HomeMagazín Jak se lépe soustředit [4 rady]

Jak se lépe soustředit [4 rady]

| 20.12.2017 | David Sládeček | Jobfairs.eu
Studenty, kreativce, podnikatelé - jedno je spojuje. Všichni musí podat maximální výkon. Je jedno jestli to je v období zkoušek, nebo v blížícím se deadlinu u významného projektu.
Každý z nich pracuje hlavou a někdy je těžké se stoprocentně soustředit. Kolem nás se děje tolik vzruchů a prokrastinace zde hraje svou hlavní roli. Určitě to znáte. Facebook se musí každých pět minut aktualizovat, ať vám neuteče životně důležitá informace. Uklízení sice nesnášíte, ale v období zkoušek je to najednou oblíbená činnost. No a koukat půl hodiny do bílé zdi, je také mnohem zajímavější než biflování.  Co si budeme povídat, místo abyste na pár hodin pořádně zapnuli a pak měli klid. Někdy nad určitou činností strávíte více, než by bylo nutné. Ale nemějte obavy. Soustředění se dá vypěstovat a my víme, jak na to.

Dejte pohov sociálním sítím

Jasně, dnešní doba je o tom, být na sociálních sítích. Ale pokud se tam několik hodin neobjevíte, svět se vám jistě nezboří. To vám můžeme slíbit! Každopádně někteří například Facebook potřebují ke své práci, a tak je pak těžké odolávat novým příspěvkům na Timeline. Sami to známe. Co teď? Hledali jsme a našli jsme způsob.  Pořiďte si rozšíření pro váš prohlížeč s názvem Detox for Facebook. Ten dokáže ve stanovených hodinách nahrazovat příspěvky na hlavní zdi.  A pokud Facebook ke své práci nepotřebujete, stačí si pořídit aplikace, které po určitou dobu blokují přístup na vámi zadané webové stránky. Pár kliků a není cesty zpět.

Přidej se k Jobfairákům!

S námi získáš fér přehled a zazelenáš se.

 

 Tipy pro seberozvoj  Nabídky spolupráce  Firmy s budoucností

 

 


Mějte kolem sebe pořádek

Ač se to zdá možná jako nesmysl, pořádek umí vyvolat větší soustředění. Nebudete mít potřebu kolem sebe pořád něco urovnávat, s něčím si hrát a podobně. Nemějte na stole žádné zbytečné věci, které nepotřebujete ke své práci, akorát vás budou rozptylovat. Čistý stůl na práci je základ!

Neseďte jen doma

Máte tzv. homeoffice? V tom případě od kamarádů často slýcháte: „Ty máš práci snů.“ Jenže je tomu opravdu tak? Doma se často necháte rozptýlit právě již zmiňovaným úklidem nebo nečekaně v sobě začnete odkrývat své skryté talenty, jako je zpěv nebo tanec. Vezměte si notebook a utíkejte pracovat raději do kavárny, nebo coworkingového centra.

Mimochodem coworking je čím dál více oblíbenější. Můžete si tam zajít, kdy uznáte za vhodné. Navíc zde potkáte spoustu zajímavých lidí, a ty můžete využít i pro budoucí spolupráci. Je to opravdu zajímavé místo a doporučujeme navštívit všechny, které máte v okolí.

Vsaďte na kvalitní doplňky stravy

Jste v situaci, kdy výše splněné rady máte v malíku, ale pořád to ještě není ono? I roční období a čas hraje také svou úlohu. Někdo je sova a pracuje nejraději v noci. Jiný nemá rád zimu a v této sezóně jednoduše nedokáže makat na plný plyn. Naštěstí existuje pomoc i pro vás.

Tyto typy lidí se často dopují kávou nebo studenti milují energy drinky. Jenže tudy cesta nevede. Určitě ne dlouhodobě. Když pomineme, že to není vůbec zdravé, postupně si na tom vybudujete imunitu.

Naštěstí existuje alternativa v podobě přírodních látek, které dokáží stimulovat soustředění, mají vliv na paměť a spoustu dalšího. Určitě už jste slyšeli o guaraně, ginkgo bilobě nebo zeleném čaji. Přesně tyto a další účinné výtažky jsme našli v unikátním složení u doplňku stravy s názvem BrainStorm. Při jeho dlouhodobém užívání nabudí vaši mysl i tělo. Dokonce s ním budete odolnější vůči stresu, a tak vám půjde práce či učení lépe od ruky.

Věříme, že s těmito tipy budete mít své soustředění pod kontrolou. Studentům držíme palce u zkoušek, kreativcům a podnikatelům k úspěšnému dokončení projektu. Hodně štěstí!

 

Jobfairs.eu logo

Jobfairs.eu

6 zaměstnanců

Získejte skvělou práci u férových firem

 
Zdroj: Stanovsky Consulting,  Naturelia.cz

Autor článku

David Sládeček

Základem všeho je pro mne dobrá nálada a nadhled. To je něco, bez čeho se nedokážu obejít ve studijním ani osobním životě. Jsem studentem Masarykovi univerzity v Brně, kde aktuálně kompletuji magisterské vzdělání v rámci studijního programu Management sportu. Baví mne čelit novým výzvám a řešit zapeklité situace – primárně ale vždy s úsměvem! :-) Volného času moc není, jelikož se už od předškolního věku aktivně věnuji florbalu. Což znamená, že ve zbytku svého volna upřednostňuji pasivní odpočinek s dobrým jídlem a pitím!

Podobné články v magazínu

Testovat je lidské

18.09.2019 |

Testovat je lidské Více zde

Slovníček pro začínající testery

16.09.2019 |

Slovníček pro začínající testery Více zde

Co to je Asertivita a jak ji docílit (snadné techniky)

10.09.2019 |

Co se skrývá pod významem asertivita? Je to opravdu... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se