HomeMagazín Výsadba stromků ve Velimi pod záštitou Ball Aerosol CZ

Výsadba stromků ve Velimi pod záštitou Ball Aerosol CZ

| 05.12.2019 | Zuzana Tvrdá | Ball Aerosol Packaging
Naše již dobře známé „firmy“ Tereza Houdková a Markéta Štěpánková uspořádaly počátkem listopadu dobrovolnou akci na výsadbu stromků ve Velimi.
S velkou podporou společnosti Ball a místního zahradnictví Jiří Hruška obohatily místní obec Velim a její občany o 17 nových stromků.

Výsadba se konkrétně uskutečnila v prozatím nejdeštivější středu roku, 13. listopadu, v ulici 1. Máje. Sem šestka dobrovolnic (Tereza, Markéta, Hanka Kadlecová, Alena Urbanová, Jarmila Kopecká a Katka Nejedlá) vysázela za obzvlášť nepříznivého počasí šest okrasných jabloní.

Na to, že jim k tomuto počinu nepřispěla žádná mužská ruka, si vedla šestka statečných velmi zdatně a výsadba byla hotova během pár hodin. Velkou zásluhu na tom měly i přítomné děti, Vašek Houdek a Daniel a Tereza Urbanovi, které svým elánem a přístupem, i za tak nepříznivého počasí, předčily kdejakého dospěláka.
P1340232.JPG

V sobotu, 16. listopadu se pak uskutečnila druhá etapa akce, kdy sedm statečných, tentokrát už i se zástupci mužského pohlaví (Tereza, Markéta, Hanka Kadlecová, Katka Nejedlá, Jarmila Kopecká, Fanda Hutník a Honza Pilař) a za mnohem lepšího počasí, doplnilo chybějící stromky v již existujícím stromořadí kolem hlavní silnice ve Velimi, ul. Palackého.

Zde bylo vysázeno celkem 11 třešní v úseku mezi místní mateřskou školou a obchodem s potravinami za výrazné pomoci malých a nadšených zahradnic Kristýny Hutníkové a Máji Pilařové.
 
Všichni účastníci si akci náležitě užili a doufají, že za stejné podpory budou moci uskutečnit podobnou akci, třeba i ve větším měřítku, i napřesrok.
 
"Určitě bychom chtěly moc poděkovat vedení Ballu, které nás v akci podpořilo hlavně finančně, a všem zúčastněným. Moc si vážíme toho, že vám podobné akce nejsou lhostejné a jste ochotni přidat ruku k dílu zdarma a ve svém volném čase – někteří i vícekrát.

Děkujeme.

Naše obrovské díky patří také místnímu zahradnictví Hruška, konkrétně přímo panu Jiřímu Hruškovi, který nám svou vstřícností v pro něj tak rušné době, dobrými radami a ochotou vyšel vstříc a má tak velkou zásluhu na tom, že akce dopadla úspěšně."


Autorky: Tereza Houdková a Markéta Štěpánková

 
Ball Aerosol Packaging logo

Ball Aerosol Packaging

300 zaměstnanců

Designové hliníkové plechovky pro celý svět.

 
Zdroj:  Ball Aerosol 

Autor článku

Zuzana Tvrdá

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se