HomeMagazín Škola v plném proudu. Zjednodušte si život

Škola v plném proudu. Zjednodušte si život

| 18.03.2019 | Štěpán Pírek | Jobfairs.eu
Není tomu zase tak dávno, kdy jsme pro vás vybrali několik užitečných mobilních aplikací pro váš seberozvoj. A protože se nacházíme uprostřed semestru, napadlo nás, že by možná někteří z vás potřebovali nakopnout v podobě mobilních vychytávek určených zejména pro studenty.

Any.do 

Začněme hned tím nejdůležitějším a to je organizér. Jednoduše velmi šikovná aplikace pro uspořádání kalendáře, úkolů nebo poznámek. Umožnuje svým uživatelům synchronizovat své poznámky i s počítačem nebo tabletem. Pokud pracujete na školním projektu s více lidmi, můžete své poznámky nebo schůzky sdílet mezi sebou. Skvělý je také například jako nákupní seznam.
Snimek-obrazovky-2019-03-15-v 16-11-10.pngGoogle Play, App Store

PhotoMath

Matematický pomocník vyřeší vaše matematické problémy za vás. Pomocí fotˇáku zvládá naskenovat nejen tištěný ale i ručně psaný text a aplikace vypočítá příklad za vás. Ještě lepší na ní ale je, že rozdělí každý matematický problém na jednotlivé kroky, takže vám pomůže pochopit danou problematiku. 
Snimek-obrazovky-2019-03-15-v 16-12-10.pngGoogle Play, App Store

iStudiez Pro Legendary Planner


Teď jen aplikace pro majitele mobilních telefonů s operačním systémem iOS. Tato aplikace přináší klasickou funkcionalitu v podobě plánovače či zadávání úkolů. Zajímavá pro studenty je ale zejména díky sekci určené pro domácí úkoly, zkoušky nebo sledování prospěchu. Jablíčkáře jistě potěší i verze pro Apple Watch.

App Store

Feedly

Už žádné přeskakování mezi vaším nejoblíbenějším obsahem na Youtube, blogu nebo oblíbenými přispěvateli na Twitteru. S Feedly budete mít všechen tento obsah sloučený pod jednou aplikací, takže ušetříte spoustu času s přeskakováním z jedné aplikace na druhou a zpět. Díky této aplikaci se můžete hlouběji ponořit do témat, která vás zajímají. Sdržuje totiž přes 40 milionů zdrojů.
Snimek-obrazovky-2019-03-15-v 16-13-39.png​Google PlayApp Store

feedly.jpg

Flashcards

Tato aplikace funguje na základě metody učení se pomocí kartiček. Každý z nás tuhle metodu jistě zná, ale vsadím se že většina lidí jí nikdy nepřišla tak úplně na chuť, protože komu by se chtělo s sebou všude tahat stovky malých papírků? Výhoda učení se pomocí kartiček je právě v tom, že je skvělá k vyplnění volných chvilek. S Flashcards jistě této metodě příjdete na chuť.
Snimek-obrazovky-2019-03-15-v 16-13-09.png

​Google Play, App Store

Microsoft Office Lens|PDF Scan

Tato aplikace od Microsoftu umožňuje scanovat nejrůznější materiály od tištěných knih přes prezentace nebo psaný text na tabuli. Velmi šikovně jej poté převede tak, aby byl skvěle čitelný a mohli jste tyto informace pohodlně dál využívat. vyfotíte s ní i několik snímků zároveň, které se vám seskupí a vy už jen rozhodnete do jakého formátu chcete takto nascanované informace převést. je libo PDF, docx, pptx nebo prostě jen chcete uložit scany do obrázků?
Snimek-obrazovky-2019-03-15-v 16-07-21.pngGoogle Play, App Store

Wolfram alpha

Wolfram alpha je zjednodušeně řečeno odpovědní aplikace, která vám dá relevantní informace na téměř jakoukoli otázku. Samozřejmě nejsilněší je v matematice, chemii nebo statistice. Dokonale pokrývá ale i domény jako jsou geografie, fyzika, astronomie, počasí a mnohé další. 
Snimek-obrazovky-2019-03-15-v 16-13-24.png​Google Play, App Store


Věříme, že se vám některá z vybraných aplikací bude hodit. A opravdu dokáže zjednodušit studentský život. Budeme rádi, když se s námi podělíte například na Facebooku i o jiné zajímavé aplikace, které používáte.

 


Zaregistruj se a nic ti neuteče

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

4 zaměstnanců

Spojujeme lidi a férové firmy

 
Zdroj: Google Play, App Store

Autor článku

Štěpán Pírek

Jsem student navazujícího studia na Masarykově univerzitě v Brně. Hlavním koníčkem je sport všeobecně, zejména pak kolektivní sporty všeho druhu. Stejně tak při práci se nebojím společných skupinových projektů. Ve volném čase se věnuji natáčení videí pomocí dronu, proto mě baví sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Aby bylo ovšem co natáčet, je potřeba objevovat krásná místa, takže bez nástrah cestování se to neobejde.

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se