátko
  Byli jsme první, kdo vyvinul prototyp pro elektronická zpětná zrcátka. Podívejte se na video o elektronických zpětných zrcátkách

  Světlomet s laserovou technologií

  Umí poskytovat optimální světlo a přitom neoslňovat protijedoucí vozidla. Podívejte se na video o inteligentních světlech

   

  ScaLa laserový skener
  Je schopný detekovat objekty s centimetrovou přesností. . Podívejte se na video o ScaLa laserovém skeneru z testování v Praze

   

  Virtuální klíče InBlue
  Umožňují zamknout, odemknut a nastartovat vůz pomocí chytrého telefonu. Podívejte se na video, jak si otevřít auto pomocí telefonu
   

  Patenty
  Máme 12 000 vývojových inženýrů v 56 R&D centrech po celém světě. Číst více

   

  Stěrače AquaBlade
  Přímé vstřikování kapaliny podél lišty umožňuje až 20% úspory kapaliny. Podívejte se na video o chytrých stěrečích
   

  Stop-Start systém

  Nabídli jsme jej ve 2 technických řešeních – ReStart a i-StARS. Podívejte se na video

 • Nabídky
  Momentálně nic nenabízíme, ale pokud jsme vás zaujali, napište nám.
 • Události
  03.04.2019

  Najdeme to v tobě

  Vývojové centrum Valeo, Sazečská 2, Praha 10| Valeo

  Chance for Juniors, Chance for YOU!
  Přijď si vyzkoušet, s čím se vývojáři různých oborů setkávají a zkus vyřešit jejich každodenní výzvy!
    Více zde

 • Články

  Petr Krejčí - Jsme zodpovědní za vývoj celého produktu

  11.12.2019 |

  Ve Valeu Petr pracuje již déle než pět let. Začínal... Více zde

  Jan Průcha - jaké je to být testovacím inženýrem

  25.11.2019 |

  Jak se ověřují důležitá specifika u zadání projektu?... Více zde

  Umíme od všeho trochu a kolektivem držíme při sobě

  21.10.2019 |

  Peter Bystrianský hledal práci, ve které by se mohl... Více zde

  Jan Džupin - ve Valeu se nikdy nenudím

  27.09.2019 |

  Jaký je pracovní den ve Valeu a na jakých projektech... Více zde

  Jak se designují palubní desky automobilů

  02.09.2019 |

  Jak se designují palubní desky automobilů, aby byly... Více zde

  Auta budou jednou řídit za nás

  05.08.2019 |

  Možná právě ona klučičí hravost a záliba ve skládání... Více zde

 • Galerie

V čem jsme jedineční

Kde nás najdete

 • R&D Centrum: Sázečská 247/2, Praha
 
 • Valeo Autoklimatizace k.s.: Kuštova 2596/II, Rakovník
 
 • Valeo Compressor Europe, s.r.o: Central Trade Park 1571, Humpolec
 
 • Valeo Výměníky tepla s.r.o.: Skandinávská 992, Žebrák
 
 • FTE automotive Czechia s.r.o.: Hlubany 124, Podbořany
50.075139 14.519469

Naše personální oddělení

 • R&D Centrum Praha
 • Berta Štěpánová
  berta.stepanova@valeo.com
  +420225355671
 •  
 • Zuzana Jakabová
  zuzana.jakabova@valeo.com
  +420225 355 550
 
 •  
 • Humpolec
 • Tereza Zikmundová
 • tereza.zikmundova@valeo.com
 • +420225355258
 •  
 • Rakovník
 • Tereza Zikmundová
 • tereza.zikmundova@valeo.com
 • +420225355258
 •  
 • Žebrák
 • Tereza Zikmundová
 • tereza.zikmundova@valeo.com
 • +420225355258
 
 • Podbořany
 • Tereza Zikmundová
 • tereza.zikmundova@valeo.com
 • +420225355258
Jako registrovaný uživatel můžete sledovat tuto firmu. Zaregistrujte se