HomeMagazín JAKÉ JE TO BÝT ČLENEM ERA TÝMU

JAKÉ JE TO BÝT ČLENEM ERA TÝMU

| 15.05.2017 | ERA a.s.
Co nás těší na tom být členem ERA týmu.

Skoro na každé akci, která se týká hledání nových kolegů na trhu práce, dostáváme podobné dotazy. Jedním z nich je, co děláme pro spokojenost zaměstnanců, ať už stávajících nebo budoucích. Níže tedy pohled z mojí strany.

Spokojenost zaměstnanců je pro mě téma na dlouhé povídání, protože má několik proměnných. Významnou složkou je naladění osobnosti každého jednotlivého člověka, tedy to, jak dané dění/okolnosti/ situace kolem sebe vnímá. To je proměnná, se kterou už zaměstnavatel z velké části nic moc nenadělá. Jediné, co může udělat, když někoho do firmy hledá, je dát si za cíl, že přijme člověka, který se na danou práci „hodí“, kterému padne její náplň, a sednou si vzájemná očekávání. Dalším cílem, alespoň pro mě, je dobře a reálně kandidáta informovat o tom, co ho u nás čeká. Tedy mu říci, jak to, co je na nás „nej“, ale také to, na čem je tu potřeba zapracovat. Vím, že pak je vysoká pravděpodobnost, že jsme uzavřeli dlouhodobě pro obě strany výhodnou smlouvu.

Některé „položky“ spokojenosti, které můžeme nabídnout, se liší náplní a povahou práce, některé jsou obecně platné pro všechny pozice. Zmíním ty obecně platné. Když už jste členem ERA týmu, můžete se těšit na zajímavé a chytré kolegy, kteří jsou nadšení pro daný obor, a dokáží vytvořit příjemný kolektiv. Ve valné většině případů budete mít výborného šéfa ve všech disciplínách, které k vedení lidí patří, a v každém případě pak šéfa, který je lidsky příjemný. Zkušení lidé, kteří přicházejí do ERA, si cení toho, že jsme česká firma, že jsme relativně malá firma ve srovnání s korporacemi. To pro ně znamená možnost seberealizace a možnost přinést do firmy nejlepší praxi. Hodně nás také těší to, že děláme produkt, který má jen velmi malou či žádnou konkurenci a také zajímavou tradici, ve které můžeme pokračovat, a dál ovlivnit budoucnost v oboru multilaterace. Vývojáře určitě pozitivně ovlivňuje nové a moderní pracovní prostředí v podobě špičkově vybavených laboratoří a v podobě největší útlumové komory v ČR. Celkově pak je to moderní prostředí, které je plné technických vymožeností pro prezentace zákazníkům, nebo nabízí prostor pro odpočinek zaměstnanců. Celému interiéru vévodí vzdušné a moderní prostory jídelny se zajištěním kvalitního stravování. V oblasti ostatních sociálních výhod jdeme podobnou cestou jako všechny ostatní úspěšné firmy.

V současné chvíli připravuji kariérní web, kde si budete moci udělat ještě lepší obrázek o ERA. V tuto chvíli mohu doporučit http://www.era.aero/about-era/hr.

Petra Šefčíková

ERA a.s. logo

ERA a.s.

370 zaměstnanců 4 nabídky práce

Věříme, že chránit lidský život má smysl.

 
Zdroj: autor

Podobné články v magazínu

VELUX je dobře fungující firma se zájmem o výrobu i o lidi

22.10.2021 |

Naše firma BKR ČR je součástí skupiny VELUX. Jak... Více zde

BKR ČR pomáhá lidem i přírodě

28.07.2021 |

V naší firmě jsme hrdí na to, že se nám daří... Více zde

Co dělá finanční poradce

13.05.2021 |

Finanční poradce? To je jasné už z názvu, radí... Více zde

Registrovaný uživatel se dozví o každém novém článku. Zaregistrujte se